Hi guys ! Biliyorum arayı yine çok açtık, ne yapayım huyum kurusun bende böyleyim işte. Bir ara şu blog yazma işine asılıyorum sonra birden soğuyorum. Nedenini bir türlü bulamadım, bulamayacağımda. Bu sırada başka projeler için yazılar yazıyorum falan filan ama bir türlü kendi bloguma odaklanamıyorum. Neyse beni böyle kabul ettiğiniz için sizlere öncelikle teşekkür ediyorum. Ardından da evlution nutrition engn tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğer spor yapmıyorsanız yada supplement kullanmıyorsanız bu konuyu pas geçebilirsiniz. Yok canım, sen yeterki saçma sapan şeyler yaz biz okuruz diyorsanız ise konuda kalmaya devam edin ( en sevdiğim okuyucu kitlesi de bu işte ). Supplementler hakkında en son Casein Protein Tozu adlı bir yazı kaleme almıştım. O yazıdan sonra bu casein protein tozlarının fiyatları da aldı başını gitti arkadaş. Neyse gelelim bugün ki konumuz Evlution nutrition ENGN tecrübeme. Bu ürün maalesef güzide ülkemizde satılmıyor. Eskiden yurtdışından filan sipariş edip, bizde olmayan supplementleri getirebiliyorduk fakat onlarda yasaklandı. Ya yurtdışına gittiğiniz zaman satın alıp gelmeniz gerekiyor yada giden birinden talep etmeniz lazım. Başka bir yol var mı diye şöyle bir beynimi zorluyorum ve iki yöntem daha aklıma geliyor. Yurtdışına giden birine sipariş edebilir / alıp gelmiş ve satan birinden satın alabilirsiniz. ( yurtdışından supplement temin edilir bir mesaj kadar yakınım / reklamlaaaar ) işin geyiği bir tarafa hiç denemediğim bir başka yöntem ise reçete. Bunu daha önceden duymuştum, reçete ile satın alabilirsiniz ama hangi doktor size protein tozu reçeteyle yazar işte orasını bilmiyorum.

Neyse lafı çok uzattım kusura bakmayın. Sanırım uzun süre yazmayınca işin gevezeliğine vurayım dedim.

Evlution Nutrition ENGN Nedir ?

Şimdi akıllarda tek bir soru ? Evlution nutrition engn nedir ve ne için kullanılır. Bu arkadaş bir pre-workout ürünü yani spor öncesi size kaba tabirle enerji vermesi için tasarlanmış bir ürün. Ülkemizde giderek azalan bir pre-workout ürün yelpazesi azalışı var. Şahsen ben bundan oldukça rahatsız oluyorum. Zaten fiyatların alıp başını gittiği bir yerde, piyasaya yeni ürünlerin girmesini bırakın eski ürünlerin tekrardan getirilmesi bile oldukça güç.

Şimdi pre-workout ürün dendiği zaman bizim insanımızda yanlış bir algı var. Bu ürünü kullanır kullanmaz 5 er kg daha arttıracağını filan sanıyor. Aslına bakarsanız böyle bir şey öyle ilk idmanda filan oldukça yalan. Hani güç diyecektim de, yalan abi başka bir şey değil. Arttıran da zaten potansiyelini denememiş ve bu ürünü kullandığında bir özgüven ile ağırlığın altına girmiş derim.

İçeriğinde olan etken maddeler, genelde bir karıncalanma, ritim artışı, sıcaklık artışı filan yaşatabilir. Bunlarda oldukça normal bir şeydir. En basiti kafein ağırlıklı ürünlerde, bünyenize ani olarak yüksek dozda kafein aldığınızı düşünün. Sonuç ne olur ? Kalp ritminizin hızlanması, bir enerji artışı. Kısacası beklenen sonuçlar bunlardır.

Evulation Nutrition ENGN tecrübelerimde de aslında size farklı bir şey söylemeyeceğim. Neyse ENGN’nin bir pre-workout yani antrenman öncesi alınan bir ürün olduğunuzu anladınız. Şimdi gelelim evulation nutrition engn tecrübelerim ve deneyimlerime.

