Hi guys ! Yeni bir tecrübe yazım ile karşınızdayım. Bu sefer ki konumuz, muscletech cell-tech tecrübelerim. Fitness veya bodybuilding ile uğraşıyorsanız, az biraz da supplementlere merakınız varsa, bu ürünü duymamış olamazsınız. Muscletech Cell-Tech yıllardır piyasada farklı versiyonlarıyla olan bir ürün. Şuan bile piyasada; Muscletech Cell-Tech ve Muscletech Cell-Tech Hyper-Build versiyonları bulunuyor. Hyper Build versiyonu ailenin en yeni üyesi. Ülkemizde de Muscletech Cell-Tech versiyonu satıştaydı, hala da bazı sitelerde satışı devam ediyor. Denemek istiyorsanız size yapacağım ilk uyarı; son kullanma tarihine dikkat etmeniz. Çünkü Türkiye piyasasında ki Cell-techlerin raf ömrü bitmek üzereydi.

Muscletech Cell-Tech diğer creatine ürünlerine kıyasla biraz daha farklı. İçeriğinde vitamin, BCAA, Taurine, L-Alanine, Alpha Lipoic Acid gibi kompleks bir creatine ürünü. Ülkemizde de bu konu da büyük bir zayıflık mevcut. Maalesef ülkemizde satılan creatine ürünlerinin %95’i Creatine Monohydrate‘tan oluşuyor. Muscletech Cell-Tech’in içerisinde de 2.5 gr. Creatine Monohydrate ve 2.5 gr. Creatine Citrate bulunuyor.

Yurtdışında 2 farklı boyutta ve 3 farklı tat aromasıyla satışta olan bu ürün, ülkemizde tat olarak fruit punch ile raflarda ki yerini almıştı. Şuana dek diğer aromalarını Türkiye’de görmedim. Belki yurtdışından getirip satanlar filan, piyasaya sokmuş olabilir o konuda pek hakim değilim. Diğer tatları ise; portakal ve üzüm. Benim Muscletech Cell-Tech Tecrübelerimde kullandığım ürün ise fruit punchtı. Bir kaç sıkalayla ürünü değerlendirecek olursak;

Tat

Muscletech Cell-Tech Fruit Punch tat olarak kötü bir ürün değil. Ahım şahım bir tadı yok ama içerken sizi zorlamıyor. Bazı ürünleri bitirirken iğrenirsiniz, öyle bir tadı yok ama güzel olduğunu da söyleyemem.

Karışım / Topraklanma

Dananın kuyruğunun koptuğu yer burası. Muscletech Cell-Tech Tecrübelerimde beni en sinir eden nokta burasıydı. Supplementler kutusunun içerisinde topraklanabilir veya kalıp gibi olabilir. Bu o ürünün bozuk olduğu anlamına gelmez fakat çok sinir bozucu bir olaydır. Muscletech Cell-Tech ürünümün de yarısı beton gibiydi. Bildiğiniz içerisinde ki ölçek ile kazıya kazıya toz haline getiriyordum. Hatta ürünü kullanmayı yarıladıktan sonra, kutuyu masaya, mutfak tezgahına vura vura toz haline dönüştürmeye başladım. Karışım ve topraklanma konusunda sınıfta kaldı.

Etki

Muscletech Cell-Tech tecrübelerime göre, ürün normal şartlarda alınabilecek bir ürün. Creatine ürünleri öyle hemen etki gösteren ürünler değildir. İnternet yorumlarında bakıyorum; ikinci kullanışım x kadar kilo arttırdım filan yalandır. Bu tamamen sizin aslında kaldırabileceğiniz bir kiloyu denemediğiniz ve ürünü kullanınca, ürüne bağladığınız bir şeydir. Bu sebepten ötürü Muscletech Cell-Tech uzun vadede etkili bir ürün. Özellikle ikinci haftadan sonra kendisini hissettirmeye başlıyor. Bu hissettirme de, kasların daha dolgun gözükmesi ve antrenmanda belirli bir oranda iyileşmeyle oluyor. Ben bu ürünü kullanırken kollardan 1.5 cm civarında ölçü aldım.

Su Tutması

Creatine = Su tutma diye bir algı mevcut. Evet, creatine vücutta su tutar ama bu tuttuğu su sandığınız gibi ödem olarak gözükmez. Kaslarınızda su tutulur, bu da kaslarınızın daha dolgun gözükmesini sağlar. Vücut kitle ölçümlerimde benimde, vücudumdaki su oranının arttığını gördüm. Yalnız ideal su ölçümden de düşüktüm. Sanıldığı gibi creatine kullanınca, vücudunuz sudan geçilmeyecek diye bir şey yok. Çok hafif bir su tutumu oluyor, o da dediğim gibi kaslarda oluyor.

Fiyat

Muscletech Cell-Tech‘i 190 civarında bir fiyata satın almıştım. Bu fiyat bu ürüne verilir mi ? Tamamen tercih meselesi. Eğer ekonomik olarak sıkıntıya düşürmeyecekse verebilirsiniz. Mesela şuan Weider Pure Creatine’i kullanmaya başlayacağım, fiyat ve porsiyon sayısı olarak daha uygun fakat Cell-Tech gibi kompleks bir ürün değil. Muscletech Cell-Tech’i sadece creatine olarak değerlendirmek bana kalırsa bu sebepten yanlış olacaktır.

Kullanımı

Ben antrenmanlı veya antrenmansız günlerde 1 ölçek kullandım. Antrenmandan sonra 1 ölçek, antrenmanın olmadığı günlerde sabah 1 ölçek olarak tükettim. Kullanım talimatlarında, antrenman yapmadığınız günlerde sabah uyanır uyanmaz diyor fakat ben uyanır uyanmazda kullanmadım. Soğuk suyla 6 oz’luk bir suyla karıştırarak tüketmeniz tavsiye ediliyor. Yurtdışı sitelerinde; daha iyi sonuç için 2 ölçek 12 oz suda tüketmenizi söylüyorlar fakat ben 2 ölçek tüketmedim. Eğer 2 kutu şeklinde almış olsam belki bunu deneyebilirdim.

Sonuç

Muscletech Cell-Tech tecrübelerime göre, fiyatına göre hakkını veren bir ürün. Zaten bb’nin sitesinde de 10 üzerinden 9.2 puan almış. ( 1.445 kişi puanlamış ). Türkiye’de portakallısı olsa denemek isterdim bunu da itiraf edeyim. 190 liraya satın aldığım bu ürünü, kullanır mıydım ? Açıkcası hayır. Bu kanıya varmamın sebebi ise fiyatı filan değil. Tamamen tozun kalıp haline dönmesi ve bunun can sıkıcı bir hal alması. Düşünün bir ürünü sırf bu sebepten dolayı kullanmak istemiyorsunuz. Çoğunuza göre; aaaaman ne abarttın o da bir şey mi diye düşündüğünüzü düşünüyorum. Eğer böyle düşünüyorsanız, sizlerde birer adet Cell-Tech alın, emin olun kutun yarısında benim ile aynı fikri paylaşacaksınız.

Muscletech Cell-Tech tecrübelerimi şöyle sonlandırmak istiyorum; ben bu ürünü kullanırken 1’er kilo alıp verdim. Bu süre zarfında hep kas kazanımım arttı, yağ oranımı düşürdüm. Muscletech Cell-Tech’in bunda nasıl bir etkisi var, %100 emin konuşamam ama pozitif katkısı olduğunu düşünüyorum.

You May Also Like