Bu akşam yine arkadaşlarla buluştuk oturduk içiyoruz. İtalyan bir arkadaş geldi suratı asık. Hayırdır ne oldu falan dedik. Adam Totti kadro dışı dedi. Ne Totti’si diye birbirimize baktık diğer arkadaşla. Sonra bildiğiniz tek tek suratımızda bir aydınlanma yaşadık. Kafamda Totti, totti diye düşünürken aklıma Bayrak adam Totti geldi, hani şu Francesco olan. Tek tanıdığım bildiğim Totti o, zaten başka Totti neden bileyim ki ?  Sonra bu arkadaşın İtalyan ve Roma’lı olduğunu hatırlayınca azımdan şöyle bir cümle çıktı; Hassiktir lan ordan. Adama bildiğiniz Türkçe cevap verdim. Nasıl niye sorularını yönelttim. Cevapta teknik direktör dedi ve teknik direktör Spaletti’ye iyi bir geçirdi.

Şaka maka tüm keyfimiz kaçtı. Lan sana ne oluyor elin futbolcusundan diyebilirsiniz. Arkadaş Totti ayrıdır, şu futbol arenasında ülkemiz dışından bir elin parmağını geçmeyecek adamları sevmişimdir. İlk sırada David Beckham, arkasından Totti, Figo ve Raul gelir. Bunlardan sadece Totti’nin kaldığını bilmek ve giderek yaşlandığımı da görmek insana dokunuyor. Aralarından tek bayrak adam Totti kaldı. Hani futbol olarakta. Raul diyorduk adam futbolu bırakmamak için başka kulüplere gitti ama Totti öyle mi ? Totti eskiden de bildiğimiz bayrak adamlar gibi, takımını asla terk etmeyen bir savaşçı. Kısacası Bayrak adam Totti o !

bayrak adam totti Bayrak Adam Totti bayrak adam totti

Adamın moralini düzeltmek için ne kadar dil döktük inanamazsınız. Bir yandan biz konuşuyoruz bir yandan da İtalya’da ki arkadaşlarıyla yazışıyor. En sonunda dedi bizimkiler yürüyecekmiş. Ben gideceğim ülkeme, yürüyüşe katılıp döneceğim. Ciddi misin dedik evet dedi. Tarih belli olsun yeter ki. Adama hayret ettim. Eğitimine ara verip tuttuğu takımının bayrak adamı için ülkesine dönüyor. Masa da ki brezilyalı arkadaş dedi bende gelirim, fransız bende. Dedim aha millet gaza geldi, ben bunları derken de herkes uçak bileti filan bakıyor. Kafadan ne kadar harcarız hesabındalar. Tek sorun tarihin belli olmaması.

İtalyan arkadaş bu tepkiler sonunda siz niye geliyorsunuz lan mal mısınız benzeri bir cümle kurdu. Herkes kendi sebeplerini söyledi. Ortak kanı şuydu; Totti bayrak adamdı, devrimizin son adamıydı Gidilirdi. O gladyatör bunu hak etmişti.

Sonra düşündüm; bayrak adam olmak sadece kendi taraftarına değil, dünyanın dört bir yanına hitap etmekmiş. Tabi ki, Totti’nin Roma gibi bir takımda üst düzey futbol oynamasının büyük etkisi var, bunu bende kabul ediyorum. Bir futbolcunun ününü, şöhretini, parasını, sevgililerini kıskanabilirsiniz de bu ap ayrı bir şey. Ben şahsen bu gece Totti’nin yerinde olmak istedim. O seveniyle sevmeyeniyle bir takımın bayrak adamı değil. O futbolseverlerin bayrak adamı. Kısacası Bayrak Adam Totti !

PS: İnternette okuduğum saçma sapan Totti fıkraları varmış. Onları sorduğumda bunların gerçek olduğunu öğrendim. Ebay’den filan biricik Bayrak adam Totti‘nin kitabını alabilirsiniz. Bayada baskısını yapmış 🙂

Sonuç;

  • O teknik direktör orada fazla durmaz
  • İtalyanlar Totti’yi yedirmez
  • Dünyanın dört bir yanından Totti’e destek yağar.
  • Kavga var de gelelim reis :p
  • Ne demişler No Totti No Party
  • Sen bizim son Bayrak adam Totti’mizsin.

PS: Biz kendi takımlarımızda ki bayrak adamları yok edip duruyoruz. Elin İtalya’nın Bayrak adam Totti‘e nasıl sahip çıkıyor. Valla kıskandım… Keşke bizde hak eden bayrak adamlarımıza sahip çıksak. Gerçi Bayrak adam Totti gibisi de pek kalmadı. Biraz da gelişen teknoloji, taraftar baskısı, kulüplerin maddi çıkarları vb. vb.

You May Also Like