Hi guys ! 32424 sonra Beats kulaklık deneyimim ile karşınızdayım. Sanırım 2012 yada 2013 yılında ilk Beats kulaklığımı almıştım. Aldığım günü filan de çok iyi hatırlıyorum. Suadiye D&R’dan indirimde 699 TL ( nasıl koyduysa fiyatı aklımda ) ve Demi Lovato’nun CD’sini almıştım. O dönem tercihim kırmızılı siyahlı, kablolu versiyonu Beats Mixr David Guetta versiyonuydu. Kulaklığı alıp arkadaşımla Caddebostan barlar sokağında ki Havelka’ya gitmiştik. Yıl oldu 2021 kulaklık hala taş gibi çalışıyor. Tek sorun kutudan çıkan 2 kablodan biri parçalandı ve padlerinde ki dökülmeler. Eee tabi nerden baksan 7-8 yılda kulaklığın üstünde de bazı deformeler oldu. Baya baya hor kullandığımı da söyleyebilirim. Spordan gelip, terli bir şekilde bırakmak yaptığım en büyük hatalardan biriydi. Neyse efendim aradan yıllar geçti farklı kulaklıklarda kullandım ama evde duran Beats Mixr David Guetta versiyonundan aldığım tadı bir türlü alamadım. Elimden Sonnyler, Sennheiser filan de geçti ama bir türlü tatmin olamadım. O Beats’i aldığım ilk heyecandan mı yoksa hala severek dinlediğimden mi bilemiyorum. Hiç biri beni tatmin etmedi. Eminim bu kulaklıktan kat ve kat daha iyileri de vardır fakat ya ben denememişimdir yada vereceğim bütçeyi aşmıştır.

Neyse seneler sonra 2021’e girerken, en son kablosuz kulaklığımı kaybetmemden ötürü yine denenecek bir model aramaya baktım. Beats Mixr David Guetta’nın verdiği hissiyatla Beats Solo 3‘ü satın almaya karar verdim. Ürünü bir haftadır kullandığımı varsayarsak iyi kötü yorumda bulunmak istedim. Öncelikle seneler öncesinin ürünü Beats Mixr nerede, Beats Solo 3 nerede ? Gerçekten kalite olarak mixr’in verdiğini bir türlü bana veremedi. Sanki ses yüksekliği, bassların hissiyatı olarak bir kısıtlmayla karşılaşmış gibi hissediyorum. Elim bir kaç kere ses ayarlarına gitti fakat bir şey fark etmedi. Böyle konuşunca kulaklığın kötü olduğu algısını yaratmayayım fakat seneler önce çıkan ürününün daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

İki ürünün de kutuları seneler geçse de pek fark etmemiş, içeriklerde verilen taşıma kutusu ise; Beats mixr‘in daha sağlam olduğunu belirteyim. Peki Beats Solo 3 bu kadar mı kötü ? Tabi ki değil. Dışarıda ki sesleri yine duymuyorsunuz, tuşlarına hemen alışıyorsunuz, dış ortamlarda telefon görüşmesinde pek başarılı bir ürün değil. Eğer beklentiniz açık alanda telefon içinde konuşayım diye bir düşünce ise; sizi pek tatmin etmeyecektir. 5 dakika da 4 saatlik kullanım gibi bir vaatleri mevcut. Geldiğinde bataryası dolu değildi ve 5-10 dakikalık şarj da 1 saat civarı kullandım. Ardından şarja taktım.

Belki yeni olduğundan olabilir fakat ciddi bir baskı yaratıyor kulaklarınızda.

Alınır mı ? 1200-1300 civarı bir para verdim daha iyisine bakardım. Eski Beats kulaklığımın performansına kanarak aldım diyebiliriz. Çok memnun olmasam da, eh işte diyorum. Keşke Beats mixr‘in kablosuz versiyonunu çıkarsalar.

23/01/2020 eklemesi: Arkadaşlar Beats solo 3’ü biraz gömmüş olabilirim fakat şöyle bir şey fark ettim İphone ve Samsung telefon ile kullandığım zaman gayet kaliteli ses veriyor. Şirket telefonu olarak kullandığım Xiaomi’de ise sıkıntı mevcut. Nedeni ise; ekolayzer özelliğinin açılmaması. Bu da Beats’in bazı özelliklerini kısıtlıyor. Youtube’da filan bu ekolayzer ayarlarının düzeltilmesi hakkında videolar var. Maalesef bu videolarda bahsedilenlerin hiç biri işe yaramadı. Eğer kullanacağız telefon Xiaomi ise bu durumu dikkate almanızı öneririm.

You May Also Like