Koreli birine gönül vermiş biri olarak, hayatımın hiç bir evresinde Kore dizisi izlemedim. Nedense etrafımda bir kaç arkadaşım bu dizilerin hayranıydı. Genelde 1 sezon süren bu kısa diziler bana pek anlamlı gelmediğini itiraf etmeliyim. Anlam konusu açacak olursak; çok abartılı ve bazı konularda saçma geliyordu. Gerçekten Korelileri tanıyınca ise ” oğlum bunların gerçek olma ihtimali var ” moduna girdim. Tepkilerinde bu kadar saf ve temiz olan fazla bir ırkla karşılaşmadım. Utangaçlık konusunda master degree olan birine vuruldum. Neyse bunları belki zamanı gelince başka bir yazıda anlatırım. Bugün ki konumuz benim ilk Kore dizisi olan tecrübem olan; Go Ho’s Starry Night adlı dizi. Bu diziyi + olarak yazabileceğim ilk şey dizinin kısa 20 dakikalık bölümlerde sunulması. Uzun süredir 45 dakika, 1 saatlik dizilere oldukça uzağım. Bu benim adıma dönemsel bir süreçte olabilir, kalıcıda. Artık 1 saat boyunca bir şeyi duraksamadan izlemek benim için sıkıcı bir hal alıyor. Dizimizin yıldızları Kwon Yuri, Kim Young-kwang ve Lee Ji-hoon. Haa bu isimlerin hiç birini tanımıyorum o da ayrı bir konu. Özgeçmişleri hakkında bir yorum yapamıyorum sevgili okur beni mazur görün. Dizimizin ana karakteri Go ho bir reklam ajansında çalışmakta. Her zaman ki gibi bir kendini beğenmiş müdürümüz mevcut. Ve onun ekibinde çalışan saf kızımız.

Bu kızımız uzun soluklu ilişkisinden ayrılmış, daha doğrusu terk edilmiş ve aradan 1 yıl geçmiş. Reklam ajansında ki işinin dışında, para kazanmak için bir sitede yazarlık yapıyor. Ve etrafında ki erkeklerin kişilik analizlerini yapıp onlara yıldızla puanlama işine giriyor. Dizinin konusu bu olsa da bu yıldız sistemi üzerinden pek yürüdüğünü düşünmüyorum ben. Yani evet sonlarında da bir atıf mevcut ama öyle Gossip girl’de ki gibi ana merkez bu değil.

Hayatımda izlediğim ilk Kore dizisi olarak, bazı yerlerini yine abartı buldum. Lakin önce ki ön yargılarımda parçalandı diyebilirim. Çünkü Koreli arkadaşlar gerçekten böyle. Tepkileri o kadar masumca ki. 20 bölüm ve 20 dakikalık bu diziyi çerez niyetine izlemenizi öneririm. Hiç değilse sizi duygusal bir üzüntüye yada moda sokmayacak. Genellikle eğlenceli bir dizi.

You May Also Like