Hi Guys ! Klasik bir pazar sabahı olarak güne başladım. İnternetten gündeme dair haberleri okurken bir manşet dikkatimi çekti; ”Düzenli ilişki kilo aldırıyor”. Adamlar bunun üzerine bir araştırma yapmış, bende dayanamadım şöyle bir göz gezdirdim. Düzenli ilişkinin kilo aldırdığını kanıtlayan üniversitemiz Avustralya’ya ait. Kısacası bizlere binlerce kilometre uzakta ki bir adada yapılmış. Avustralya’da bulunan Queensland Üniversitesi, durmuş düşünmüş ve ne araştırabiliriz demiş. Adamları gerçekten tebrik ediyorum çünkü 10 yıllık bir veri toplamışlar. Bu araştırma içinde 15.000 civarında insanla görüşmüşler.

Sonuç ise tahmin edebileceğiniz gibi; düzenli ilişki kilo aldırıyor. Yılda ortalama 1.8 kg, totalde ise, 5 yıl sonunda; 5.8 kg alıyormuşuz sevgili arkadaşlar. Gerçi şuan sevgilim olmadığı için ben bu kısma girmiyorum ama olsun.

Sağolsun araştırmacı arkadaşlar konuyu sadece böyle bırakmamış ve nedenlerini de sorgulamışlar. İlk bulunan bulgu da; beraber vakit geçirip kaçamak yapıldığı yönündeymiş. Yani şuan havalar soğuk, dışarı çıkmaya mı üşeniyorsunuz ? Ne yaparsınız ? Evde bir film izlenir mesela. Eee filmde öyle boş gitmez gazlı içecekler, atıştırmalıklar veya pizza gibi etkenler sizin kilo almanızda büyük bir etken gösteriyor.

Kendimden örnek vermek gerekirse, spor yapan sevgilim olduğu dönemlerde bile, spor mu sevgiliyle mi takılmak deseniz; tercihim tabi ki sevgilim oluyordu. Eee yiyorsun yiyorsun belli bir yerden sonra da, bunlar sana yağ / kalori olarak dönüyor.

Aslına bakarsanız, araştırmacı arkadaşlar boş yere zamanlarını harcamışlar. Etrafınıza baktığınızda da ilişkisi olan kişilerin eski formlarını kaybettiğini görürsünüz. Tabi genelleme yapmak ne kadar doğru, orası tartışılır ama etrafımıza baktığımda, ben bunu görüyorum.

Sevgilisini ve sporunu aksatmayanlara ise koskocaman helal olsun diyorum. Şöyle bir maziye baktığımda iki sevgilimin bu konuda oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Tekiyle beraber filan antrenman yapar, yediklerimize gayet dikkat ederdik. İkincisinde ise o kendisine dikkat etti, ben kilo aldım 😀

Neyse efendim, sizlerde sevgili yapınca yediklerinizi abartmayın. Çıkın beraber spor yapın olmadı, yürüyüş yapın en güzeli. Hiç değilse ayrılırsanız da formda kalmış olursunuz.

You May Also Like