Herkese merhaba, blogda ki ilk yazımı çıplak uyumak hakkında yazmam biraz saçma gelebilir. Gerçekten şöyle bir düşündüğümde, ne alaka diye kendime soruyorum. Biraz irdeledikten sonra ise, bugün arkadaşlar ile bu konu hakkında konuştuğumuz aklıma geliyor. Arkadaşlarınla oturup bu konuyu mu konuşuyorsun ? diye sorabilirsiniz, benden size tavsiye sormayın daha beterleri de var. Çıplak uyumak bazılarımıza cazip gelsede bazılarımızın yadırgadığı şeylerden biri. Kendi hayatımda bir flashback yapıyorum ve o kadar fazla çıplak uyumadığımı fark ediyorum. Çoğumuz için bunun değişik sebepleri vardır, kendinize göre geçerli cevaplarınızda. Ben ise, kendimi rahatsız hissediyorum ve nevresim takımı kirlenecek gibi hissediyorum. Her akşam uyumadan önce duş alan biri olarak, ben bunu düşünüyorsam aramızda ki pinpirikliler ne haldedir, düşünemiyorum.

Çıplak uyumak bana garip gelsede, araştırmalar bu yöntemin oldukça başarılı olduğunu söylemekte. Hadi gelin hep beraber, çıplak uyumanın artılarına bir göz atalım.

Daha Hızlı Uykuya Dalarsınız

Yatağa girdiniz, zor da olsa telefonunuzu bir kenera koydunuz. Bu hikayenin başlangıçı hepimize tanıdık geldiğinden %100 eminim. Bir kaç dakika içerisinde, uykuya dalmayı arzuluyorsunuz fakat o da ne ? Uyuyamıyorsunuz. Bir sağa bir sola dönüyorsunuz. Koyunları saymayı bitirmiş, kuzulara geçmişsiniz ama olmuyor. Sonra birden saat ile göz göze geliyorsunuz ve saatin 04 olduğunu fark ediyorsunuz. İçinizden bir küfür ediyorsunuz. Bakın bunların hepsini yaşadığınıza eminim çünkü bende yaşıyorum. Ne kadar yorgun olursanız olun bazen uyuyamazsınız, en nefret edilesi durumlardan biridir bu.

Çıplak uyumanın faydası ise burada ortaya çıkıyor. Yorganlarınız veya pijamalarınız size sıcaklık katsa da, uykuya dalmanızı SOL etkenini arttırıyor. Kısacası uykuya geç dalıyorsunuz. SOL’u düşürmenin en basit ve etkili yolu ise, vücut ısınızı düşürmeniz. Kısacası üstünüzde kıyafetleriniz olmaz ise vücut ısınız düşecek ve sizde daha hızlı uykuya dalacaksınız.

Çıplaklık 1 – Giyinlik 0

Partneriniz İle İlişkiniz Kuvvetlenecek

Partneriniz var ise, çıplak uyumak ikiniz için de daha iyi olacak ve çıplaklık ilişkinizi kuvvetlendirecek. Sevgiliniz veya partneriniz yok ise bu şıkkı boş geçin dostlar. Elbet bir gün olur, genel kültürden geri kalmayayım diyorsanız ise okumaya devam edebilirsiniz.

İngiltere de yapılan bir anket ki bu ankette 1000 kişi katılmış. Çıplak uyuyanların %57’si ilişkilerinden memnun olduğunu belirtmiş. Pijama ile uyuyanlarda ise bu rakam %48. Çok resmi bir çalışma olmasa da bunu çıplak uyumanın yararına yoranlar oldukça fazla. Etken sebep ise; tamamen çıplakken tensel temasın daha fazla olması ve bunun da ilişkiye artı yönde etki etmesi olarak gösteriliyor.

Kendi hayatımda şöyle bir flashback yaptığım zaman buna hak verebiliyorum. Ne zaman partnerim ile çıplak uyusam, mutlu bir uyku ve sabah huzurlu uyanıyordum. Tek sıkıntı belki yatakta uyumayı beklerken vakit harcamıyordun ama yine de uykuya dalmada rötar yapıyordum. Neyse bunda ben iki tarafa da yarım puan vermek istiyorum. Çıplakken, partnerin direk size doğru osurma ihtimali oldukça muhtemel. Eee arada pijama vb. olmadığı için, bu osuruk daha da hissedilecektir.

