Herkese merhaba arkadaşlar ! Blog da pek magazin ile ilgili bir şey paylaşmam. Her gün düzenli olarak Ekşi sözlükte şöyle bir gündeme bakarım. Yıllardır oluşan bir alışkanlığım oldu, bazen içlerine girip yazıları bile okumam. Neyse efendim bugün; Ozan Güven magazinci tartışması diye bir konu vardı ve içeriğe göz attım. Youtube kanalının biri aynen başlığı attığım şekilde bir video paylaşmış. Ozan Güven yanında kız arkadaşıyla; halk plajına gelmiş. Bakın halk plajı diyorum öyle girişi yüzlerce liralık bir plajda değil. Kendine iki muhabir denilen ( ağır konuşmayacağım ) kişi, bunları çekiyor. Hadi çekiyorsun ve video içerisinde bunun işi olduğunu söylüyorsun. Ekmek parası diyelim ve devam edelim.

Ozan Güven gayet efendi bir şekilde rahatsızlığını dile getiriyor. Hatta konuyu da uzatmıyor, sadece beni çekmiyorsunuz burası halk plajı, çektiniz gidin diyor. Orada sesi çıkan arkadaş hala ısrarla dik dik konuşuyor. Normalde TCK 134’e göre birinin izinsiz görüntüsünü sesini çekip yayınlayamazsın. Hadi bu kişiler ünlü olduğu için halka maal olmuş kişiler diye bu yasa işlemiyor. Böyle bir muhabbet vardı diye hatırlıyorum ama emin değilim.

Oradan hiç bir vatandaşın çıkıp o arkadaşa o kamerayı monte etmemesine şaşırdım. Çünkü işini yapmakla, arsızlık çok ayrı boyutlar. Trafikte yol verme veya korno çaldı diye adam öldürüyorlar. Bu arkadaşların bu özgüvenini; ünlü birine değil de halktan birine yapmayı denese ne olurdu gerçekten çok merak ediyorum.

Birde Magazin Burada diye bir kanal yayınlamış bunları. İşimi yapıyorum diye basitleştirip, insanların siniriyle oynayan ve onları çileden çıkaran sonra da ” bakın bakın ne yaptı gördünüz mü ” diye haklı çıkmaya çalışan insanlardan/oluşumlardan nefret ediyorum.

Sinirimi dökmek için bu konuyu yazdım, siz beni kaale almayın 🙂

You May Also Like