Türkiye’nin en büyük gazetelerinden birinin sitesinde erkeklerin yapmayı sevdiği feminen şeyler diye bir liste çıkarmışlar. Tamam bizde biliyoruz hit kazanmak için yapıyorsunuz, yoksa nasıl övüneceksiniz biz şu kadar büyük bir haber sitesiyiz diye. Normalde böyle şeylere hit kazandırmamak için girmem ama, acaba bu sefer ne saçmalamışlar diye girdim. ( fark ettiyseniz entelektüel ayakları yapıyorum size, yalandan kim ölmüş ). Neyse efendim, ilk maddeye bizi o kadar şaşırtan bir şey koymuşlar ki, Aman Tanrım didim. Erkeklerde dedikodu yaparmış. Evet evet, bizler dedikodu yaparmışız. İnanabiliyor musunuz ? O kadar şaşırdım ki inanamazsınız, hemde bu feminenmiş. Evet yapıyoruz, bizde arkadaşlarımızla bazı şeyleri eleştiriyoruz, ” aaa duydun mu ” filan diyoruz. Bu feminen mi ? Eh yani.

Mesela ondan sonra da demişler ki; aslında çoğu erkek alışveriş yapmaya bayılır. İnanabiliyor musunuz ya ? Biz erkekler alışveriş yapmayı seviyormuşuz. Ben şok ben iptal. Ülen bu Türk Dil Kurumunda; satın alma ve satma işlemi diye geçiyor. Kadınlar belki topuklu ayakkabıya bayılabilir, erkeklerde teknolojik ürünleri sevebilir. Yani alışverişi sevme kavramı sadece kıyafet mi ? Bu kadar sığ mıyız ki her insan bir şey almayı sever. Kıyafet almayı seven, bakmayı gezmeyi sevmek kadar normal bir şey yok. Bunun neresi feminen ? Çıplak mı gezelim.

Bak ardından yazmışlar ki; özellikle bir kaç kadeh içtikten sonra dans etmeyi severmişiz. Bunu da feminen kategorisine koyuyorlar. Arkadaşlar sizin editörleriniz ne içiyor ya ? Dans etsen suç, etmesen suç.

Bu kadar saçmalıktan sonra bir başka maddede de; erkeklerde yorucu bir gün sonrasında köpüklü bir küvette şarap içmeyi severler gibi bir şey yazmışlar. Valla köpük + küvet + şarap olayını koyarsanız bence orada erkeğin sevme nedeni farklıdır gibime geliyor. Bu konu hakkında fazla yorum yapabileceğimi sanmıyorum, hani şu hayatımda bunu o kadar fazla yapmış biri değilimdir. Onun için feminen mi yoksa değil mi ? Ne kadar arıyoruz bu olayını bilemicem.

Sonrada bizi kişisel bakımdan vurmuşlar. Erkekler sadece yüzlerini suyla yıkıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz, yüz temizleme ürünleri kullanıyormuşuz. Evet kullanıyoruz. Belki bu oran Türkiye’de çok fazla değildir fakat yaş almaya başlayınca; oğlum şurada kırışıklık mı var diye S.O.S veriyoruz. Erkek kozmetiğinin yıllara göre pazar oranlarına bakarsanız bunun arttığını görürsünüz. Bu feminenlik mi ? Hani kadınlar bakımlı erkekleri seviyorlardı. Bakımlı olmak bu gazeteye göre = feminenlik.

Über editörümüz okuyanları coşturmaya devam ediyordu, dur artık diyorlardı ama o durmuyordu. Erkekleri elleri belinde yakalayanlarımız olmuşmuş. Ve bu feminenlikmiş. What the Fuck ? Are you kidding me ?!

Editöre yeter öldük derken son darbeleri vurmaya devam ediyordu. ” Tatlı yemeyi en az kadınlar kadar sever ”, bakın tırnaklı kesimi direk siteden copy pase yaptım. Tatlı kadınların tekelindeymiş, kesin bilgi yayalım arkadaşlar. Hatta içinde kiraz olan alkollü kokteylleri de severmişiz. Evet farklı farklı kokteylleri denemeyi şahsen seviyorum. Kimisinin içinde kiraz, kimisinin içinde zencefil oluyor. Napalım femineniz anam.

Ve tekrar başa sarmışız. Erkekler kadınların makyaj çantasında ki bazı ürünleri kullanırmış. Bunlara örnek olarak da zeki editörümüz şunları yazmış; duş jeli, şampuan ve meyve kokulu vücut kremi. Güzel arkadaşım seni kadın bir editör varsayıyorum ve diyorum ki; senin nasıl sevgililerin oldu ? Adamlar şampuan ve duş jeli kullanmıyor muydu ? Hani en son sevgilin bunları kullandı da ” kafanda ampul mü yandı ? ”. Bizde insanız bizde temizleniyoruz. Yok eğer sen erkek bir editörsen; bunları kullanmıyordun herhalde. Yatıya kaldığın bir arkadaşının evinde görünce şok oldun. Hani biz bunları zaten kullanıyoruz, için rahat olsun bu seni feminen yapmaz.

Duş jelinden sonrada dur şu izlediklerine takalım demiş. Erkeklerde romantik komedi izler hatta duygusal filmlerde ağlayanlarımız görünmüş. İnsanın yapısı gereği duyguları olduğunu varsayarsak, kaliteli filmlerde ağlayabiliriz. Tuttuğu takım yenildiğinde ağlayan adamlarız lan biz. Filmde mi ağlamayacağız. Romantik komedi ise bazen zaman öldürmek için ideal oluyor. Sevgilin varsa zaten onun zoruyla izliyorsun ki kaliteli oyuncular varsa, yalnızda izlenebilir.

Yaratıcı poz verme konusunda da, kadınlardan geri kalmıyormuşuz. Bunun feminenlikle alakasını çözemedim. Ruj sürüp, topuklu giyenlerimiz var ise ve bununla fotoğraf çekiliyorlarsa, haklısın bro diyorum.

Bak bak bu madde de hoşuma gitti. Göz devirmeyi kadınların tekelinde mi sanıyorsunuz, erkeklerde deviriyormuş ve bu bizi feminen yapıyormuş. Vay anasını sayın seyirciler.

Derkeeen hoooop duşa geri dönmüşüz. Duş başlığını mikrofon yaparak şarkı söylüyormuşuz ama ayrıntıyı da vermişler. Bunu evde tekken yapıyormuşuz. Yooo daha geçen ev doluyken duşta kendi çapımda konser verdim.

Son olarakta sarılmayı aslında seviyormuşuz ama belli etmiyormuşuz. Ve bu sevgi gösterme şeklini feminen olarak algılamışlar.

Canım editör arkadaşım sen ne yaşadın ? Feminenlik senin için ne ifade ediyor gerçekten anlayamadım. Hani erkek dediğiniz yaratıkların duyguları filan var, doğal ihtiyaçlarımızı insan gibi karşılıyoruz. Hani sizden farkımız yok. Sen yine de feminenin kelime anlamına bir bak. Bunu onaylayan üstüne de selam söyle. Sizin gazetede editör olmakta çok kolaymış be.

 

 

You May Also Like