Hi guys ! DC’nin son zamanlarda piyasaya sürdüğü Looney Tunes kahramanlarının da bulunduğu çizgi romanlardan biriyle karşınızdayım. Bu sefer ki yayınımız Çizgi Düşler tarafından çıktı. Gerçi bende bu fasikülün orjinali de var ama Türkçe yayınlanınca onu da alayım dedim. Bir kaç gün önce serinin başka fasikülü olan; Batman Elmer Fudd‘u sizlerle paylaşmıştım. Batman Elmer Fudd‘u JBC yayıncılık yayınlamıştı, bu sefer Catwoman Tweety Slyvester ise farklı bir yayınevinden çıktı. İki yayınevini kıyaslayacak olursak, Çizgi Düşler‘in çıkardığı fasikülün daha sert bir kapağı olduğunu söyleyebiliriz.

Çizgi filmde ki avımız Tweety ve onun başarısız avcısı Slyvester’ı konu alıyor. Ee zaten çizgi romanın adından da bu anlaşılıyor. Fakat hikayemiz alıştığımız çizgi filmden biraz farklı işliyor. Bu sefer bu ikili cadıların iddalaşmasına konu oluyorlar. Cadılar kazanlarının başında oturmuş, düşünmüş can sıkıntısına oyalanacak bir şeyler arıyorlar ve akıllarına harika bir çözüm geliyor. Güneş doğana kadar Slyvester, Tweety’i yakalayıp yer ise dünyada ki tüm kanaryalar / kuşlar ölecek. Bunun tam tersi durumunda ise, başta Slyvester olmak üzere dünyada ki tüm kediler yok olacak. Bu ikili Gotham’a bir portal ile yollanıyor ve maceramız başlıyor.

İlk okumaya başladığınızda, Catwoman ne alaka diyebilirsiniz. Sevgili yazarımız Gail Simone şöyle bir yorum getirmiş; Eee Catwoman’de adı üstünde kedi, o zaman kediler yok olursa Catwoman’da yok olur. Hatta ve hatta sadece Catwoman değil, tüm kediler ile alakalı süper kahramanlar dünyadan silinir. 180 derece dönecek olursak; Tweety’de bir kuş. O zaman tüm kuşlar ile ilintili süper kahramanlar yok olur demiş. Tweety tarafında ki baş rolümüz ise; Dinah Laurel Lance. Kısacası Kara Kanarya. Bizim Catwoman, Slyvester’ın Tweety‘i yakalamasına yardım etmeye çalışırken, Kara Kanarya’da Tweety’nin yakalanmamasına yardımcı olmaya çalışıyor.

Catwoman Tweety Sylvester çizgi romanı tam bir kovalamaca halinde devam ediyor. Bu sırada kuş türünden gelen süper kahramanlar da Tweety’i korumaya çalışıyorlar. Aynı şekilde Slyvester’a da kedi türünde ki süper kahramanlar destek çıkıyor. Sonuç ise, iki tarafı tatmin edecek şekilde bitiyor. Spoiler olmaması için çizgi romanın sonunu yazmayacağım.

Batman Elmer Fudd gibi çizgi roman iki kısımdan oluşuyor. İkinci kısım; çizgi filmlerde ki alıştığımız görsellere ev sahipliği yapıyor. İkinci kısım Batman Elmer Fudd‘da daha eğlenceliydi. İlk bölüm ise, Batman Elmer Fudd’a göre daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Yalnız bunu söylerken, yine eh işte diyorsunuz çünkü kovalamaca belli bir süreden sonra bayıyor.

Catwoman Tweety Slyvester fasikülünde, Tweety karakterinin çizimlerini de beğenmedim. Bana kalırsa, eh işte kategorisine girecek bir çizgi roman olmuş.

JBC’den farklı olarak, fasikülü korumak için ekstradan comic care almanızı öneririm. Çünkü ne bir jelatin ne de araya karton gibi bir olay mevcut.

Dipnot: Daha fazla Catwoman çizgi romanı istiyoruz !

You May Also Like