Hi guys ! Direk bir açıklama yapıyorum; konumuzun başlığına filan takılmayın. Uzaya Çıkan İlk Kürt diye başlık atmamın tek sebebi videonun başlığı bu olması yoksa ırkçılık, etnik köken filan değil. Bazen durup dururken aklınıza bir video veya şarkı gelir ya hani, bu video da yıllardır benim için öyle. Otururken birden aklıma gelir bir iki doz açar dinler sonra kaparım. Ve kesinlikle konunun başlığı olan Uzaya Çıkan İlk Kürt çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Konu videomuz İbrahim Tatlıses’in söylemesine alışık olduğumuz; Mutlu ol yeter adlı şarkısını zamanında programında söylerken çıktığı ses olsun o nefes olsun yani anlatılmaz yaşanır. 4.:52 saniyesi itibariyle ufaktan sizi hazırlamaya başlıyor ve ardından git gide ” taktik maktik yok bam bam ” aşamasına geçiyoruz.

Açık ve net vokallerin diyorum sevgili okuyucular. Ben vokal yapsam bırakır dinlerim, böyle bir performans kesilmemesi lazımdı. Video açıklamasında boşandıktan sonra ki programı ibaresi mevcut. Benim hatırladığım o yıllarda Derya Tuna ile evliydi ve boşanmışlardı. Hatta Asena o dönem Asena ile aşk yaşadığı muhabbetleri vardı. Uçan Kuş ve Televole filan bunlardan geçilmediğini hatırlıyorum. Neyse İbrahim Tatlıses’in aşk hayatı bizi ilgilendirmez sadece mükemmel bir performans olduğunu söyleyebilirim.

Sizde dinleyin ve dinletin.

You May Also Like