Bugün tanımadığım bir şirket numarası beni aradı. Telefona baktığımda karşı tarafının çiceksepetinden arayan bir bayan olduğunu öğrendim. Kendisi geçtiğimiz sene bu zamanlarda ( 2 gün sonrası için ) sipariş verdiğimi söyledi. Hanımefendi sağ olsun bir flashback yaşadım. Geçtiğimiz sene ki sevgilimin doğum günüydü ve 100 adet kırmızı gül siparişi geçmiştim. Doğum gününden 2-3 gün sonra ayrılmamız ise bana güzel bir kapak olduydu. 100 kırmızı gül, samsung extra batarya, valentino çanta birden gözümde canlandı. Neyse hemen kadına, teşekkür ettiğimi fakat eski sevgiliminin doğum günü olduğunu büyük ihtimalle bir kampanya için aradığınızı fakat ilgilenmeyeceğimi söyledim.

Bunun üzerine kadın bana acıdı mı yoksa genel olan bir şeyi ileri de kullanmam söyledi bilemiyorum ama; aradığı numaramı kaydetmemi istedi adını söyledi ve iler ki bir siparişte müşteri hizmetlerine kendi adını vermesini söyledi. Yani bir daha ki siparişimde bu bayanın adını söyleyeceğim ve kendisi benim yeni siparişimle ilgilenecekti. %20 lik bir indirim kuponu verdi.

Eminim bu tamamen kurumsal bir şeydir. Yani kafasına göre böyle bir indirim veremez ama çiceksepetini gerçekten bu konuda tuttum. Helal olsun adamlara, ülkede böyle şeyler görünce insan ister istemez mutlu oluyor.

You May Also Like