Herkese merhaba ! Bugün sizlere dünyanın en güçlü kahvesi iddiasın da bulunan Taft kahveden bahsetmek istiyorum. Öyle kahve gurmesi filan değilimdir, en sevdiğim kahve de Türk kahvesidir. Fakat gerek spor gerekse iş bu aralar uyanmakta zorluk çektiğim için filtre kahve dostuma geri dönüş yapmaya karar verdim. Spor öncesi kullanacağım içinde; içerisinde ki kafein miktarının yüksek olmasına özellikle dikkat ettim. Bundan bir kaç ay / yıl önce Taft kahveyi duymuştum. O zaman Türkiye’nin en güçlü kahvesi söylemleri mevcuttu. Şimdi ise Taft kahve bu söylemini dünyanın en güçlü kahvesi olarak lanse ediyor.

Yalan yok satın alırken, acaba çok ağır mı gelir veya çarpıntı mı yapar diye kendimi sorup durdum ki biraz önce sizlere söylediğim gibi kahveyle pek aramda yoktur. Yani kafein duyarlılığımın olacağını da açıkçası pek sanmıyorum.

Taft Kahve Nereden Alınır ?

İnternette hepsiburada, trendyol gibi alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz. Ben ise hiç riske girmedim ve kendi internet sitelerinden taft kahveyi satın aldım. Oldukça hızlı bir şekilde elime ulaştı. Yanlış hatırlamıyorsam siparişimin ertesi günü şirket adresime gelmişti. Gayet güzel bir kutu içerisinde, iki adet sticker ve kullanım kılavuzuyla kahve elinize ulaşıyor. Paketleme benim açımdan sınıfı geçtiğini söyleyebilirim.

En Güçlü Kahve Mi ?

Taft’ın böyle bir sloganı olunca ve kendilerinin demesine göre; içerikleri bunu vaat ediyormuş, insan bir geriliyor. Fakat içimi bana oldukça hafif geldi. Rengi filande öyle koyu moyu da değildi. Tabi ki içerisine koyacağınız kahve miktarı önemli.

Sonuç

Taft kahveyi alırken yalan yok bir çekimserliğim vardı ve bu tamamen boşa çıktı. Kahve miktarını arttırsanız da içimi oldukça kolay. Bardağa koyduğunuzda öyle zift gibi bir görüntüsü filan de olmuyor. Açıkçası içim konusunda bir çekinceniz olmasın. Gayet rahat içiliyor, çarpıntı filan de yaptığını söylemem. Biraz hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim. Diğer filtre kahvelerden etki olarak bir fark gördüğümü de asla söyleyemem. Bir hafta boyunca farklı dozajlarda içmeme rağmen beklediğim bir etkiyi yaratmadı. Yine de denemek isterseniz satın alıp deneyebilirsiniz fakat pre-workout gibi bir kullanım düşünüyorsanız bu kahve sizi üzer sevgili okuyucular.

You May Also Like