Erkek Adam Tayt Giymez. Dur ya o öyle değildi, babet çorabı giymezdi. Sevgili ülkemizde bir çok genelleme mevcut, yok şu giyilmez yok bu giyilmez diye. Peki erkek adam tayt giyer mi ? Evet arkadaş giyer. Bahsettiğim tayt, günlük hayatınızda giyeceğiniz modellerden değil. Spor için giyeceğiniz taytlardan bahsediyorum. Kendi tecrübelerime dayanarak söylemek gerekirse, spor esnasında giyilen taytın önemli yararını gördüm, görüyorum. Bir kere lagaluga yok açık açık söylemek gerek; biz Türk erkekleri kalıplı ve kıllı birer canlıyız. Spor esnasında özellikle de cardio çalışmalarında tayt giymediğim zaman iki bacağımın birbirine sürtmesiyle, tahriş olma vakası yaşayabiliyorum. Bu da çok can sıkıcı bir durum. Çünkü iki üç gün sonra yürüyüşünüz değişiyor, cardio yapamıyorsunuz. Altınıza giyeceğiniz tayt yada kısa şort ki bu şortta tayt gibi vücuda yapışan cinsten olanlardan bahsediyorum.

Bir diğer artısı da dışarıda yürüyorsanız ediyorsanız ben heşortmanımın altına da giyiyorum. Genellikle kışlık koleksiyonlar polar ağırlıklı oluyor ve beni rahatsız ediyor. Onun yerine altıma tayt üstüne de bol bir heşortman altı tercih ediyorum. Misal adidasın klasik modelleri. Bu da soğuktan oldukça iyi korunmamı sağlıyor. Eğer heşortmanın altına tayt giymezsem, üşüdüğüm oluyor. Size de aynısını yapmanızı öneririm.

Yine sıcaklıktan gelecek olursak bunun bilimsel bir sonuçla söylemediğimi belirterek; vücut sıcaklığınızı arttırıyor. Belki bu özellikle de kaslarınızın ısınması sakatlık riskini azaltıyordur. Burada şunu ekleyebilirim; bundan 1.5-2 sene önce ki antrenmanlarımda ciddi anlamda diz ağrısı çekiyordum. Öyle bir hal almıştı ki eğilirken canım acıyor, kıvranıyordum. Doktor tarafından solisyon filan de önerilmişti, bunu kullanırken taytta kullanamaya başladım. Ve aynı sorunları bir daha yaşamadım. Bunu tayta bağlamıyorum ama belki bir artısı olabilir.

Kısacası sevgili arkadaşlar, erkek adam tayt giyer. Bu oldukça normaldir. Sizde giyin giydirin.

You May Also Like