Sevgili okurlar bu yazıyı sıcağı sıcağına yazıyorum. Bugün vizyona giren Gülse Birsel‘in ” Aileler Arasında ” adlı filminden çıktım. Hiç hesapta yokken bir anlık kararla sinemaya girdim. Daha doğrusu insanın hayatında kız arkadaşı olunca, normal zamanlarından daha fazla sinemaya gidiyor. Bunun sebebini gerçekten bilemiyorum, ergenlikte olsak nedeni açık derdim ama artık o yaşlarda da değiliz. Ufak bir akşam yemeğinden sonra ” yaa sinemaya mı girsek ” diyip kendimizi bu filmde bulduk. Valla beklentim yok denilecek kadar azdı. Kendini beğenmiş biri gibi gözükmek istemem ama Türk komedi filmleri genelde vasat yada ortalamanın altında oluyor. Onun için gitmiş olmak için gittik. Başta şunu söyleyeyim ilk vizyon günüymüş ve salon fulldü. Umarım daha da fazla gişe yapar. Aileler Arasında filmi bence 2017’nin sonlarında yayınlanmış olsa da yılın en iyi komedi filmi ödülüne layık olmalı.

Gülse Birsel harikalar yaratmış. Hani sonu filan tahmin edilebilir bu bir gerçek ama oyunculuk, espriler filan oldukça başarılı. Engin Günaydın, Demet Evgar başrolde olsa da Erdal Özyağcıları görünce ben ister istemez bir mutlu oldum. Nedense bu adamı görünce bir içim ısınıyor. Zaten rol yapma yeteneğine laf etsem çarpılırım. Kadroyu tek tek saymaya gerek var mı bilmiyorum ama; Fatih Artman’ın bildiğiniz ergen modları bile güldürdü. Gülse Birsel, Aileler Arasında‘da kendine az rol versede, öz rol vermiş diyebilirim. Diğer oyuncular da oldukça başarılı ve komikti.

Film 124 dakika ve ilk yarı gerçekten uzun. Hani acaba yarı vermeyecekler mi diye düşünmedik değil. Bu filmi kesinlikle boş geçmeyin, gidin ve eğlenin. Eğer gülmezseniz de bir daha buraya gelmeyin. Gürse Birsel ve tüm oyuncuları tebrik ediyorum.

Son olarak şuan beyazperde’de 10 üzerinden 9.1 gibi bir ratinge sahip. Karar sizin sayın seyirciler.

 

You May Also Like