Hi guys ! NB moda servisinden hepinize selamlar. Sizler için moda dünyasının devlerinden bir haber getirdim. Fransız moda evi Chanel’ı bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum. Hani internette benim siteyi bulabilmişseniz, Chanel’ı hayli hayli internette görmüşsünüzdür. Bu hafta içerisinde; Fransız moda evi Chanel egzotik hayvan derisi kullanmayı bıraktığını, Wear Daily’e açıkladı. Egzotik hayvan ne ola ki diyorsanız hemen cevap vereyim; yılan, vatoz, timsah hatta ve hatta kertenkeleler oluyor. Gerçekten adamlar kertenkelenin derisini bile kullanıyorlarmış. Chanel egzotik hayvan derisi kullanmayı bırakmasıyla, bu hayvanlar az da olsa rahat bir nefes alacaklar.

Moda sektörü olarak bunun önemi ise; ilk defa bu kadar luxury bir markanın egzotik hayvan derisini bırakması. Chanel egzotik hayvan derisi kullanmayı bıraktıktan sonra tabi ki açıklamalarda peş peşe geldi. Tahmin edebileceğiniz üzere, yıllardır hayvanseverler deri kullanımına karşı çıkıyorlardı. Markanın ilk açıklaması ise, tamamen kendilerinin bu duruma karar verdikleri yönünde oldu. Yani bir yerlerden baskı yediklerinden filan almamışlar bu kararı. ( yerseniz )

Chanel Egzotik Hayvan Derisi Kullanmayı Bıraktı Chanel Egzotik Hayvan Derisi Kullanmayı Bıraktı coco

Chanel egzotik hayvan dersini kullanmayı bıraktı fakat belirli mağazalarında bu ürünleri satmaya devam edecek, hiç değilse şimdilik. Eee adamlar o kadar ürün yaptılar, stokları eritmeden bu işten çıkarlar mı hiç ? Olumlu yönden bakacak olursak şuan için, internet sitelerinde satışları durdurdular ve bundan sonra satmayacaklar.

Peta ise bu durumu Instagram hesaplarından 2 gün önce duyurdular. İşin güzel tarafı Chanel egzotik hayvan derisi kullanmayı bıraktı da ardından Lacoste Fransa’dan bir açıklama geldi. Onlarda tiftiki kullanmayacaklarını açıkladılar. Bu her ne kadar Türk, yün üreticilerini de ilgilendirsede önemli bir gelişme.

Kısacası moda sektöründe son zamanlarda oldukça hareketli haberler gelmeye başladı. Bu gelen haberler ise, yeni koleksiyonlar hakkında filan değil direk üretimde kullanılan materyaller hakkında. Bakalım ilerleyen günlerde başka hangi markalar bu tarz kararlar alacak, Peta bu gibi durumlarda etkinliğini sürdürebilecek mi, hep beraber göreceğiz.

Son olarak Chanel egzotik hayvan derisi kullanmayı bıraktıktan sonra, elde kalan ürünlerin fiyatı ne olacağını çok merak ediyorum. Normal fiyatlarından satışa devam mı edecekler yoksa daha da zam mı yapıp satacaklar ? Sonuçta bu karardan sonra şirketin ( hiç değilse kısa vadede ) egzotik hayvan derisi kullanmayacaklar. Normalde egzotik derisinden üretilen el yapımı parçalar 9-10 bin eurolara kadar çıkıyordu.

Chanel egzotik hayvan derisi kullanmayı bıraktı ya benden de bir tebriği hak etti köftehorlar 🙂 Aferin len böyle olun da, rahat rahat sizden alışveriş yapalım.

You May Also Like