Herkese merhaba ! Google’ın harika algoritması sebebiyle, ülkemizde ki her haber sitesi ilk sayfalarda yer alıyor. Böylelikle alakalı, alakasız her şeyi kendilerinde bulabiliyorsunuz. Mesela bugün güncel haberlere bakarken, yanda gözüme bir konu takıldı. Bir de böyle bir durum söz konusu. Siz Türkiye siyasetine bakarken yandan ünlü oyuncu çıplak poz verdi diye konu görseli ile karşılaşabiliyorsunuz. Neyse ki benim karşılaştığım böyle bir şey değildi. Başlık o kadar iddaalıydı ki; acaba bu sefer ne konu da bize geçirdiler diye, tıkladım. Başlıktan da anlaşıldığı gibi; erkeklerin duymak istemedikleri türevi bir içerikti. Yani karşı cinsseniz, bir erkeğe asla bunları söylemeyin tarzında da uyarı vermişler. Sağolsunlar, ülkemizde ki gazetecilik çok düşüncelidir. Aklımda kalanları, bir erkek gözüyle ele aldım. İlk sırada;

Konuşmamız Lazım

Konuşmamız lazım cümlesi, erkeklerin duymak istemediklerinden biri midir ? Evet genelde öyledir. Bu konuda gazeteci arkadaşları eleştirmeyeceğim ama bence kadınlar içinde durum aynıdır. Genelde bu konuşmamız lazım, bir sorunu veya ayrılığı işaret eder. Aksini pek tecrübe etmedim. Hak verdiğim gazeteci arkadaşlar konuyu biraz daha farklı yorumlamışlar. Onlara göre; ” konuşmamız lazım ” sözü bizler için göz yaşı anlamına geliyormuş. Ve bu da ağlayan partner demekmiş. Eee erkeklerde ağlayan partnerlerden hoşlanmazlarmış. Üstüne birde taktik vermişler; kendi başınıza çözebileceğiniz bir durumsa ona söylemeyin. Şimdi güzel gazeteci kardeşlerim, girişi güzel yapmışsınızda sonucu çok saçma bağlamışsınız be. Şuana dek, hiç bir partnerimin de; konuşmamız lazım cümlesinden sonra mutlu mesut durduğunu hatırlamıyorum. Bence; konuşmamız lazım, evrensel olarak bir gerginlik yaratıyor.

O Kız Güzel Değil Mi ?

Mesela gazeteci arkadaşlarımız bir diğer madde de; ” o kız güzel değil mi ? ” sorusunu koymuşlar. Yani burada kadın kişi, sevgilisine bir kızı gösterip, güzel olup olmadığını soruyor. Eğer erkek buna evet güzel diye cevap verirse de; trip yiyeceğini söylemişler. Yok güzel değil dese de, bu sefer yalancılık ile suçlanacakmış. Yani onlar durumu böyle ele alıyor. Öncelikle ben bu gazeteci arkadaşları merak ediyorum. Kaç yaşındasınız canlarım benim ?

Erkeklerin Duymak İstemedikleri adriana lima

Bir kere bu soruyu soran, samimi olmalı. Tuzağa düşürmeye filan gerek yok, aynı şey erkek tarafı için de geçerli. Hani güzele güzel, yakışıklıya yakışıklı demekte sorun yok. Haa, gidip bunu abartırsın falan; o zaman bir şey diyemem. Güzel demek veya yakışıklı demek, sevgilinizin gidip o kişinin kollarına atlayacak demek değil sonuçta.

Lütfen biraz daha mantıklı ve olgun şeylerle gelin be gazeteci arkadaşlar. Erkeklerin duymak istemediği şeylerden biri midir bu ? Bence değildir. Ben bile bazen sevgililerimle, biri hakkında yakışıklı veya güzel muhabbeti yaparım. Maksat geyik olsun.

Eski Sevgilim Asla Böyle Yapmazdı

Canım beniiiim, bunu yazdığınıza emin misiniz ya ? Yok bunu diyen kadın veya erkek taraf hiç fark etmez, net salaktır. Öyle ölmez füze atın. Eskiyle yeniyi karşılaştırabilirsin, bu senin mukayesendir ama gidip; bunu sevgilinin suratına demek hiçte mantıklı değil. Lütfen bu konunun erkek veya kızı olmaz.

Arkadaşlarını Sevmiyorum

Bak bir genel olayı daha ele almış bu gazeteci arkadaşlar. Diyorlar ki; erkek arkadaşınızın arkadaşlarını sevmediğini söylemeyin. Bundan hoşlanmaz. Eee süper zeka arkadaşlar, bu normal bir davranış değil mi ? Yine bir üstteki gibi, bu konu tamamen iki taraf için de geçerlidir. Kimse arkadaşları hakkında kötü yorum duymak istemez. ( ben öyle sanıyorum ). Haa zaman içerisinde arkadaşları hakkında fikirlerinizi söylersiniz edersiniz ama onlarla görüşme tarzında bir uslup takınamazsınız. Takınırsanız da bu zaten sorun yaratacaktır. Eğer belli bir arkadaşını sevmiyorsanız, onunla ortak olarak görüşmezsiniz olur biter. Bana kalırsa, özellikle yeni çiftler birbirlerinin arkadaşları hakkında yorum yapmaktan kaçınması gerekiyor. Bu durum iki tarafa da yarar sağlamıyor. Tecrübeyle sabittir 🙂

Bir kombo da şimdi geliyor sevgili arkadaşlar;

Saçların Dökülüyor, Kel Kalacaksın

” Seninde götün büyüdü ” tarzında bir cevap alabilirsiniz. Zaten sevgilinizi fiziksel özelliklerden dolayı seviyorsanız, ona sevgili demeyin. Tamam şunu kabul ediyorum; ilk başta fiziksel bir çekim olması lazım ama iş, sevgililik kısmına gelirse bu durum değişmeli. Fiziksel özelliklerinizden dolayı sizle beraber olan biriyse fazla kafaya takmamak lazım böyle şeyleri.

Sevgili gazeteci arkadaşlarımız bu ve bunun gibi bir kaç şey daha sıralamışlar. Sanırım editörleri, daha yeni ergenliğe girmiş arkadaşlardan oluşuyor. Yoksa bu tarz konular bana çok saçma geliyor ama böyle eleştirmekte güzelmiş he. Ben böyle konuları ara ara ele alabilirim. Bir nefret kustum rahatladım valla. Size de tavsiye ediyorum sevgili dostlar. Şimdilik kendinize iyi bakın, Neil ufaktan uzaklaşır.

You May Also Like