Hi guys ! Bu aralar Friends’e tekrar başladım. Şu diziyi hayatım boyunca kaç kere izlediğimi, inanın hatırlamıyorum. Moralim mi bozuk ? Aç bir Friends bölümü izle, kesmedi mi ? Dön en başa tüm sezonları tek tek izle. Ara ara Friends’i baştan izlemek deşarj olmamı sağlıyor. Adam akıllı ilk oturup izlediğim dönemi hatırlıyorum; dizide ki teknoloji eski, insanlar 90’lardan kalma ( 90’ların dizisi olduğu için garip değil gerçi ). İlk bir kaç bölümü öfleye pöfleye izlemiştim. İyi ki de bırakmayıp devam etmişim. Sonra bölüm sayılarını tek tek geçince, ” keşke bitmese, az kaldı bitiyor ” diye kendimi yemiştim. Dönem dönem, internette anketler filan oluyor. En iyi dizi hangisi diye, benim cevabım belli; Friends. Belki başka dizilerden alıntılar, özenilmeler vardır ama hiç biri umrumda değil. Neyse şimdi bundan sonraki spoiler kısmına gireceği için, izlemeyip izlemeyi düşünüyorsanız uzaklaşmanızı tavsiye ediyorum. Dizimizde ki tüm karakterler baş kahraman olsa da, Ross ve Rachel’ın yeri ayrı. Ross’un çocukluğundan beri Rachel’a ilgisi filan var. Neyse ki bu arkadaşlar beraber oluyorlar ve sonunda ayrılıklarını gerçekleştiriyorlar. Ross Rachel ayrılığı sizi bilmem ama beni bildiğiniz ağlatacak kıvama getirmişti. Sizlerde, 3. sezon 15. bölümde Ross Rachel ayrılığına tanık olduk, olacaksınız. Bu bölümü tekrar izleyeli iki gün olunca aklıma durumları geldi ve çevreme ki insanlara benzer bir durumda kimin yanında olacaklarını sordum.

Durumu daha iyi özetlemek için, Ross Rachel Ayrılığını size şöyle anlatacağım. Saçma sapan iş temposu yüzüne ve Ross’un tamamen özlemi sonucunda yaptığı hareketlerle Rachel ara vermek ister. Ross ise bara arkadaşları Chandler ve Joey’in yanına gider. Ross harap bir haldedir, Rachel’de pişmandır fakat iş yerinde ki Mark adı verilmiş lavuk, destek için Rachel’ın yanına gelir. Joey ve Chandler’ın Ross ile konuşmasıyla, Ross Rachel’ı arar. Rachel’de bu telefonu beklemektedir fakat Mark’ın sesini duyan Ross, sinirlenir ve telefonu kapatır. Tabi ki böylelikle Ross Rachel ayrılığı başka bir boyuta evrilir. Fotokopicide çalışan, barda da performans gösteren Chloe, bizim zavallı Ross’umuzdan faydalanır ve yatarlar. Sabah Ross telesekreterini kontrol ederken, Rachel’ın mesajıyla karşılaşır. Rachel durumu düzeltmek istediğini ve 8.30’da ona geleceğini söyler. O sırada evde Chloe’de olmasına rağmen ( Rachel bunu bilmiyordu ), barışırlar. Maalesef bu barışıklık durumu çok uzun sürmez çünkü Rachel gerçeği gün içerisinde öğrenir. Ve Ross Rachel ayrılığı tekrar gerçekleşir. Sanırım bu kadar spoiler sonucunda durumu anlamışsınızdır. Devamında ise, Ross ara vermiştik derken Rachel bu durumu kabullenmez. Bende etrafımda ki arkadaşlara hangisinin haklı olduğunu sordum.

Ross Rachel ayrılığında ki gibi, ara verdiğiniz veya biten bir ilişkiniz var. O akşam karşı cinsten biriyle beraber oluyorsunuz ama ertesi gün sevgiliniz ile barışıyorsunuz. Günün sonunda ise, sevgiliniz dün akşam biriyle beraber olduğunuzu öğreniyor, tekrar ayrılıyorsunuz. Bu durumda Ross Rachel ayrılığında ki gibi; Ross’un argümanını mı doğru bulurdunuz yoksa Rachel’ın mı ?

Ross Rachel Ayrılığı Ross Rachel Ayrılığı ross rachel ayriligi

İş yerinden iki kız arkadaşım; Ross Rachel ayrılığında, Rachel’ı haklı buldu. Ayrılmış olsalarda direk bir başka bir kadının kollarına gitmek yanlış olduğunu belirttiler. Böyle bir durumda nasıl yapabilirmiş. Alkollü olduğunu hatırlattığımda ise, bunun bir bahane olmadığını ve aldatma olarak göreceklerini söylediler. Aldatma mı ? WTF ! dedim. İnat ettiler sustum. Bir üçüncü kız arkadaşım ise, bitmişse bitmiştir dedi. Sonuçta kararın alındığını, o zaman da bunların göze alınabileceği söyledi.

İş yerinde ki üç kız arkadaşımın yorumları bu yönde oldu. Normal dışarıdan kız arkadaşlarımdan 4 kişinin fikrini aldım. Onlardan da üçü, iş yerinde ki iki kız arkadaşımla aynı fikirdeydi. Bir ilişki bitse bile hemen başkasıyla olunmazmış. Hemde bittiği günün akşamında olmazmış. Ross Rachel ayrılığında Rachel’ın tarafını tuttular. Aralarından sadece biri Ross’a hak verdi. Dünya devam ediyormuş. Yani kız cephesinden 5’e 2’lik bir Rachel taraftarlığı ile karşılaştım.

Ross Rachel ayrılığını bir de erkeklere sorayım dedim. Üç erkek arkadaşıma sorduğumda da hepsi Ross’u haklı buldular. Yalnız şu ayrıntıyı da belirttiler; hemen biriyle olması da pek hoş değilmiş.

Benim fikrim ise bir bakıma bu yönde. Hani o kadar seviyorsun ediyorsun, biter bitmez alkollü de olsan biriyle olman saçmalık. Bu konu da arkadaşlarıma ve Rachel’a katılıyorum. Katılmadığım nokta ise; ne kadar süre ? Yani Rachel ilişkiyi bitirmişti. Burada net miyiz ? Netiz, değilsek de kanıtımız var; dizi bize öyle söylüyor. Biten bir ilişkide taraflar istediğiyle beraber olabilir. Mantıken birbirinizin hayatından çıkıyorsunuz. Ross Rachel ayrılığı gerçekten olsaydı, birleşmeselerdi ne kadar süreyle biriyle olmamaları gerekiyordu ? İşte bence bütün mesele bu.

Sizin başınıza inşallah böyle bir şey gelmez ama gelirsede, hemen beraber olmayın arkadaşlar, benden söylemesi 🙂

Friends izlemediyseniz de kesinlikle bir şans verin. Yukarıda ki spoiler için ise üzgünüm ama Ross Rachel Ayrılığını başka türlü anlatamazdım 🙂

Bir başka Friends ayrılığı olan; Richard Monica’ı da ele alacağım. Bekleyin görün. Upss yine spoiler verdik…

You May Also Like