Hi guys ! Yaz aylarının yaklaşmasıyla, millet spor salonlarına akın etmeye başladı. Akın eden bu tayfanın en büyük hedefi ise, kısa sürede kilo vermek. Bunun için supplementlere yönelen arkadaşlarda mevcut. Yada kışın kütle kazanımını gerçekleştirip, yaza doğru bir heykeltraş edasıyla definasyona doğru yola çıkanlarımız da var. Her neyse efendim kısacası sizler için piyasada termojenik ürün kategorisinde bulunan Greneda Thermo Detonator tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Termojenik ürünlerin püf noktası; vücut ısısını arttırması, kan akışını hızlandırması, içeriğinde ki etken maddeler sayesinde tokluk hissi vermesidir. Kilo kontrolüne yardımcı olur ve antrenmanlarla birleşince de kilo vermenizi sağlar. Tabi burada ana madde; iyi bir beslenme ve antrenman programıdır. Yoksa istediğiniz kadar yağ yakıcı / termojenik ürün kullanın bir işe yaramaz. Ülkemizde bir ara tükenen sonra tekrar piyasaya giren Greneda Thermo Detonator tecrübelerimi sizler ile paylaşmak istiyorum.

Grenada Thermo Detonator‘u daha önceden de kullandığımı ama hakkını vermediğimi belirteyim. Daha doğrusu amacım enerji vermesi ve iştah kontrolü olduğu için, belirtilen dozajlarda kullanmadım. Pek düzgün cardio programı da yapmadım. Yine de ürünün bu hedeflerde, sınıfı geçtiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Sezarın hakkı sezara.

Yurtdışında farklı servis sayıları bulunsada, ülkemizde 100 tabletlik versiyonu satışta. Ürünü belirtilen şekilde kullanacaksanız, 25 gün giden bir ürün. Bana kalırsa optimum kullanımda, 28.5 gün gidecek bir ürün. Şimdi Grenada Thermo Detonator‘un kullanım şekli şöyle arkadaşlar; kahvaltıdan önce 2 tablet ve öğle yemeğinden yarım saat önce 2 tablet olarak belirtilmiş. Ama yurtdışında marka size şunu söylüyor; ilk bir hafta boyunca sabah 1, öğlen 1 adet tablet alın. İkinci hafta itibari ile normal kullanım şekline dönün. Bunun sebebi ise tamamen, sizin supplemente alışmanız. Bu ürünlerde kafein gibi, kalp ritmini etkileyecek hammaddeler bulunuyor. Tansiyonunuzu çıkarabilir, baş dönmesi, mide bulantısı, kalp çarpıntısı gibi yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Bunları böyle sayınca, insan neden kullanıyor diyebilirsiniz. Sakına ama sakın; bu ve benzeri termojenik kategorisinde ürünleri tam servis ile kullanmayın. Bu konu hakkında çok acı bir tecrübem mevcut. Zamanında Muscletech Hydroxycut’un, Hydroxycut olduğu dönem ilk gün tam servis ile başlamıştım. Sonucunda ise; 17-6 tansiyon ile ambulansla hastaneye kaldırılmıştım. Tabi böyle bir şey yaşayınca, psikolojik olarakta belirli bir dönem korkarak yaşamıştım. Kalp çarpıntım mı var ?, tansiyonum mu arttı vb. gibi paranoya bir dönemim oldu. Onun için bu ürünleri dediğim gibi alıştıra alıştıra kullanın. Hydroxycut’tan sonra dönem dönem farklı termojenik ürünler kullandım. Şuan bile Hydroxycut’a elim gitmiyor 🙂 Onun için sizler beni dinleyin.

