Roger Federer bundan 14 yıl önce ATP sıralasında dünya bir numarası olmuştu. Aradan tam tamına 14 yıl geçti ve o tekrar dünya 1 numarasına yükseldi. Hem de Rotterdam’da yarı finale kalarak bunu gerçekleştirdi. İsveçli tenis efsanesinin bu başarısı ona; tarihte dünya 1 numarasına çıkan en yaşlı tenisçi ünvanını da getirmiş oldu. Ondan önce hiç kimse 36 yaşında bu başarıya ulaşmamıştı. Kendisi tam anlamıyla yıllanmış şarap gibi, yaşlandıkça değerine değer katmaya devam ediyor.

Federer Forever Federer Forever roger federer

Nike’da sponsoru olduğu Federer için özel bir ayakkabı tanıtımı gerçekleştirdi. Ayakkabının kasası klasik Air Force 1 üzerinde tasarlandı ve Premium deri sınıfına giren materyallerden yaratıldı. Burada Air force 1 içinde bir parantez açmak istiyorum. Nike son zamanlarda bu modelini oldukça fazla kullanmaya başladı. Evet, modelin hastasıyım ama yeni şeyler üretse bence daha iyi olur gibime geliyor. Hep farklılaştırılmış Air Force 1 görmek can sıkıcı olmaya başladı. Neyse konuya devam edecek olursak;  Roger Federer’in isminin baş harfleri ayakkabının dilinde altın sarısı işlemeyle yer alırken, marka kendi logosunu da aynı renkte tasarladı. Bu güzel modelin adı ise Federer Forever olarak piyasa sunuldu. Siyah ve beyaza eklenen altın sarısı çok güzel bir görüntüyü bizlere sunuyor. Nike, böyle bir tenisçi için çıkardığı özel üründe sadece ayakkabıyla fark yaratmıyor. Kutusu bile özel tasarlanmış ve ahşap olarak satışa çıkarılıyor. Ahşap kutunun siyah olması beni benden aldığını söyleyebilirim. Üzerinde ki altın sarısı işleme ve Roger’in kariyer hakkında yer alan kısa bilgiler gerçekten çok güzel düşünülmüş.

Ne kadarlık bir fiyatla piyasaya sürüleceğini çok merak ettim ve bir çok siteye baktım ama maalesef bu bilgiye ulaşamadım. Eğer sizler ulaşırsanız beni de bir dürtün, sevgili okurlar. Nike’ın kendi sitesinde de ürün hakkında haber olsa da fiyat olarak bir şey yazmaması oldukça sinir bozucu olduğunu belirtmeden geçmek istemiyorum.

 

You May Also Like