ARGEV Obezite Araştırması’nın sonucuna göre evli olan kişiler obeziteye daha yatkın oluyorlarmış. Bu ve daha detaylı bir araştırma yapılmış, hatta kadınlar 1.5 kat daha fazla obeziteye yakalanıyorlarmış. Valla bu sonuç beni hiçte şaşırtmadı. Tecrübeyle sabittir ki, sevgili yapınca beslenme alışkanlığı ve spor alışkanlığını sürdürmek çok zor oluyor. Paylaşılan yemekler, aşkım tatlı söyleyelimler, spor yerine özlem gidermek için sevgiliyle görüşmeler filan hep size kalori olarak dönüp duruyor.

Sporla ilgilenen bir sevgiliniz olsa bile, kendinizi ödüllendirme psikolojisine çok kolay girebiliyorsunuz. Onun için sevgili yapmayın, kilo almamış olursunuz. Şaka şaka şimdi bizimki görür filan sorun çıkmasın 😀

Neyse efendim eğer sevgiliniz varsa, yediklerinize daha fazla dikkat etmeye özen gösterin. Aşkım bir şey olmaz şu tatlıyı da yiyelim tarzı söylemlere kanmayın. Sonra onları vermek oldukça zor oluyor. Her ne kadar sevgilinizle vakit geçirmek istesenizde, kendinize ve bedeninize de zaman ayırın ve spor salonunun yolunu tuttun.

Eğer sevgiliniz sağlıklı beslenme alışkanlarına sahipse, sizin için hayat daha kolay olacaktır. Hatta yola bile gireceksiniz.

You May Also Like