Greneda Thermo Detonator tecrübelerime göre; aç karnınıza da kullanmanızı önermiyorum. İçeriğinde kırmızı biber ekstresi olduğundan, boş mideye tükettiğinizde yanma hissedebilirsiniz. Daha önce ki denemelerimde, bu sorunu yaşadım ve berbat bir his. Bol su tüketmeniz gerekiyor, yine de yanma hissini yaşıyorsunuz. Bunun önüne geçmek için, kahvaltıdan ve öğle yemeğinden sonra Greneda Thermo Detonator‘u kullanın. Aç karnınıza ve öğle yemeğinden yarım saat önce almanızın sebebi, iştahınızı kapatması ve daha az yemeniz. Fakat kahvaltıyı abartmazsanız zaten öğle yemeğine kadar acıkmıyorsunuz. Sabah aldığınız servis sizi öğle yemeğine kadar tok tutuyor. Yine önce ki kullanımlarımda, uyku sorunu yaşadığımı hatırlıyorum. Bu ürünün enerji verdiği kesin, uykuya geç dalmayı zorlaştırsa da, ertesi sabah dinç kalkıyordum. Bu sefer ki kullanımımda nasıl olacak hep beraber göreceğiz. Üründen verim almak istiyorsanız, gün içerisinde ki kahve tüketiminizi oldukça minimuma indirmenizi öneririm. Ve bol bol su için. Firma bu konuda, minimum 8 bardak içmenizi öneriyor.

Zaman zaman, bu konuyu güncellemeye çalışacağım veya Erkek Adam Pilates yapar gibi bir yazı serisi yapmayı düşünüyorum. Tabi bunu günlük olarak değilde, haftalık ölçümleri filan koyarak yaparım gibime geliyor. Neyse bunları zaman gösterir, biz gelelim Greneda Thermo Detonator tecrübelerime.

Greneda Thermo Detonator Tecrübem 1. Gün

Yukarıda da yazdığım gibi bugün 2 tablet detonator kullandım. Saat 8.40 gibi 80-100 gr. arası yulaf + tarçın + muz karışımını yedim. Ardından bol su ile ilk tabletimi aldım, bu sayede midemde bir yanma filan hissetmedim. Öğlen 12’e kadar hiç acıkmadım. Sizlerde kahvaltınızda lifli ürünler tercih edin. Böylelikle tok tutma oranınızı arttırısınız. Yarın yumurta vb. de ekleyebilirim fakat sabahları normalde de iştahı olmayan biriyimdir. Genelde 11 gibi deli gibi acıkırdım. Bu sefer 10:00’a doğru yeşil çay tükettim. Öğle yemeğinde, salata, nohut, bulgur, 160 gr. ton balıklı salata tükettim. Bu öğünden sonra 1 km gibi kısa bir yürüyüş yaptım. Ardından ikinci tabletimi tükettim ve saat 17:00’e açlık konusunda hiç bir şey hissetmedim. Ta ki saatler 17:00 sularını gösterirken bir açlık dalgası vurdu. Bu sırada bir fincan kahve tükettim ve 18:30 gibi 2 adet ufak boyutta muz yedim. Bu saat dilimine kadar bol bol küçük tuvaletime çıktığım. Sanırım bir 3 litre civarında da su tüketmişimdir. Ardından 19:00-19:30 gibi sahilde yürüyüş / koşuya çıktım. 150-200 metre civarında yürüyüşten sonra 1 km koşu, ardından 500 metre tempolu yürüyüş, 500 metre sprint ve koşu ardından tempolu yürüyüş ve normal hızda yürüyüş ile soğuma gerçekleştirdim. Toplamda 5 km’lik bir cardio egzersizi yaptım. İlk günden kendimi fazla zorlamak istemedim, ayrıca yanımda kız arkadaşım olduğundan onunla beraber tempomuzu ayarlamamız gerekti. Eve geldiğimde, Sci-mx BCAA Intra Hardcore ürünümden bir ölçek kullandım. İlerleyen saatlerde de casein proteinimi içip yatacağım. Unutmadan muzlarla beraber 100 gr. bir jambon atıştırmam oldu. 20 gr protein oradan geldi. 100-150 gr bulgur desek 15 gr protein gelir diyelim gelir diyelim. 19 gr da nohuttan protein geldi, ton balığından da 35-36 civarı gelir. Protein tozundan da 22 geldiğini varsayarsak; 111 gr. civarında protein almış olacağım. Bugün pilates veya ağırlık antrenmanı yapmadığım için bana göre yeterli bir protein miktarı.

