Hi guys ! Bugün internette okuduğum bir yazıyı ele almak istiyorum. Normal şartlarda, insanların fikirlerine saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum ama sen para alan bir yayınsan, ilkokul konularından uzaklaşılması gerektiğini düşünüyorum. Daha doğrusu; istediğin konuyu yaz fakat bir ağırlığın olsun. Neyse fazla uzatmayalım da ne demek istediğimi sizde anlayın. Konu başlığımız; Erkekler Kadınları Neden Reddeder ? İlk başta konu başlığımız oldukça iddalı. İddalı iddalı olmasına da, bu durumun bir çok sebebi olabileceğinin hepimiz farkındayızdır diye düşünüyorum. Gerçekten bir erkek kadını neden reddeder, hiç düşündünüz mü ? Mantıklı değerlendirecek olursak, bir sürü neden sayabiliriz. Sağolsunlar bu site, erkeklerin kadınları neden reddeder sorusuna madde madde cevap vermiş. Bende bu maddelerden bazılarına kendi fikrimce, iyi kötü cevap vermek istiyorum.

İlk sırada tabi ki; ”erkeğin aklında başka biri varsa” yazmışlar. Bu madde beni şaşırtmadı, başka ne yazacaklardı ki ? Adam başkasından hoşlanıyorsa veya seviyorsa sizi reddetmesi kadar normal bir şey olabilir mi ? Esas anormal olan, başkasından hoşlandığının farkında olmasına rağmen, sizinle sevgili oluyorsa sorun vardır. İşin komik tarafı erkekler kadınları neden reddeder sorusuna, aklında başka birisi varsa diyip; konu başlığıyla yazdıkları içeriğin alakasız olması beni benden aldı. Örnek vermek gerekirse, artık size karşı eskisi gibi ilgi göstermiyorsa filan yazmışlar. İyi de, biz daha sevgili değildik ki 🙂

İkinci reddedilme maddemizde ise fizikten yürüyeceğiz. Sevgili kadın okuyucularımız vücut hatlarınız iyi değilse, erkekler sizi reddeder. Çünkü erkek milleti, vücuta bakar. Fikirleriniz, yanınızda eğlenip eğlenmediğimiz, ortak payda bulup bulmamız, sizinle beraber olduğumuzda ki andan keyif alıp almamamız filan hiç önemli değil. Fiziğiniz iyi değilse bye bye. Mesela bu mantıkla gittiğim zaman, 40 ile 50’den sonra, erkek milleti olarak eşlerimizi boşarız. Neden ? Çünkü yaşlanıyorsanız, fiziğiniz filan eskisi gibi olmuyor. ( yazar burada ironi yapmıştır, şimdi biri çıkar laf eder uğraşmayalım) Sonra ki madde de, bakımın öneminden bahsetmiş. Güzel olmayan kadın yoktur, bakımsız kadın vardır filan denmiş. Evet bakım önemlidir. Ortak noktamız tek bu madde olabildi ki bunda erkeklerinde üstlerine düşen görevleri yerlerine getirmeleri gerektiğine inanıyorum.

Üçüncü maddemizde, ”erkek milletinin gözü dışarıda olabilir, eğlenceye doymamıştır” demişler. Verdikleri taktik ise oldukça etkili; salın anacığım erkeğinizi; yurtdışılarına, gece eğlencelerine filan gitsin hevesini alsın. Sonunda size dönermiş, dönermişte; ee biz daha sevgili değiliz. Hani erkeğin reddetme sebeplerini yazıyorduk. Bu işte sizce de bir terslik yok mu ?

Ara maddelerde çekingen olmayın, konuşun istediğiniz gibi taktiğini veren makale bir kaç madde sonra; vır vır yapmayın diyor. Aynı tutarsızlık ve tersliği burada da görüyoruz. Valla sevgili okuyucular, daha fazla saçmalığa cevap yazmak istemiyorum, beni mazur görün.

Erkekler kadınları neden reddeder ? Kafanız uyuşmuyordur. İlk başta sizi kendisine çekecek bir elektriklenme olmamıştır. Belki çok iyi anlaşacak ve eğleneceksinizdir ama arkadaşlığınız öyle başlamamıştır. Başka birinden hoşlanıyordur, bir ilişkiye hazır değildir. Unutamadığı başka biri vardır, kariyerini önde tutuyordur. Sizi sevmiyordur…

Bu liste uzarda gider gitsinde zaten. Bunları konuşmakta saçma. Evet, kimse reddedilmeye sevinmez. Seviniyorsa sıkıntı vardır. Her sevdiğimiz, hoşlandığımız da bizimle olacak diye bir kural yok. Onun için hoşlandıklarımıza açılmaktan korkmayacağız. Olumsuz cevap alırsak da yolumuza devam edeceğiz. Bu iş bu kadar basit.

Ülke gerçeklerine dönecek olursak; maalesef ülkemizde kadınlar pek reddedilmiyor. Oran orantıya vuracak olursak, bu rakamın çok az olduğunu düşünüyorum. Reddedilmeleri gerekiyor mu ? Tabi ki de, nedenini ise başka bir konu da detaylı ele alma niyetindeyim.

PS: Erkekler Kadınları Neden Reddeder ? konusu için bulduğum görsel çok iyi değil mi ya… Benim çok hoşuma gitti 🙂

You May Also Like