Çıplak yatmak 1.5 – Giyinlik 0.5

Daha Fazla Seks

Evet, bir üstte ki madde de üstü kapalı belirttiğim üzere, yapacağınız seks sayısı artacaktır. Tabi bunda gerekli şey, bir partner ile uyumanız 🙂 nihahaha biraz uyuzluk yapmak istedim kusura bakmayın.

Çıplak yatmak 2.5 – Giyiniklik 0.5

Kilo Verebilirsiniz

Çıplak uyumak kilo verdiriyor diye bir manşet görseler, sazan gibi atlayacak bir çok insan var. Bakın bana, sizleri böyle tongaya düşürmüyorum ve konunun içerisinde yazıyorum. Vücut ısınız düştüğü için uykuya daha hızlı dalacaksınız. Bir sorun ile karşılaşmazsanız da derin bir uyku sizi bekliyor olacak. Uykusunu almış, dinç bir vücut daha kolay kilo vereceği için çıplak yatmanın bir artısı da budur.

Şimdi yukarıda ki yazıyı böyle kessem bana güzelce küfür ederdiniz sanırım. Onun için biraz daha konuyu açayım. Gece içerisinde vücut ısınız değişeceği için, vücudunuz biraz daha fazla çalışması gerekecek. Eee sizi sıcak tutan pijamalar olmadığı için vücudunuzun enerjiye ihtiyacı olacak. Bu enerji kaynakları da, vücudunuzun depoladığı yağlar olacaktır. Yani çıplak uyumanız daha fazla yağ yakımına yardımcı olacaktır. Yine de belirtmek isterim ki bu şu demek değil; çıplak uyuyun 1 ayda 5 kilo vereceksiniz. Böyle bir dünya yok sevgili arkadaşlar, hiç değilse çıplak uyuyarak bunu başaramazsınız.

Daha Genç, Daha Büyük

Bu da ne demek şimdi ? Daha genç daha büyük biraz çelişkili olmuyor mu sayın Neilbrain ? Evet, çelişkili oluyor sevgili okur, izin verin de durumu açıklayayım. GH dediğimiz büyüme hormonu özellikle uykuda, gece saatlerinde salgılanır. Büyüme hormonu oranı ne kadar artarsa, spor ile beraber kas geliştirme hızınızı da arttırabilirsiniz. Eee kaliteli uyku ve büyüme hormonu salınımın artması cildiniz üzerinde de yararlı etkileri olacaktır. Kısacası spor yapıyorsanız, kaliteli bir uyku çekmeniz şart. Kaliteli bir uyku içinde uyumanız şart. Hızlı uyuyabilmeniz için de çıplak uyumanız şart. Hormonlarınızı kullanarak daha genç gözükmek istiyorsanızda durum aynı böyle. Eee o zaman ne yapıyoruz ? Çıplak uyuyoruz.

Çıplak yatmak 3.5 – Giyiniklik 0.5

Cinsel Sağlığınızı Koruyacaksınız

Belki de en önemli konulardan biri olan cinsel sağlığa gelelim. Boxer, iç çamaşırıyla uyumak cinsel sağlığınız için ne kadar iyi ? Bu soruyu hiç kendinize sordunuz mu ? Sormadıysanız size ben yardımcı olayayım. Arkadaşlar bazı mikroplar nemli ve havasız ortamlara bayılırlar. Nem ve havasızlık sizlere bir şey çağrıştırdı mı ? Genital bölgeniz ne kadar hava alıyor hiç düşündünüz mü ? Özellikle kadınlar için maya enfeksiyonu oldukça yaşanabilecek bir şeydir.

Genital bölgenizin terlemeyeceği, hava alabileceği ve nemlenmeyeceği bir uykuyu size ne sağlar ? Tabi ki çıplaklık. Onun için ne yapıyoruz çıplak uyuyoruz.

Çıplak uyumak 4.5 – Giyiniklik 0.5

Sonuç;

Gördüğünüz üzere, çıplak uyumak bu karşılaşmayı kazandı. Sizler de çıplak uyumaya bir şans vermelisiniz. Ne kaybedeceksiniz ? Evde tek yaşamıyorsanız ( aileniz vb ), çıplak yatmayın tabi. Benim gibi nevresim takımını düşünüyorsanız ise, sık sık yıkarsınız olur biter. Bir başka konuda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

( Yazar bu yazısından sonra, pijamalarıyla osura osura uyudu )

You May Also Like