Bu hafta Murphy yasalarından en bilinenin kurbanı oldum sevgili okurlar. Sayın Murphy ne demişti ?

Bir şeyin yanlış gitme olasılığı varsa, yanlış gider.

Her şey rayına oturdu güzel gidiyor derken art arda saçma sapan şeylerle muhatap oldum. İlk başta sevgili yol arkadaşım macbook’um durup dururken hdd hatası verdi. Bir kaç uğraştan sonra kendi başıma bu işten sıyrılamayacağımı anladım. Doğruca servisin yolunu tuttum. Orada da genelde başımıza gelen bir şey geldi; sevgili servis görevlisine sorunu anlattım. Macbook‘u bir açalım dedi ve açtık. Sonuç; Çalıştı. Evet, benim o kadar uğraşıp çalıştırmayı denediğim bilgisayarım nispet yaparcasına oturumu açtı. Bende evimin yolunu tuttum. Eve girip bilgisayarı açtığımda ilk 10 dakika sorun yoktu ardından yine hatayı verdi ve bugün servise tekrar bıraktım. İşin en acı tarafı ise Cumartesi günü İngiltere’e uçuyorum, o güne kadar bilgisayarın elime geçme imkanı koskocaman bir sıfır.

Bu güzelliğin ardından Apple‘dan bir darbe daha yedim. Gerçi bunda Apple’ın hatası var demek saçmalık olur ama olsun. Nasıl olduysa İphone’umun ekranı çatladı. İşin teselli eder tarafı ise ekran koruyucu olmasıydı. Gün içerisinde gidip yeni ekran koruyucusuyla değiştirdim. Buradan da ekran koruyucularının ne kadar işe yaradığını bir kez daha öğrenmiş oldum.

Bu olaylar sonrasında esas beni strese sokan şey ise İngiltere’de kalacağım yurtla alakalı gerçekleşti. Daha önce ki konularda yazdığım gibi 8 hafta tek kişilik bir özel banyolu bir konaklama tercih ettiğimi söylemiştim. Tam arabadan iniyordum ki danışmanımdan bir mail geldi; ” aile konaklama bilgilerin ” diye. Hemen danışmanımı aradım ve aile yanı istemediğimi bir yanlışlık olduğunu, Alice House adında bir yer ayarladığımızı söyledim. O da tamam ben hemen kontrol ediyorum dedi ve aradan bir 10-15 dakika sonra beni aradı. Meğer gideceğim dil okulu bir yanlışlık yapmış ve beni aile yanına yerleştirmiş. Bu hatadan sonra danışmanım tekrar beni aradı ve durumu izah etti. Seçenekleri de şöyle sıraladı;

Şuanda 1. ve 2. hafta Alice House’a yerleşebilirsin. 3. ve 4. hafta ise yer yok o sürede sana özel banyolu tek kişilik odalı aile yanını teklif ediyorlar. 5.-8. hafta arası da tekrar Alice House’a yerleşiyorsun. 3. ve 4. haftalarda da sık sık yer kontrolü yapıp boşalan veya iptal olan bir şey rezervasyon olursa hemen beni yurda yerleştiriyorlar. Kabul ediyor muyuz diye sordu. Bende en baştan yurt dışı olayında aile yanı istemediğimi alternatif olarak ne sunabiliyorlar diye sordum. Tamam ben tüm seçenekleri öğrenip sana döneceğim dedi. O arada ki saatler bildiğiniz gerilimli saatlerdi. O arada ki 2 hafta farklı bir yurt bulabilir miyim edebilir miyim diye düşünüyordum. Derken aradan bir kaç saat geçtikten sonra hiç bir sorunun kalmadığı söylendi. Artık benden sonra rezervasyon yapan biriyle mi anlaştılar bilemiyorum ama 8 haftada orada kalacağım. Gelelim bir önce ki konuda ki bilgileri düzeltmeye. Şimdi sevgili arkadaşlar haftada 14 öğün tamamen iptal oldu. Bu yurtta beslenme filan yok. Yemeğinizi kendiniz yapıyorsunuz. Aile yanı seçeneğini kullanırsanız beslenme opsiyonunuz var. İkinci kısımda 920 poundluk bir ek ödeme yapacağım. Aile yanından daha pahalı olduğu için arada fark oluştu. Bir önceki konuda fatura bilgilerinde ki konaklamaya +920 poundu dikkate alın.

Sonuç;

  • Danışmanlarınız konaklama seçeneğini 1-2 aylık alalım deseler de daha uzun süre alın. Bu konuda benim bir hatam oldu. Yer bulmakta sonradan sıkıntı yaşayabilirsiniz.
  • Tek kişilik banyolu yurtta yeme içme tamamen size dahil.
  • Yurt daha pahalı
  • Murphy maalesef haklı çıkıyor

You May Also Like