Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle Xprime Titan Kumaş oyuncu koltuğundan bahsetmek istiyorum. Bu arkadaş ile 8 ayımı doldurmuş bulunuyorum. Normalde oyuncu koltuklarına ön yargıyla yaklaşan biriydim fakat oyuncu odasını dizerken bir şans vereyim dedim. Marka ve model bilmediğim için çevremdeki arkadaşlarıma danıştım. Özellikle deri istemediğim için o dönem piyasada; Hawk ve Xprime Titan oyuncu koltuğu modelleri bulunuyordu. Hawk hakkında fazla bir yorum bulamadığım için ve yakın arkadaşımın da Xprime Titan oyuncu koltuğu deneyimi olduğu için tercihimi Xprime Titan’dan yana kullandım.

Satın aldığım sıralarda oyuncu koltuğunun fiyatı 1.600 TL civarındaydı şuan sitesine baktığımda indirimli 2.600 TL olduğunu görüyorum. Her şeyin fiyatının arttığı gibi oyuncu koltuğunun da fiyatının artması oldukça normal karşılıyorum. Ürün 1 hafta civarında hazırlanıp, kargoya verildi ve elime ulaştı. Kutusu oldukça büyük ve kurulumu kolay olmasına rağmen uğraştırıcı. Özellikle yan tarafları vidalarken baya uğraştırdı. Bunun daha kolay olmasını beklediğimi söyleyebilirim. İki kişi kurmanız ve şarjlı tornavidayla kurulum gerçekleştirmeniz sizlerin sinir harbi geçirmenizi engelleyecektir.

Ürünün kullanım yorumlarında ilk bir kaç gün, ağrı yaptığını okumuştum. Öyle çok ağrı yapmasa da; ilk üç gün kalça ve popo kısmında ağrı yaptığını söyleyebilirim. Fakat bu dayanılmayacak bir şey değil ve kısa sürede alışıyorsunuz. Uzun kullanımda ve sıcak havalarda terleme durumuyla karşılaşmamak için kumaş tercih etmiştim ve bu hususta başarılı iş çıkardığını söyleyebilirim.

Tabi Xprime Titan hakkında her şey bu kadar olumlu gitmediğini de belirteyim. Aradan geçen bir kaç ay sonra; koltuğun vidaları esnediğine tanık oldum. Yani ara ara tekrar ve tekrar vidaları sıkıştırmanız gerekiyor. Son dönemlerde ise arada çok hafifte olsa kademe olarak aşağı inme durumunu yaşıyorum. Bel desteği için koltuk etrafında dolanan siyah kumaş askılık koptu. Gerçekten bunun nasıl koptuğunu anlayamadım. Düğüm yaparak kullanıyorum, pek bir sıkıntı çıkarmıyor. Fakat ergonomik yapısı falan aradan geçen sürede hiçte başarılı değil.

Önümüzdeki dönemlerde ( sonbahar gibi ) tekrar oyuncu koltuğumu değiştirmeyi düşünüyorum. Bir daha Xprime markasından bir şey alır mıyım ? Büyük olasılıkla almam. Şuan Razer veya Dxracer modelleri arasında gidip geliyorum. O modellerde de istediğimi bulamazsam zaten bir daha oyuncu koltuğu filan satın almam.

You May Also Like