Hi guys ! Bugün ki konumuz yine spor üstüne olacak. Bu aralar spora ağırlık verdim, sakına yaz geliyor diye böyle bir ruh haline girdiğim de sanılmasın. Son bir kaç aydır spora yönelmiş durumdayım, eski formumu kazanmaya çalışıyorum. Bu süre zarfında da kullandığım supplementler mevcut. Maalesef ülkemizde, kaç yaşında olunursa olunsun supplementlere karşı bir kesim var. Hani bu ailenizde olabilir, arkadaşlarınızda. Supplementlerin illa kullanılması gerektiğini de savunmuyorum. Öf ! yine lafı çok uzattım. Goygoyu keserek konumuza bir giriş yapıyorum. Bugün ki konumuzda ele alacağım supplement Grenade Defend Bcaa deneyimim olacak. Farklı zamanlarda bu üründen 3 kutu kullanmış biriyim. İki kutu yeşil elma, en son kutu da çilek mango aromalıydı.

Grenade Defend Bcaa deneyimimi tattan başlayacak olursak; yeşil elma aroması, çilek mango’dan daha başarılı. Çilek mango denildiği zaman, yüzünüzü buruşturabilirsiniz. Defend Bcaa‘nın çilek mango aromasını alırken tamamen satış temsilcisinin önerisine kulak verdim. Pişman mıyım ? Eh işte. İçilmez bir ürün değil hatta kötülemeye de gerek yok, tadı bir çok BCAA ürününe göre başarılı. Tadını beğenmeyenleri, aromasız BCAA çarpar, o kadar diyorum. Mesela ülkemizde Multipower’ın toz BCAA’sı satılıyordu ve aroması yoktu. Ekşi, tatsız bir üründü ( aroma olmayınca ne bekliyorsam ). Fakat protein tozuna filan kattığınızda da, protein tozunun tadını ekşiltiyordu.

Şimdi Bcaa nedir, ne işe yarar diye size uzun uzadıya bir yazı yazmıyorum. Neden diye soracak olursanız, aslında çok güzel ele alınması gereken bir konu ve ben Grenade Defend Bcaa deneyimlerimden önce o konuyu açmam gerektiğini şuan fark ediyorum. Neyse, bozuntuya vermeyelim ve devam edelim. BCAA konusunda genelde yağ yakımı dönemlerinde, kas kaybetmeyi engellemeyi minimal düzeylere indirmek isteyenler kullanır diye bir algı var. Halbuki kas kazanmak isteyenlerde gayet kullandığı bir üründür. Bu arkadaşlar proteinin yapı taşlarıdır, protein = kas gelişimi için yakıt. Eğer vücudunuzda, kas oranınızı arttırmak istiyorsanız bu yakıtlara ihtiyacınız vardır. Biraz daha detaya girecek olursak; 20 tane dallanmış aminoasit vardır. Bunlardan 11 tanesini vücudumuz bir şekilde üretmektedir, iş geri kalan 9’a kalınca değişmektedir. Bu 9 taneden 3’ü kas gelişimi ve mevcut kasları korumada hayati öneme sahiptir.

Bu bilgiden sonra, BCAA’nın bu üç aminoasiti içerdiğini anlamışsınızdır. Üç kafadarımız; lösin, izolösin, valin’i BCAA ürünleriyle takviye edebilirsiniz. Mesela ülkemizde, saf lösin filan de satılmaya başladı. Bir ara Nutrade piyasada vardı, sanırım şuan ithalatı gerçekleştirilemiyor. Yinede Türk markası olan Big joy’un ürününü bulabilirsiniz.

BCAA hakkında detaylı yazıyı, ileride paylaşacağımızı varsaydığımda artık Grenade Defend Bcaa deneyimlerime geçebilirim. Tat olarak önceden de söylediğim gibi, yeşil elma bence başarılı. Tat konusu, kişiden kişiye değiştiği için pek bir şey söyleyemiyorum. Sadece mango çilek aroması da kötü değil. İçimi kolay, soğuk suylada güzel gidiyor. İçerik olarak, yanlışım yoksa Türkiye’de satılan en yüksek BCAA değerlerine sahip.

Grenade Defend Bcaa değerleri;

  • Lösin: 3.400 mg
  • İzolösin: 1.750 mg
  • Valin: 1.750 mg

İçeriğinde bulunan, C ve B vitamin kompleksi Grenade Defend Bcaa‘a ekstra puan kazandırıyor. Bir kutuda 30 servis içeriyor ve servis başına 6.63 TL’lik bir maliyeti mevcut. Güncel Türkiye fiyatı 199 TL. Şimdi bu ürüne bu kadar para verilir mi ? Bana kalırsa bir BCAA ürünü için 199 TL yüksek fakat, ülkede her şey paha durumda olduğundan verilir diyorum. Maalesef piyasa bu durumda. İngiltere’deki fiyatına baktığımda aynı ürünü 30 pound civarı bir ücretle satın alabiliyorsunuz. Her zaman dediğim gibi 1 TL = 1 Pound olarak düşünürseniz, adamlar 30 liraya bu ürüne sahip olabiliyorlar. ( bunları görünce insanın canı acıyor ).

BCAA ürünlerinin hepsi gibi, antrenman öncesi, sırasında veya sonrasında tüketebiliyorsunuz. Ben Grenade Defend BCAA‘ı antrenman sonrasında tükettim. İçerisinde ölçek çıkıyor ve her servis iki ölçek. Bazılarımız buna dikkat etmiyor, sadece bir ölçek atıyor. Supplement factsın içerisinde ki değerleri almak istiyorsanız, buna dikkat edin arkadaşlar.

Bodybuildin.com’da 9.4’lük bir ortalaması mevcut. Benim kendi görüşüm, şuana dek kullandığım en iyi BCAA’lardan biri. Kullandığım süre boyunca kas oranımı hep arttırdım. Bunda beslenme, antrenman prensipleri, kullandığım diğer supplementlerinde etkisi var bunu biliyorum. Kas ağrısı yani yenilenme aşamasında sadece 1 bacak idmanından sonra pertim çıktı. Diğer günlerde kendimi antrenman yapacak konumda buldum.

Bir BCAA’dan daha ne istersiniz ki ? Grenade Defend Bcaa deneyimime göre gayet başarılı bir ürün. Tabi bu üründen ne beklediğinizde oldukça önemli. Ülkemizde bu ve benzeri supplementlerden steroid etkisi bekliyorlar. Öyle bir dünya maalesef yok arkadaşlar.

Fiyat performans olarak, şuan ki kurda yüksek olsada oldukça başarılı bir ürün yaptıklarını söyleyebilirim. Satın alacaksanız ilk tercihiniz yeşil elma olsun.

You May Also Like