Daha önceden Oxford Bus Company hakkında yazımı yazmıştım. Şimdi ise uzun süreli değilde günü birlik geldiğinizi varsayarak otobüs biletleri hakkında yazımı kaleme alıyorum. Minimum alabileceğiniz kart süresi 1 hafta arkadaşlar. Ondan aşağı da maalesef alınmıyor, oldu ki siz buraya 2-3 günlüğüne geldiniz ve şehrin farklı noktalarında ki gezilecek yerlere gitmek istiyorsunuz. Eğer her seferinde bindiğiniz otobüsten bilet alacak olursanız pahalıya patlayacaktır. En ucuz biletin 1.20 pound olduğunu söyleyeyim.

Bir diğer alternatifiniz ise day ticket denilen bir şey. Örneğin Pazartesi günü 17:00 saatte bu ticketı aldınız, Salı günü 17:00’e kadar kullanabilirsiniz. Kulağa güzel gelse de işlevsel olarak saçma bir kısmı var. Night bus denilen 24:00’ten sonra ki otobüslerde ekstradan billet almanız gerekiyor. Sabah ki tarifeler başladığında ise tekrar bu bilet geçerliliğini kazanıyor.

oxford  Oxford Night Bus oxford

Yine de bir hafta gibi süre de kalmayacaksanız mantıklı bir tercih olabilir. Uzun süreli kalımlarda ise kesinlikle otobüs kartı almanızı tavsiye ediyorum. Otobüs kartını gece yarısından sonra da kullanabiliyorsunuz. Ekstradan bir şey almanıza gerek kalmıyor.

 

You May Also Like