Hi guys ! Sokağa çıkıp, tanınmış dünyaca ünlü moda evlerini sorsak top 5’e kesinlikle Gucci girer. Tarihler 1921’i gösterdiği vakit Guccio Gucci, İtalya’nın Floransa kentinde bir moda evi kurdu. Yıllar sonra bu moda öyle bir büyüdü ki, lüksü göstergelerinden biri oldu. Gucci’den daha pahalı markalar yok mu ? Elbette var. Fakat dünya çapında ünlü ve herkesin isteyerek erişebileceği bir konum olduğunu söyleyemeyiz. Hiç değilse asgari ücretli bir vatandaşımız gidip, tüm maaşını gömmesi gerekir. Maalesef bazı ürünlerde bir maaş bile yeterli olmayacaktır. Bu kadar ünlü marka bir markanın koleksiyonlarına baktığımda ise beni bir gülme alıyor, sevgili okurlar.

Gucci Gucci gucci

Mesela Gucci’nin bazı ürünleri gerçekten çok güzel olmasına rağmen bazılarını görüp, bu Gucci olamaz diyesim geliyor. Mesela şu yanda gördüğünüz moda harikası eşortman altı 850 pound. Üstü ise 1.240 pound. Bunu giyen var mı ? Var, olmaz mı ? Ben giyer miyim ? Asla. Bu ürünlere para veren ve giyenleri çok uzakta aramaya da gerek yok. Bir çok ünlümüz böyle kepaze şeyler giyip, etrafta geziniyorlar. Alemde Gucci giyindim dersin, kim ne diyecek ki.  Kişisel tercihtir saygı duyuyorum, 2090 pound ise verilmeyecek bir kombindir. O klasik beyaz veya siyah renkler üzerine Gucci yazan yeşilli kırmızı t-shirtler 340 pound. Şimdi pazarda bile bir sürü çakması olan, orjinalinin bile çakmaya benzedi bir t-shirte 340 pound vermesi de ayrı bir komedi. Bunun benzerini bir abim, sevgilisinin ısrarlarıyla pazara gittiğinde dinlemiştim. Kendisinin orjinal Burberry atkısı vardı, hani şu meşhur atkı var ya klasik renklere sahip. Pazarcının birisi de ürünlerini satmaya çalışırken, abinin atkısının sahte olduğunu idda edip, kendi ürünlerinin orjinal olduğunu vurguluyor. Bizim ki, pazarın içinde çıldırıyor tabi. O dönem 600 lira civarı filandi o atkılar. ( sene 2011-2012 gibi bir şey olması lazım ). Böyle dandik görünümlü orjinal parçalar gördüğümde aklıma hep, bu anı gelir.

https://cache.mrporter.com/images/products/1083447/1083447_mrp_fr_l.jpg large Gucci Gucci 1083447 mrp fr l

Mesela yandaki siyah hoodie’yi dışarıda görseniz orjinal der misiniz ? Ben demem. Bildiğiniz çakma Gucci Hoddie yapmışlar derim. Fakat gayet orjinal bir Gucci görmektesiniz. Satış fiyatı ise 870 pound. Kısacası sevgili arkadaşlar, böyle saçma sapan tasarımlar Gucci ve benzer markalara hiç yakışmıyor. Bazıları işin basitine kaçıyor bazısı ise, saçma sapan modeller tasarlıyorlar. Sonra bu markalar avangart deniliyor. Böyle avangart olmayın, siz bu değilsiniz. Klasik ürünleriniz mis gibi kalite kokarken. Apaçilere hitap ürünler yapmayın. Bunun en büyük sebeplerinden biri de ünlü şarkıcılar, oyuncular. Adamlar bunları giyiyor ya kafayı yiyorum arkadaş. Özeleştiri yapmak gerekirse, bu görseller kadar olmasa benimde para gömdüğüm saçma sapan kıyafetlerim var. Artık hangi ruh haliyle aldım bilmiyorum ama gardolaplarımın en gizli köşelerinde saklıyorum. Sevgili Gucci, özüne dön sen bu değilsin.

Gucci’nin kendi sitesine girerek, durumun ne kadar içler acısı olduğunu anlayabilirsiniz.

You May Also Like