Manga ve Anime dendiği zaman akla ilk gelen serilerden biri şüphesiz ki Death Note’dur. Bana manga sevdiren ve mangalara şans tanımamı sağlayan seri olduğu için yeri ayrıdır. Ülkemizde yayın hayatına Akılçelen Kitaplar tarafından 2011’in sonlarına doğru merhaba dedi. Japonya’da ise 2003-2006 yılları arasında süren bu seri anime macerasına da 2006 yılında sadece 37 bölümlük bir seri olarak atılmıştı. Animesinin de 12 cilt olduğunu 13’üncü cildin ekstra bilgilerin yer aldığı bir kitap olduğunu belirteyim. Geçtiğimiz günlerde Waterstone’da kitaplara bakarken Death Note‘un Black Edition’u ile karşılaştım. Bu kitaplar bildiğiniz ” beni al, beni al ” diye bağırıyordu. Maalesef bavulumda yer olmadığından üstüne üstlük ekstra bagajla gideceğimden, kitapları alamadım.

death note 3 Death Note Black Edition Death Note Black Edition death note 3

Black edition 2010 yılında piyasaya sürülmüş bir versiyon. Hikaye filan tamamen aynı fakat Akılçelen kitapların bastıklarıyla kıyaslayınca daha gösterişli ve tam bir koleksiyonluk. Ufak bir internet search’ü ile ülkemizde Gereklişeyler kitapçılık tarafından orjinal versiyonunun satıldığını gördüm. Fiyat olarakta 52.50 TL.

Her ne kadar hayal olsa da bu kitabı aynı bu baskı kalitesi ve şekliyle Türkçe olarak basılsa süper olmaz mı ? Bunun için bir girişim olduğunu pek sanmıyorum ama olursa fiyatı ne olursa olsun belli bir satış rakamına ulaşacağına eminim. Normal mangaların 10-13 TL fiyat segmentinde satıldığını düşünürsek bu versiyon bir çizgi roman fiyatına çok rahat satışa çıkarılabilir. İlk fotoğrafa bakacak olursanız, ne kadar karizma durduklarını göreceksiniz.

death note 2 Death Note Black Edition Death Note Black Edition death note 2

Tsugumi Ooba her ne kadar bu seriyi bitirse de yan kitapları mevcut. Ülkemizde yine Akılçelen Kitaplar tarafından basılan; L Dünyayı Değiştir ve Bir Başka Defter Los Angeles BB Cinayetleri kitaplarına da şans vermenizi öneririm. Türkiye’ye döndüğüm zaman ilk işim bu iki kitabı okumak olacak maalesef kitapları okuma şerefine nail olamadım. Kısa bir ek bilgi; bu iki kitap manga türünde değil normal bildiğiniz roman türünde kitaplar. Anlayacağınız manga okumayı sevmiyorsanız da şans tanıyabilirsiniz.

L Death Note Black Edition Death Note Black Edition L

R.I.P L

You May Also Like