Yarın aksilik olmaz ise, vücut ölçümümü gerçekleştireceğim ve ağırlık idmanıma gireceğim. İlk gün için Detonator için, kilo kontrolü olarak kaldığı yerden devam ediyor. Susattırıyor ve uykum hala yok. Sanırım uykusuz bir gece geçireceğim. Kalp çarpıntısı filan de yaşattırmadı. Bakalım ilerleyen günlerde ki etkisi ne olacak, hep beraber göreceğiz. Yeni Greneda Thermo Detonator tecrübelerim yazılarımda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın 🙂

Greneda Thermo Detonator Tecrübem 2. Gün

Tekrardan herkese merhaba arkadaşlar. Greneda Thermo Detonator Tecrübelerimde ki 2. gün ile karşınızdayım. Öncelikle bugün Olimp Redweiler Shot adlı ürüne de başladığımı belirteyim. Bu ürün hakkında da bir antrenman günlüğü tutacağım, bunu size söylememin sebebi ise; alacağım tüm sonuçlar Greneda Thermo Detonator‘a bağlı olmayabilir. Sabah 07:00’de ağırlık idmanına girdim ve Greneda Thermo’yu antrenman öncesi filan kullanmadım. Aksine ilk servisi aldığımda saat 09:30 civarıydı. Olimp Redweiler beklediğimden daha kuvvetli çıktığı için, hemen termojenik bir ürün almak istemedim. İlk gün ki gibi 2 servis, 1’er tablet olarak, toplamda 2 tablet kullandım. Ürün bir kere çok fazla susatıyor, normal şartlarda da bol bol su tüketen biriyimdir ama bu ürün ile su tüketimim daha da arttı. Bünyeye bu kadar su alınca, WC’e de sık sık çıkmaya başlıyorsunuz. Toplamda iki tablet Thermo Detonator kullanmış olsamda, iştah kesme özelliği gerçekten başarılı. Sabah ki idmanda hiç karın veya cardio çalışması yapmadım. Bir ara, vücut sıcaklığım oturduğum yerde çok arttığını hissettim. Tenime dokunduğumda da bu sıcaklığı hissediyordum fakat belirli bir süre sonra geçti. Akşamüstü 17:00 civarlarında açlık hissi bastırdı, az sarı ve beyaz leblebiyle bu durumu bastırdım. Saat 18:30-18:40 gibi yine ufak bir muz yedim ve tekrar spor salonunun yolunu tuttum. 5 farklı karın egzersizi yaptım ardından da cardio makinelerine geçtim. İlk etapta 5 km bisiklet kullandım, bu sırada bol bol seviyeyi arttırıp azalttım. Kısacası HIIT şeklinde çalıştım, maksimum 14. seviyeye, minimum ise ( ısınma ve soğumada ) 2. seviyeye kadar indim. Yanlış hatırlamıyorsam kendimi fazla kasmadan, pedal hızımı sabit tutarak 12-13 dakika da 5 kilometrelik cardioyu tamamladım. Ardından koşu bandına geçtim ve minimum 7.8 ile maksimum 9.2 arasında 1.5 km’lik bir koşu gerçekleştirdim. Sonra 500 metre 6 ile 7 hızlarında yokuş çalışmasına döndüm. Yokuşta da kademeli olarak arttırarak 6.5 seviyeye kadar geldim. Ve en sonunda 300 metrelik yokuş eğimini azaltıp, hız düşürerek soğumaya geçtim. Koşu bandında da; 2.300 civarında bir mesafe kat ettim. Kürek makinesine geçecektim fakat bir türlü makine boşalmadı. Üstüne üstlük kısa veya uzun tayt giymediğim için bacaklarım rahatsız oldu. Bende salondan çıktım. Bugün baya yorulmama rağmen, vücudumda hala enerji hissediyorum. Yani bir idman daha yapabilirim tabi ne kadar performans gösterebilirim orası soru işareti.

Dün ilk kullanımda da dediğim gibi uyku sorunu yine kendini gösterdi. Maalesef saat 02 gibi uykuya daldım ve ara ara uyandım. Fakat sabah 06:15’te dinç bir şekilde uyandım. Şuan bunları yazarkende yorgun ve uykulu hissediyorum, bakalım uyuyabilecek miyim, göreceğiz 🙂

Greneda Thermo Detonator tecrübelerimde 2. gün böylelikle son buldu. Unutmadan vücut ölçümümü yaptım, ilerleyen günlerde yeni ölçümler ile kıyaslayıp sizleri durumdan haberdar edeceğim.

You May Also Like