İnsan belli mekanlara alıştıktan sonra yeni yerleri denemek yerine oraları tercih ediyor. Tanıdık yüzleri görmek, işletme sahibiyle kurulan muhabbetler falan derken uzun süredir farklı yerleri denemiyordum. To be honest, fazla vaktim yoktu. Yeni bir yurt dışı planı yaparken bugün itibariyle Türkiye’nin farklı bir şehrine taşınmam gündeme geldi ki taşınacağım. Neyse bu konuyu başka bir zaman sizlerle paylaşırım. Buluştuğum kız arkadaşım ise, yeni bir yer denemek istedi ve oraya doğru yola koyulduk. Arabayı valeye verdim içeri girdim, girmemle ilk golü yedim. Yedim ama hemen farkına varamadım. Gözlerim bozuk olduğundan ve lens/gözlük takmadığım için ilk başta göremedim. Meğer eski sevgililerimden biri cam kenarında arkadaşıyla oturuyormuş. Ben onlara doğru yaklaştıkça, oturan bir kızın bana baktığını gördüm. Ben ise durumdan habersiz kız arkadaşla konuşarak ilerliyordum. Ta ki eski sevgilim benim görüş alanıma girene kadar. Neyse oturduk bir masaya sırtımı eski sevgilime doğru döndüm, daha rahat davranmak için. Aradan bir 15 dakika filan geçti karşı masamıza bir kız grubu oturdu. İstemsiz bir masaya baktım, masadan bir kaç kişi bana baktı. Bir jeton sesi duydum, ikinci eski sevgilimde karşı masama oturmuştu. İyiden iyiye gerildim, biraz belli etmiş olacaktım ki karşımda ki arkadaşım bir şey mi oldu diye sorma gereksinimde bulundu. Bende yok bir şey filan dedim, bir kaç dakika sonra bir lavaboya gitmeye yeltendim. Oturduğum yerin sağına doğru olduğundan ayağa kalktım ve tuvalete yöneldim. İki tarafa da bakmayayım derken çaprazımda bir başka masada da diğer eski sevgilimi gördüm. Bir Mekan Üç Eski Sevgiliyle aynı yerde olduğumu fark ettim.

ışığı gören Nusret Berk  Bir Mekan Üç Eski Sevgili erzaa
Işığı gören Nusret Berk

Ne yalan söyleyeyim, hiç biriyle kötü ayrılmadık. Ama insan biriyle aynı mekanda karşılaşınca bir tuhaflaşırken ben üçüyle aynı mekanda karşılaşınca ” bermuda şeytan üçgenindeymişim ” ve her an yutulacakmışım gibi hissettim. Zaten tuvaletten dönünce dayanamdım ve bu mekanı özellikle seçip seçmediğini kız arkadaşıma sordum. O da sadece arkadaşlarından tavsiye olarak aldığını söyledi.

Esas vuruşu ise karşımda oturan eski kız arkadaşım yaptı, masama geldi ve nasıl olduğumu sordu. En son yurtdışındaydın ne yapıyorsun falan fıstık muhabbetiyle bir akım başlattı. İlk geldiğimde gördüğüm sevgilim kalkarken laf soktu gitti. İnsan gördüğünde bir selam verirmiş. Bunun üstüne zaten kalkma kararı alan ben son golümü de 3. sünden yedim. Başımla selam verdim ve suratıma bakılmadı. Hatta bakıldı sonra suratını çevirdi demek daha doğru olur.

erzascarlet  Bir Mekan Üç Eski Sevgili erzascarlet

Bu kız milleti tuhaf varlıklar arkadaş. Kimi selam vermedin diye laf eder, diğerine selam verirsin suratına bakmaz. Hayır aldatma, küfür, şiddetli geçimsizlik vb. olsa anlayacağım. Hiç biriyle kötü ayrılma ama ayrıldıktan sonra görülen muamele de bana doğru gelmiyor.

Sonuç;

  • Eski sevgiliden uzak durun
  • Kadınları anlayamazsın

You May Also Like