Herkese merhaba ! Yine sizlerle yeni bir oyun değerlendirmesiyle karşınızdayım. Bu aralar yeni oyunları denemek istiyorum; bu hafta Vrising’e filan başladım. Hani onun hakkında bir şeyler yazar mıyım bilmiyorum fakat şuan için sessiz kalacağım. Bugün ise 10 TL’e satın aldığım Ravenous Devils adlı oyundan bahsedeceğim. 2 gündür steam’de bu oyun karşıma çıkıp çıkıp duruyor. En sonunda bugün dayanamayıp satın aldım ve 4-5 saat aralığında oyunu bitirdim. Oyun zaman öldürmek için kısa ve güzel olduğunu söyleyebilirim. Ara ara aynı şeyleri yaptığınız için canınız sıkılabilir fakat yorumlarda da oyunun kısa olduğunu okuduğumdan, bir gün içerisinde bitirmeye karar verdim.

Hikayemiz bir karı kocanın yeni bir şehre kaçarcasına taşınmasıyla başlıyor. Oyunu indirdiğinizde intro’yu kesinlikle izleyin. Çok uzun bir introsu yok ama size hikayenin ana nedeninden bahsediyor. Bu karı koca arkadaşlarımız, insanları öldürüp, parçalarından para kazanıyorlar. Kadın insan cesetlerinden yemek yapıyor, adam ise eski kıyafetlerden terzilik yapıyor. Dört katlı eski bir binaya taşınıyorlar ve bodrum katı insanları kesip biçtikleri, yemekleri yaptıkları bir alana dönüşüyor. En üst kat ilerleyen zamanlarda açılıyor ve burada hem depo hem de sebze, yumurta v.b yetiştirmeliği için kullanılıyor. Giriş katı yemeklerin satıldığı ve ileride masalar atarak daha da büyüttüğünüz bir yere dönüşürken bir üst kat ise terzimiz. İki karakteri siz yönetiyorsunuz, terzi de ölçü almak için gelen müşterilerinizi öldürerek onları merdiven boşluğu gibi bir alandan zemin kata atıyorsunuz. Eşinizde gerekli yemekleri yapıyor.

Sattığınız yemek ve terzi kıyafetleriyle, yetenekler, objeler, mekanı büyütme gibi parçaları satın alıyorsunuz. Tam huzura ermiş güzel para kazanmaya başlarken birden size bir mektup geliyor ve her şeyi bilen birinin; istediği bazı kişileri öldürmeniz gerekiyor. Bu kişiler size müşteri olarak geldiğinde avlıyorsunuz ve onları da oyunun sonunda, bu mektup yollayan adama yedirtiyorsunuz. Yani adamımız kendisi bu insanları yemek istiyor.

Ravenous Devils tam boş vakitlerinizi geçirebileceğiniz 4-5 saatlik bir oyun. Finalinde oyun bitiyor. Eğer satın almadığınız veya açmadığınız kilit varsa en son save noktasından önceye dönerek onları da açma imkanı size tanınıyor. 10 TL için başarılı bir oyun olduğunu söyleyebilirim.

Oyunda ben bir önemli hata yaptım bu hatayı yapmamınız için sizi uyarmak istiyorum. Terzi olan kocayı yönetirken müşteriyi öldürüp cesetti boşluğa attıktan sonra yerdeki kanı temizlemeniz gerekiyor. Ben aşağı katta cafe kısmında ki müşterilere yetişmeye çalışırken tek bir sefer o kanı temizlemeyi unuttum. Kan temizlenmediği için ise terzinin, ölçüm alma yerine kimse gelmedi. Bu da ceset sıkıntısına yol açtı ve ucu ucuna yetişme ve bazı siparişlere yetişememe ( et türünden dolayı ) sorunu yaşadım. Sizde hızlı olacağım diye, o kanı atlamamazlık yapmayın arkadaşlar. Bir diğer tavsiyem belki; masaları birden atmayın. Ben parayı bulunca hepsini bir anda koydum bu sefer çok fazla sipariş gelmeye başladı ve kasa önünde ki satışlara yetişmekte baya zorlandım.

You May Also Like