Bizim memlekette bir söz vardır; ” bayanların yaşı sorulmaz ” diye. Arkadaşlar bu söze inanmayın, yurtdışında sorun. Adamlar neyle besleniyorsa nasıl bir DNA’ları varsa hepsi olduğundan daha yaşlı gözüküyor. Dur ya bu da olmadı. Demek istediğim şu ki; kız dev gibi ama yaşı 18. Bu bir olur iki olur anlarımda neredeyse hepsinde böyle bir durum var. Misal pazartesi günü okula yeni öğrenciler katılıyor. Gayet hoş bir kız, hemen merhaba nasılsın, nereden geldin gibi cümlelerle hem onu rahatlatmaya çalışıyoruz hemde dil pratiği yapıyoruz. Niyetimiz tamamen masumane :p

Bu pazartesi gelen tayfada bir Alman vardı, kızı görseniz 1.80 boy gayet yapılı ( yazar burada ki yapılı sözcüğünü kilolu anlamında kullanmıyor ). Muhabbet ilerleyince yaşını soruyorsun; hooop 18 çıkıyor. Biz şok. Diğer kıza yöneliyorsun o da Fransız; Almana kıyasla daha kısa ama o da var bir 1.75. Onunla muhabbeti ilerletiyorsun yaşını soruyorsun 19. Arkadaş şaka mı bu ? Görsen minimum 23 dersin bu kızlara. Hele Almana 25-26 bile diyebilirsin. Bu ikisi sadece pazartesinin kaza raporu.

Öğleden sonra ki derste aynı sınıfta olduğum kolombiyalı bir kız var. Yukarıda bahsettiklerime kıyasla o kadar büyük göstermiyor ama ona da 21 filan dersin. O da 18 yaşındaymış.

Sabah farklı bir sınıfa giriyorum orada da başka bir Fransız var. Bu kızda yapılı bir 26 sı var diyorsun 20 çıkıyor. Böyle bir çok örnekle karşılaştım şu kısa sürede. Habire yanılınca insan ister istemez; ” lan yoksa bende mi sorun var ? ” diyor. Ama yok arkadaş hangi Türkle konuşsam aynı durum onlarda da var. Kız erkek fark etmiyor. Haa bir de Türk kızı yine kendini gösteriyor. Yaşın kaç diye sorunca İngilizce olsa bile ” sence kaç gösteriyorum ” sorusunu cevap olarak önüne sunuyor.

Yanıla yanıla sonunda; Ozan Güven’in ” kaç yaşındasın lan sen ” e bağlayabilirim. Şimdiden söyleyeyim.

Sonuç;

  • Görünüşleri ve fizikleri sizi yanıltıyor
  • Bir şeylere kalkışmadan önce yaşlarını öğrenin. Burada yasalar adamın poposundan kan aldırır.
  • Etrafınızda genç ama yapılıları görünce insanın bir morali bozuluyor
  • Türkler bildiğiniz minyon kalıyor.

You May Also Like