Yine yeniden, bir ilişki durumuyla karşınızdayım. Bu sefer ki konumuz; eski sevgiliyle seks yapmak. Bu durum başınıza geldi mi bilmiyorum ama benim başıma geldi. Açıkcası pek hoş bir durum olduğunu söyleyemem. Mantık çerçevesinde bakacak olursakta, akla yatkın gibi gelebilir. Benimde geldiği söylenemez. Bu durumun içerisine düştüğüm zaman pek mantığımı da dinlememiştim.

Eski sevgiliyle seks yapma durumu hakkında, bilim adamlarımız yine boş durmamış ve bir araştırma patlatmışlar. Archives of Sexual Behavior dergisinde yayınlanan makaleye göre, eski sevgiliyle seks yapmanın duygusal duruma etkisi konu alınmış. Araştırma sonucunun beni şaşırttığını itiraf etmem gerekiyor. Bu dergi için şunu söyleyeyim; Uluslararası seks araştırma akademisinin resmi dergileri oluyor kendileri. Anlayacağınız boş bir dergi filan değil.

Mantiken eski sevgiliyle seks yapmak; toparlanma sürecinizi uzatabilir. Yani ben böyle düşünen biriyimdir. Fakat araştırma sonuçları bunun tam tersini söylemekte. Araştırma sonucuna göre, duygusal olarak size zarar verilmeyeceği söyleniliyor. Bunun yanında; eski sevgiliniz hakkında olumlu düşünceler besliyormuşsunuz. Yani dostça ayrıldık muhabbetine tam uyan bir durum meydana geliyor.

Kendi tecrübeme bakacak olursak, benim için hiç öyle olmamıştı. Kendisi böyle bir ilişkiye devam etmek istese de ben hayatıma bir türlü devam edememişti. Belki sevgililik geçmişimiz olmasa, böyle bir ilişkiye ” evet ” diyebilirdim ki ondada, sahiplenme durumu gibi bir şey var. Yani olası ihtimaller hep mevcut.

Yine de bu araştırmaya bakacak olursak; eski sevgiliyle seks yapmak düşündüğümüz gibi negatif durumlar doğurmuyormuş. Fırsatınız varsa yapın, tecrübe etmiş olursunuz. Bakalım araştırma Türkiye ve Türkler için ne kadar geçerli hep beraber görmüş oluruz. Sonuçta; bu araştırma yurtdışında yapıldığı için, bizim topraklarda farklı sonuçlar ile karşılaşabiliriz.

Bu olay hakkında tecrübeleriniz var ise, yorum olarakta bizleri aydınlatabilirsiniz sevgili okur arkadaşlar.

Ne demiş Hadise, Exten next olmaz fakat fuckbuddy olur.

You May Also Like