Bizim ülkenin mantalitesinden biride bu düşüncedir. ”Avrupada kızlar teklif ediyormuş abi.” Bugün ben bu konuyu biraz ele almak istiyorum. Sadece İngiltere’de ki deneyimlerime göre konuşuyorum baştan belirteyim. Avrupa’nın başka bir ülkesinde başka bir şekilde karşılaşabilirsiniz. Veyahut bu söz doğru olabilir yada tam tersi. Sizler bu söz mantelitesiyle gelirseniz, hayal kırıklığıyla dönme ihtimaliniz oldukça yüksek. Evet, bizim ülkeden daha rahatlar, istediklerini yapıyorlar. Seks onlar için bir tabu değil. Fakat bu demek olmuyor ki iner inmez kucağınıza atlayacaklar. Daha önce de söylediğim gibi İngilizler biraz değişik millet. Hani kızı da erkeğide, bazen suratınıza bakmazken bazende çeneleri felaket düşüyor. Misal bizde ki bar sistemiyle onların bar sistemi gerçekten farklı. Girin bir bara oturun, yanınızda başka gelip illa konuşuyor. Anlattıkça da anlatırlar. Şimdi kızlarına gelelim, alkollüyken bazıları aşırı ırkçı olabiliyor. Maalesef bu bir gerçek. Bir kaç olay yaşamış ve duymuş biri olarak bunları başka bir zaman sizlerle paylaşacağım.

Bu kızlar teklif ediyormuş olayı hakkında başımdan geçen iki olayı sizlerle paylaşacağım. Burada ki teklif etme sevgili olma anlamında değil bunu bir kere baştan kesinleştirelim. İlki geçtiğimiz hafta sonu başıma gelen bir olay. Daha önce ki yazılarımda gittiğim bir spor salonundan bahsetmiştim. Pazar günü yine spor için salonun yolunu tuttum. Salon iki kattan oluşuyor giriş katı ve alt kat. Giriş katında stüdyolar soyunma odaları filan var, esas aletler aşağı katta. Bina yokuşta olduğu için kot farkından dolayı, dilim aşağı kat demeyi de pek istemiyor. Neyse, yine de aşağı kata indim ben ve bir Koreli kızla göz göze geldik. Baktı ve gülümsedi bende karşılık verdim. Spor salonlarında genelde kulağıma kulaklık takar, kimseyle muhattap olmam. Tam seated chest fly egzersizini yapıyorum, kız yanımda belirdi. Squat hareketi için yardım edip edemeyeceğimi sordu, bende tabi dedim. Plakalara ve barlara yaklaşınca ister istemez içimden bir ” yuh ” dedim. Kızın kilosunu tahmin edecek olursam, 45-50 kg arasındadır. Zaten koreliler slim oluyor. Kullandığı ağırlıklara baktım sadece plakalar 90 kg. Şaşırmayı ve içimden hay maşallah demeyi bitirdikten sonra kendisine yardım ettim. Ardından klasik; adın ne, ne yapıyorsun, okuyor musun gibi sorularla muhabbet ettik. Hem muhabbetin akışı hemde salonda artan testesteron hormonumun etkisiyle kendisini dışarı bir şeyler içmeye davet ettim. ” Asla alkol kullanmam ” demesiyle, ” kahve de olur ? ” diyemedim. Tam içimden ” oh sıçtın batırdın ” diye geçerken, kendisi bir atakta bulundu ve protein shake içebileceğini söyledi. Arkadaşlar yemin ediyorum spor yapan insan bir farklı oluyor. Bu avrupalı veya Türk meselesi değil. Gerçekten böyle dietlerine ve spor için azım, irade, zaman harcayan herkes gözümde bir ayrı. Derken kendisini nerede oturduğumu sordu. Bende Alice house‘u bilip bilmediğini sordum. Burada yeni sayılan ve en büyük öğrenci residence’ı olduğu için belki bilir diye düşündüm. Ardından da tam adres konusunda bilgi verecektim ki, bekle dedi gitti.

Bunu buraya koymazsam olmaz Avrupada Kızlar Teklif Ediyormuş Avrupada Kızlar Teklif Ediyormuş bekle dedi gitti
Bunu buraya koymazsam olmaz

Anlam veremedim, antrenmana geri döndüm derken 5 dakika sonra yanıma geldi. Bir baktım elinde Alice house key’i. O da aynı yerde oturuyormuş. Tabi ben bir kez daha şok oldum. Oda numaramı sordu verdim, ben de soracaktım ki o sırada babam aradı. Ve konuşma yarıda kaldı, kızda gitti. Derken 2 gece önce kendisi beni ziyarette bulundu. Bu başımdan geçen bir olay.

Diğer bir olayda daha kısa ve bugün başımdan geçti. Hani ne olur sonu orasını bilemem. H&M’den yazlık bir şeyler alıyordum. Ödeme zamanı gelince kasa da personel bulamadım ve kıyafet dizenlerden birinden yardım istedim. Biraz beklettikten sonra geldi ve beklettiği içinde özür diledi. Beni de yorgun gördüğünden midir anlamadım gitti, nasılsınız dedi. Bende yorgunum dedim kısa bir özet geçtim. Bu sırada kendisi hem kasa işlemlerini gerçekleştiriyordu hemde benimle konuşuyordu. Bende nezaket gereği nasılsınız dediğimde, çok yorgun olduğunu hemen yarının gelmesi gerektiğini istediğini filan söyledi. İzin günü olup olmadığını sordum o da yarının izin günü olduğunu söyledi. İşlemlerimi bitirmesine rağmen nereli olduğumu vb sordu. Bu sırada fişlerimi verdi, fişlerimi aldım teşekkür ettim. Güzel bir hafta sonu dilemesi temennisinde bulundum ve evimin yolunu tuttum. Eve geldiğimde fişle beraber bir kağıt daha gördüm zımbalanmış bir şekilde. Kendisinin numarası yazıyordu. Ben yine şok oldum. Şuana dek farklı mağazalarda 4 tane kızla konuşmuşumdur ama ilk defa böyle bir şey başıma geliyor. Bundan ne olur ne yaparım bilmiyorum.

Bazen gerçekten çok kolay bir şekilde bir kızla tanışabiliyorsunuz. Yine de siz siz olun buraya gelirken kafanızda, Avrupa’da kızlar teklif ediyormuş mantığıyla gelmemeniz. Bu mantaliteyle gelip üzgün dönen bir kaç arkadaş tanıyorum. Adam ilk geldiğinde ” yok abi araştırdım, burası şöyleymiş, kızları şöyle kolay vb. ” diyordu. Adam 3 ay kaldı tek golünü gitmeden önce ki akşam attı. Onu da yabancı arkadaşlar bir kız ayarlayarak sağladı.

 

You May Also Like