İzmir’in soğuğu… Evet arkadaşlar böyle bir şey var. Hani size yok derlerse lütfen o arkadaşınıza lahmacun küreğiyle vurun. Şuan bu yazıyı sizlere yazarken üşenmedim ve google amcaya güncel hava durumunu sordum. 2 derecelik bir hava ve 3 km/s hızında esen bir rüzgar mevcut. Bakın bu genelin hava durumu, bir de bölgeye indiriyorum ve Bornova’yı araştırıyorum. Karşıma -1 derece ile 3 km/s lık bir rüzgar çıkıyor. Neymiş arkadaşlar ? İzmir soğuk olurmuş. Yok efendim 1 ay soğuk oluyor, şortla geziyoruz filan diyenlere en içten, samimi, sıcacık küfürlerimi yolluyorum. Öğrenci vb değilseniz yada maddi geliriniz çok düşük değilse bu arkadaşların sözüne kanıp ev tutmayın. Yok efendim, ısıtıcı yetermiş. Nah yeter ! Isıtıcı nereye yetiyor arkadaş. Dışarı çıkınca soğuğu hissediyorsunuz.

Hani bu yazıyı yazan kişi de öyle tropikal iklimlerde büyüdü sanmayın. Rüzgarın bol olduğu Karadeniz şehrinde doğdu,büyüdü, Trakya Silivri soğuğuna maruz kaldı. Oxford’un o rüzgarı yüzüne soğuğu iliklerinize işlediğiniz yerde de master yaptı. Belki bir Erzurum soğuğuna filan maruz kalmadık ama soğuk nedir biliriz. Onun için sevgili arkadaşlar, siz siz olun İzmirli arkadaşların; ” yok baba kışın sweet yetiyor, mont mu ? o da ne ” gibi saçma sapan laflarıyla hareket etmeyin.

Ev tutacaksanız, ısına bileceğiniz adam gibi bir ev tuttun ve kalın bir mont alın. Üstü güvene aldıktan sonra da ayaklarınızı unutmayın. Ben geçtiğimiz gün üste önlem alıp, ayaklara baharlık bir ayakkabı giyince tüm soğuğu içimde hissettim.

NB size İzmir semalarından bildirdi. Sevgiyle sıcacık kalın.

You May Also Like