Hayatımda pek kitap kötülemem. Fakat bir kitabı görmekten artık bıkkınlık geldi, bu yazıyı da biraz önce yine bir yer de karşıma çıktığı için yazıyorum. Kitap yazanları takdir ediyorum, hele yeni yazarların desteklenmesi falan eyvallah bunlar gerçekten güzel şeyler. Reklam ve iletişimin önemini aldığım eğitimler de de görmüşlüğüm var. Fakat fazla reklam da bazen çok can sıkıcı olabiliyor. Instagram filan kullanıyorsanız eminim karşınıza ” Aşıktım Hatırlamıyorum ” adında bir kitap çıkmıştır. Yazarı Caner Yaman adlı biri, bu abimizi takdir ediyorum, o kadar kitap yazmış. Fakat abiciğim artık yeter, kitabın çıkalı kaç ay oldu artık şu reklamlara biraz ara ver. Ben de bu kitabı almış okumuş sonlara doğru yarım bırakmış biriyim, doğrusu bir kitabı yarıda bırakmak bana feci koyar. Kolay kolayda bırakmam kitabı. Kitabı ınstagram da falan görmeden önce ilk çıktığı zaman almıştım, nereden bilebilirdim ki bu kadar reklamıyla karşılaşacağıma.

Şimdi bir check ettim de kitapyurdun da 1067 adet satmış. Vay anasını sayın seyirciler diyorum. Yorumlara bakıyorum çoğu arkadaşta benimle aynı fikirde, kitabı yarıda bırakmışlar yada akıcı olmadığını söylemişler.

Kitaptan ne kadar para kazanılır inanın bilmiyorum, kimsenin parasında da gözüm yok. Ama şu kitabı cidden almayın. Bunu dediğime de inanamıyorum, etrafımda ki 3-4 arkadaşı vazgeçirdim. Adama kıl oldum arkadaş. Bu ülkede ne yazarlar var bu kadar satmıyor. Diğer yazarlar yine de bu arkadaşı örnek alsın, bakın instagram da ki sayfalara reklam veriyor ve kitabını sattırıyor. Bunlar pazarlama taktiği, yine de siz siz olun fazla da abartmayın. Sonra benim gibi ” artık yeterciler ” in yazılarına ve eleştirilerine maruz kalırsınız.

Sonuç;

  • Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı bundan sonra ki kitapların bir yerde patlama ihtimalini arttırır.
  • Onun için reklamı tadında bırak bro

You May Also Like