Herkese merhaba. Bugün sizlerle Do You Like Big Girls ?’den biraz bahsetmek istiyorum. 2014 yılından itibaren yayınlanan ve 7 volume’ü bulunan bu spor, ecchi mangası. Ortaya karışık bir okur olan ben; çizgi roman, manga, yeri geldiğinde İtalyan çizgi romanları, bağımsızlar, Belçika ekolü filan okuduğumdan bu alana yönelmiş arkadaşımdan fikir almak istedim. Dediğim şeyde biraz yetişkinlere yönelik ve spor olan bir şey olsun. Çünkü şuana dek pek spor mangası okuduğumu hatırlamıyorum. Anime versiyonlarını izlemiş ama okumamış biri olarak değişiklik arıyordum. Biraz yetişkinlere yönelik deme sebebim ise; bazı yapımlar gerçekten çok çocuk işi oluyor. Her neyse bu sevgili arkadaşımda bana Do you like big girls ?’ü önerdi. Maalesef Türkiye’de satanını bulamadığım için yurtdışından sipariş ettim ve ilk iki volume’u getirttim. Kendim getirttiğim içinde biraz daha pahalıya patladı. Eğer yurtiçinde satan biri olsaydı eminim daha ucuza alırdım. Her neyse ilk volume, sekiz bölümden oluşuyor. Kendisinden uzun bir ablası olan baş kahramanımız Sota. Ablası bir voleybolcu ve haliyle Sota’dan uzun. Beraber voleybol antrenmanına gittikleri vakit, Sota’nın etrafında ki herkes uzun boylu ve devasa ( Sota’a göre ) kızlardan oluşuyor. 8 sene önce ablasının rakibi ve ilk aşkı olan Hasegawa Ayano-san ile de karşılaşır. Hepimizin ilk aşkları vardır, daha doğrusu ilk aşk demek ne kadar doğru bilemiyorum. Sonuçta hoşlandığı fakat hiç bir zaman söyleyemediği kişilerden bahsediyorum.

Her neyse bizim Sato; takıma yardımcı olmakla görevlendirilir, takımın koçu da hastanede olduğundan bir bakıma antrenörlük görevini de üstlenir. Şimdi Do you like big girls‘e böyle girişin yapınca; Sato’nun kız voleybol takımıyla beraber yaşadığı maceralar filan diye düşünebilirsiniz. Ben ilk başta öyle düşünüyordum ki çok kısa sürede bu kararımdan vazgeçtim. Bildiğiniz Sato takımda ki herkes ile yattı ya arkadaş. Hani bunu yaparken de ekstradan bir çaba vb. de yok. Ayano-san’ı sevdiğini söyledi, Ayano ile yattı ve Ayano buna yol gösterdi. Daha sonra tekrar beraber oldular. Kızımız ise kendisine cinsel partner aradığını söyleyebiliriz. Hani işini bitirdi, kıçını döndü yattı muhabbetini yapıyor Sato’ya.

Do You Like Big Girls ? image 8

Yukarıda ki panel ilk beraber oldukları andan alıntı. Bizim Sato tam biz şimdi neyiz moduna bağlayacakken, kontra yiyor ve seni küçük kardeşim gibi görüyorum ile konu kapanıyor. İnsan küçük kardeşiyle yatar mı ya ne saçma diyecekken ileride karşılaştıklarımdan sonra bu sözümü geri almak zorunda kalıyorum.

İlk volume bittikten sonra arkadaşımı aradım ve bana buna mı para verdirdin diye de azarladım. Hani olay örgüsü gerçekten yok. Habire bizim baş kahramanımızın biriyle yatmasını görüyoruz. Hani bu bile o kadar basit ve hızlı oluyor ki, eee next moduna giriyorsunuz.

Do You Like Big Girls Satın Almaya Değer Mi ?

Bence sadece vakit öldürmek istiyorsanız alın. Şuana dek sadece ilk volume okuyarak bu yorumu yaptığımı tekrar belirteyim. Sırf satın aldığım için volume 2’i de okuyacağım ama düzeleceğini de pek sanmıyorum. Üstüne üstlük bu mangada bir sahnede; Sato’nun kardeşiyle yakınlaşma oldu. Olayı kardeşi başlatmış ve Sato iğrenmiş olsa bile, bu durum benim midemi kaldırdı. Hayır umarım evlatlık muhabbeti vb. vardır diyorum, hiç değilse oradan kotarsınlar. Aksi takdirde berbat bir durum. Haa evlatlık vb. olsa da bir şey kotarmıyor aslında ama şuan ki durumdan daha iyi olacağı kesin.

Neyse alınır mı sorusuna gelecek olursak; dolar kuru bu kadar yüksek olmasa yine de alın okuyun derdim fakat bu kur varken Do you like big girls?’ü tavsiye edemiyorum.

8. bölümde geldiğimiz sonuç; kahramanımız tüm takımı ipe dizdi. Herkes açık fikirli. Kısa bir turnuvaya katıldılar ( plaj voleybolu ) o bitti, basketbol takımıyla takıştılar ve maç yaptılar. Göreceğiniz üzere bu kadar şeyi çok hızlı yaşadılar. Belki konuyu biraz daha uzatarak anlatsa bir şeyler olabilirdi. Sallıyorum basketbol takımıyla kapıştıkları bölüm bir kaç sayfada sonra konuyu değiştiriyordu.

Her neyse sırf aldığım için; 2. cildi de okuyacağım. Ondan sonra Do you like big girls ? hakkında yazımı düzenleyeceğim.

You May Also Like