Evulation Nutrition ENGN Tecrübelerim

Arkadaşlar bu üründen 30 servis çıkıyor. Benim son 3-4 servisim kaldı ve hiç ölçek artışı yapmadım. Yani ürünü elime alıp kullanmaya başladığımdan beri 1 ölçek ile devam ediyorum. Arttırabilir miydim ? Kesinlikle. İlk antrenmanlarda tükettikten bir 10 dakika sonra filan vücudumda karıncalanma hissediyordum. Betaine anhydrous varken bunun olmaması oldukça tuhaf olurdu. Antrenmana filan başlayınca ise bu etki azalarak bitmeye başlıyor. Son idmanlarda ise artık bunu hissetmiyorum bile. Zaten pre-workout ürünlerinin en kötü yanı vücudun belirli süre sonra alışması oluyor. Bunu yenmek için ya doz arttıracaksınız yada ürüne başka bir pre-workout ile dönüşümlü kullanacaksınız. En son çare olarak ürüne ara verip tekrar başlayacaksınız. Artık size hangisi daha mantıklı geliyorsa onu yapabilirsiniz.

Genelde bu karıncalanma gittiği zaman insanlar, ürünün işe yaramadığını düşünüyor. Karıncalanma şart agaaa moduna geçiyorlar ki ben buna kesinlikle katılmıyorum. Evulation nutrition engn tecrübelerimle size şöyle söyleyebilirim; antrenmanda bitseniz bile devam edebiliyorsunuz. Bir kere dayanıklık kısmında oldukça başarılı bir ürün yapmışlar. Hani size yalan söylemiyorum, gerçekten ağır ve uzun çalışıyorum. Antrenman bittikten sonra pertim çıkıyor ki antrenman içinde bunu hissetmiyorum. Evulation nutrition engn size bunu sağladığını kesinlikle söyleyebilirim.

Ve beni kendine bırakan en büyük özelliği focus özelliği oldu. Kulaklığımı takıp, salon ile iletişimi koparan biri için mükemmel bir etki verdi. Gerçekten odaklanmayı oldukça arttırıyor.

Şunu da söylemeyi es geçmeyeyim bu üründe 2 gr kreatin kompleksi var. Bunu da şundan yazıyorum; arkadaşlar kreatin kullanıyorum ve protein tozumda da 3 gr var. Bunun zararı olur mu ? Ne yapmalıyım gibi saçma sapan sorular soran bir milletiz. Protein tozunun 2019 yılında bilimsellikten uzak tartışıldığı bu ülkede bunların sorulması normal ama beni sinir ediyor. Onun için kardeşim kreatin filan kullanıyorsan bu üründe de var, bunu bil ona göre karar ver.

İngiltere satış fiyatı 23 pound civarıydı. Aslına bakarsanız yurtdışında çok güzel kampanyalar olabiliyor. Mesela 1 tane alana 2. ürün %50 indirim. Veya 2 tane alana 1 tane hediye tarzında. Mesela bunun benzerini bizde bayvitamin adlı supplement mağazası yapmıştı. Adamların bir bakıma reklamını yapıyorum ama neyse. Yılbaşı için 2. üründe %50 mi ne indirim yapıyorlardı.

Evulation nutrition engn tecrübelerimi şöyle bitirebilirim; bu ürün Türkiye’de olsa alır mıyım ? Alırım.

Peki ne kadar olsa alırım ? 100-200 lira arasında bir fiyatta olsa satın alırım. Çok elzem bir ürün mü ? Antrenmana gitmek istemiyorsanız ama gitmeniz gerekiyorsa yani hedefleriniz varsa elzem bir ürün diyebilirim.

Evulation nutrition engn‘i sizlere tavsiye ediyor muyum ? İmkanınız varsa kesinlikle bir deneyin. Tat ve karışım olarakta oldukça başarılı. Kutusu hologramlı olması beni şaşırttığını da söyleyeyim. Yani adamlar al benisi yüksek bir ürün yapmışlar. Onun için evulation nutrition‘u da tebrik ediyorum.

You May Also Like