İnsanın ömrünün en önemli olayı, iyi bir eş seçmektir.

Caesar Drusus

Sanırım insanın hayatında en önemli anlardan biridir; evlenmek. Daha başıma gelmediği için pek bir yorum yapamayacağım. Fakat düşününce, hayatınızı paylaşacağınız birini buluyorsunuz ve evleniyorsunuz. Klasik olarak; iyi günde kötü günde yanında olmanız işin temelinde yatıyor. Evlendim demek için değilde gerçekten de severek evlenmek asıl mesele. Eee bu kadar büyük bir olay olunca ister istemez teklif safhası da baya sancılı oluyor. Yıllar sonra bile kadın; sizin ona nasıl evlilik teklifi ettiğinizi iştahla, şevkle anlatmak isteyecek. Kısacası iyi bir malzeme vermeniz gerekiyor.

Tekneyle açılıp boğaz sularında evlilik teklifleri, lüks bir yemek sonrası evlilik teklifi, kadeh içine konmuş yüzük, su altında evlilik teklifi, paraşütle atlarken evlilik teklifi vb. bir çok şey denendi deneniliyor. Bazıları çok klasik bazıları ise sınırları zorluyor. Geçtiğimiz senelerde biri boğaz köprüsünde durup evlilik teklifi etmişti mesela. Yanlış hatırlamıyorsam; adam ve kadın Beyaz Show’a çıkıp ukalaca ” beklesinler ” türevi bir şeyler söylemişti. Adama nasıl bilenmişsem hala aklımda. Siz siz olun böyle beyin fakiri adamlar gibi evlilik teklifi etmeyin. Hayatınızın belki de en önemli günü olabilir ama diğer insanların yetişmeleri gereken işleri vardır. Başkaların özgürlüğünü kısıtlamadığınız sürece sıkıntı yok.

Her neyse bu beyin fakiri hakkında daha fazla yazmadan konuya devam edeceğim. ( psikopat mod:ON keşke biri o gün çıkıp ağzını burnunu dağıtsaydı psikopat mod: OFF)

evlenmek Evlilik Teklifi Evlilik Teklifi evlenmek

Size tavsiye bir evlilik teklifi vermeyeceğim. Son zamanlarda moda olan; En iyi 10 evlilik teklifi olaylarına da girmeyeceğim. Size  yaşanmış bir olay anlatacağım ve siz neyi yapmamanız gerektiğini anlayacaksınız.

İnsanoğlunun yaşı ilerledikçe o 18’lerinde 20’lerinin başlarında ki ”aşk” evliliği kavramı önemini yitiriyor. Nice kadın ve erkek mantık evliliğine doğru yol alıyor.

  • Bu adamdan bana eş olur mu ?
  • Bu adam iyi bir baba olur mu ?
  • Mutlu olabilir miyiz ?

Gibi bir çok soruyu kendi içimizde cevaplıyoruz. Yukarıda ki örnekler anlayacağınız üzere kadın kısmından örnek verilmiştir. Gelip bana sonra gay muhabbeti filan yapmayın. Neyse;

Tanıdığım bir bayan arkadaşım geçtiğimiz günlerde evlilik teklifi aldı. Aaa ne güzel havasına girecekken evlilik teklifini ve iç yüzünü öğrendim. Biz o kadar kasıp evlilik teklifi şekilleri düşünelim, önce sevgili olalım sonra bakalım biz bu işi yapabiliyor muyuz ? Geleceğimiz var mı diye kasalım yani vakit harcayalım. Elin adamı bodoslama konuya girsin. Aynı şirkette çalıştığı ve mevki olarak üst olan beyfendi bu arkadaşa direk evlilik teklifi etmiş. Açıklaması da; yaşımız zaten ilerliyor biz şimdi yüzükleri taksak evlilik filan 1-1.5 seneyi bulur. O sürede de birbirimize alışırız, yapıp yapamayacağımızı anlarız. Ben bunu duyunca ” 404 not found ” u bir verdim tabi.

Herkes gibi sonucunu sorduğumda olumsuz cevap verdiğini söyledi. Adamda hemen cevap verme biraz düşün, ne zaman cevap vermek istersen o zaman kesin cevabını ver demiş. Kız bir kaç gün sonra kesin olarak reddetmiş tabi.

Abiciğim bu kadar çift enayi mi ? Pazardan karpuz mu seçiyorsun. İnsan bir sevgili olur, nasıl olduğunu görür. Şansıma ne çıkarsa mantığı nedir ? Madem evlilik teklifi bile edebileceğini düşündüğün biri, işleri biraz ağırdan alsaydın keşke. İlk başta sevgili olup sonradan evliliğe yürüseydin. Sen bildiğin internet videolarında ki ” Skip Add ” butonunu ilişkiye uyarlamışsın. Sevgili arkadaşlar, yaşınız kaç olursa olsun bu adam gibi olmayın. Ne demiş atalarımız; ” Hızlı giden atın boku seyrek düşermiş ”. ( yazar bu atasözünü niye buraya sokuşturdu bilmiyor 🙂 )

Sonuç;

  • Kendi evlilik teklifiniz için başkaların özgürlüklerini kısıtlamayın.
  • İlişki yaşamadığınız birine evlilik teklifi etmeyin
  • Lütfen 31 Aralık – 14 Şubat gibi günlerde de evlilik teklifi etmeyin. Tamam kutlama maliyetlerini düşürme derdindesiniz de. Yapmayın be oğlum.
  • Aşkla, sevgiyle, saygıyla evlendiğiniz kişinin kıymetini bilin.

You May Also Like