Sözlerini rahmetli Aysel Gürel’in yazdığı yalnızca sitem adlı şarkıyı biliyorsunuzdur. Bu son bir haftamın özeti bu şarkıda geçen iki satır;

”Ne inkar ne itiraf
Bu yalnızca sitem”

Havaların soğuması ve yollar git gide buzlanma-kar-don gibi olaylarla tehlikeli bir hal almaya başladı. Bende özellikle uzun yol trafiğim çok olacağından yeni kış lastikleri almaya karar verdim. Sevgili bridgestone’tan 4 tane kış lastiği aldım. Yalan yok kalitelisinden iyi para bayıldım bu 4 yeni lastiğime. Cana geleceğine mala gelsin anlayışıyla, para vermekten kaçınmadım kısacası. Yalnız bu cana geleceğine mala gelsin anlayışı bir yerimde de patladı arkadaş. Lastikleri geçtiğimiz hafta Çarşamba filan taktırdığımı düşünürsek daha 1 hafta bile olmadı. Yukarıda Allah var bu arkadaşların yol tutuşu filan gayet iyi. Taktırdıktan bir gün sonra 690 kilometrelik bir uzun yol maceramız oldu ve yolun belirli yerlerinde kar mevcuttu. Hiç bir sorun yaşatmadan İstanbul’a sağ salim döndürdüler beni. Adettendir bir güzel İstanbul trafiğini yedim sonra evimin bulunduğu siteme park ettim. Sabahta devlet dairesinde işim olduğundan erkenden kalktım arabama bindim ve sitenin içerisinde ki yokuşu çıkmaya başladım. 5-10 metre gittim yada gitmedim arabadan sesler gelmeye başladı. Arabayı durdurdum ve altına eğildim, sanki altına bir şey takılmış gibi hissettim ama görünürde hiç bir şey yoktu. Kafamı tam kaldırıyordum ki ön sol lastik yerde.Hemen arabayı park ettim ve taksi çağırdım, devlet dairesinde ki işlerimi hallettim dönüşte taksiciyle bir lastikçiye uğradık ve arabanın lastiğini şişirmek için bir aparat aldım. Lastiği şişirip, o aparatı aldığım yere döndüm lastiği 20 TL gibi bir ücrete yama yaptırdık. Daha 0 lastiğin başına bu gelmesi insanı ister istemez üzüyor. Neyse her işte bir hayır vardır dedik aradan 4 gece geçti. Yani bu yazıyı yazdığım akşama. Arkadaşlarla Anadolu yakasının yolunu tuttuk. Amacımız taşınma sebebiyle evi topladık ve çok yorulduk hadi Kalamış Kahve’ye gidelim birer nargile içelim mantığıydı. Ondan önce de Bostancı İDO’sunun orada ki dürümcülerden birer dürüm atarız diyorduk. Arabayı tam Traffic’in oraya park ettik ve arkadaş arabanın yine sol ön lastiğine yöneldi. Bir baktık bildiğiniz vida girmiş.

Aynı lastik, 1 hafta oldu olmadan 2. kez patladı. Önce benzinliğe gittik hava bastık, üstüne yedek lastiği idareten takmaya çalıştık. Stepneyi çıkarmak ayrı bir dertti, Allah belanı versin BMW grubu. Neyse boğuşma sonunda stepneyi çıkardık arabayı biraz yukarı kaldırdık. Fakat maalesef ana lastiği çıkaramadık. Bir önce ki lastikçi sıkıştırmak için makineyi kullandığından civatalarını çıkaramadık. Arkadaş demek ki ıssız bir yerde kalsak tek kelimeye ” bittik biz ”. Neyse lastiğe yine hava bastık, Bağdat caddesine indik, bu süre zarında benzinlikten akıl almaya çalıştık adamlar net bir yer söyleyemedi. İnternete yazdık, hepsi telefonla arayın yazıyordu, Bağdat Caddesinde bir taksici abiye danıştık ve Kadıköy Rıhtımda Nautilus tarafına giderken 24 saat açık lastikçi olduğunu söylediler. Sonra biz arkadaşla bir aydınlanma yaşadık, gerçekten de orada bir lastikçi vardı ama 24 saat açık olduğunu bilmiyorduk. Neyse sizin de aklınızda bulunsun gerçekten 24 saat açık lastikçi varmış Rıhtımda. 40 Lira vererek lastiği tekrar yama yaptırdık. Fakat stepneyi maalesef bizde ustalarda takamadı. Yine lanet olsun sana BMW grubu.

Haa bir paragrafta sevgili bridgestone için girmek istiyorum. Yeni lastik alınca 1 yıllık bir yol yardımınız oluyor. Bu abileri arayınca, arabayı en yakın servislerine çekebileceklerini söylediler. Ama işin güzel tarafı gece yarısı olduğundan açık bir servisleri yok. Yani kaza yapmış araba gibi serviste araba yatacak, yarın sabah ustalar servisi açınca, lastiği yaptırabileceksiniz. E be kardeşim yıl olmuş 2016, senin yol desteğin bu kadar aciz mi ? Al bir minivan tarzında araba, içerisinde müşterinin lastik modelinden yedeğini koy ki bunu sistemde hangi lastiği kullandığı zaten yazıyor. Adamın yanına git ve lastiği değiştir, yeni lastiğin parasını al. Olmadı yama yapabileceğin bir ortam yarat bu minivanda, adam direk lastiği değiştirmek zorunda kalmasın. Bunu yapmak çok zor bir şey değil, saçmalık gece yarısı şehirler arası yolda kalsak yola devam edemeyeceğiz. Ertesi günü beklemek zorunda kalacağız. Koskocaman bridgestone’sun sen. Hani yolunu bilirdin ? Bizim çocukluğumuz ve gençliğimiz hep; bridgestone yolunu bilir diye geçmişti. Olmadı bri, yolda kaldın bu sefer.

You May Also Like