Ninja Kaplumbağalarla karşılaşma zamanım 90’lı yıllardı. Yıllar geçmiş olsa da özellikle 1990-1991 yıllarında çıkardıkları iki film televizyonda sık sık dönerdi. 90’larda izledikten sonra bir daha bu filmleri izlemediğimi şimdi bu yazıyı yazarken fark ediyorum. Bu film sayesinde arkadaşlarla ninja kaplumbağacılık oynardık. ( Nasıl bir çocukluk kafamız varsa ). Benim favori ninjam Donatello’du. Derken 2010’larda iki yeni filmle tekrar vizyona girdiler. Her ne kadar çocukluğumda önemli bir yeri olsa da bu iki filmi izlemedim ve bunu yazarken de utanç içindeyim. Haziran ayında Arka Bahçe yayıncılık yaptığı duyuruyla Ninja Kamplumbağaları yayınlayacağını facebook üzerinden bildirdi. Benim gibi Ninja Kaplumbağa sevdalıları için bu haber haber harikaydı, fakat yurtdışında olduğum için ilk cildi okuma fırsatı bulamamıştım, derken Arka bahçe hız kesmeden 2.cildi yayınladı. Bugün itibariyle ilk cilt ” Sürekli Değişim”  ile ” Eski ve Yeni Düşmanlar ” ciltlerini bitirdim.

İlk cildin arkasında yazdığı gibi, alıştığımız bir ninja kaplumbağa hikayesi bizleri beklemiyor. Hikaye oldukça farklı ve oldukça da başarılı. İlk ciltte kaplumbağaların aynı renkte bant takması benim pek hoşuma gitmemişti. Hatta bir kaç yerde söylendim, çünkü kim hangisi belli olmuyordu. Ben böyle söylenirken yazar beni çok güzel ” kapak ” yaptı. İlerleyen sayfa ve bölümlerde renkleri normale döndürmekle bırakmadı, üstüne üstlük çok iyi bir açıklama yaptı.

Klasik seride bildiğimiz April burada karşımıza çok farklı bir görevde ve kişilikte çıkıyor. Belki kişiliği için yorum yapmak için erken ama haber muhabiri olarak bizlere merhaba demiyor.

Kesinlikle bu seriyi alın ve okuyun. Okuması oldukça keyifli ve eğlenceli. Hikayelerde birbirleriyle kopuk değil bunun için ilerleyen ciltleri şahsen çok merak ediyorum. Satış fiyatı 25 TL ama internet üzerinden 19 TL gibi bir rakama satın alabiliyorsunuz.

Son olarak sevdiğim soundtracklarıyla yazımıza veda ediyoruz.

You May Also Like