Hi guys !  Aramızda Tinder’ı bilmeyeniniz kaldı mı ? Bilmiyorsanız bile kesinlikle duymuşsunuzdur.Hani şu sağa sola kaydırıp, milletle eşleşmeye çalıştığımız uygulama. Tinder sonrası bir çok benzeri uygulamada çıktı, mesela bazılarını yukarı aşağı kaydırıyorsunuz. Ne kadar yenilikçi 🙂 Aktif kullanmıyorsanız bile, insanoğlu meraklı bir varlık olduğundan indirip bir göz atmışsınızdır. Mesela ben İngiltere’ye gidip, orada bir Türk ile eşleşmişimdir. Bildiğiniz vizyonsuzluğa bak ya. Üstüne gidip kızla buluştuk, sohbet ettik takıldık filan. Hahaha aklıma geldikçe gülüyorum. Neyse, Oxford’da millet daha farklı appler kullanıyordu mesela badoo mu ne vardı, onun ekmeğini az yemedim. Her neyse maziyi karıştırıp, duygulanmaya hiç gerek yok. Türkiye’de faaliyet gösteren tindervari bir uygulaması verilerini bizlerle paylaşmış. Bu verilerde; beyaz yakalıların mesai saatinde flörtleştiği ortaya çıkmış.

Şöyle bir kendi iş yerimi düşününce, mesai saatinde flörtleşmeye pek şaşırdığımı söyleyemem. İnsanlar iş yerinde arkadaşlarına yürüyorlar, gidipte uygulama vasıtasıyla mı, mesai saatinde flörtleşmeyecekler ? Güldürmeyin beni. Mesela işe girerken size okumadığınız ama imza attırdıkları o işe giriş sözleşmesi var ya; orada da genelde iş arkadaşlarınızla sevgili olmamanız konusunda şeyler yazabiliyor. Buna da çok gülüyorum. Adam 08:30’da mesaiye başlıyor, akşam 18:00’e kadar bir binanın içinde kalıyor. Çay molası, öğle yemeği, çalışması, zartu zurtu derken hep aynı insanları görüyor. Eee bu insanlar birbirleriyle flörtleşmesinde ne yapsın ? Mesai saatinde flörtleşmeseler bile, bir şekilde su akıp yolunu buluyor ve birlikte oluyorlar. Zaten bu sebepten sorun çıkaran firma varsa da çalışmayın oralarla. Aynı birim içerisinde bulunmaları sıkıntı yarattığına ise kesinlikle katılıyorum. Onun için farklı birimler, Allah ne verdiyse yürüsün arkadaşlar.

Yalnız konumuz bu değilde ben konumuzu çok dağıttım. Neyse, mesai saatinde flörtleşmek için uygulama kullanan İstanbul içi bölgelerimizi de, bizim için sıralamışlar. Listenin başında yer almaya hak kazanan, en flörtöz semtimiz ise Nişantaşı olmuş. Nişantaşı’nı arkasından; Taksim, Şişhane, Levent, Mecdiyeköy falan izlemiş. Listeye şöyle kabaca bakınca bir Ümraniye ve Ataşehir kısımlarının kendine yer bulduğunu fark ettim. Mesai saatinde flört etme konusunda; Avrupa yakamızın maşallahı var. Yarın bir gün ajans, şirket filan kullanmayı düşünüyorsanız lokasyon seçiminde bu verileri de dikkate alın. Gider Nişantaşı’nda bir ofis açarsınız, çalışanlarınız ellerinde telefon eşleşmeye çalıştığına tanık olabilirsiniz.

Verilere göre, mesai saatinde flört eden arkadaşlarımız genelde öğle saatlerini ve mesai saati sonlarını tercih ettikleri ortaya çıkmış. Mesai saati sonuna doğru arkadaşlık uygulaması kullanılmasını gayet iyi anlıyorum. Sonuçta mesai biter, bu çocuk kaçar moduna giriyoruz. Eee mesaiden sonra bir iki içecek bir şeyler de fena gitmez. Hani günün yorgunluğunu atmak, biraz fiziksel aktiviteye hangimiz hayır der ki ?

Bir arkadaşımın başına geldi bahanesiyle size bir taktik vereyim. Tinder filan kullanıyorsanız, ayarlar kısmından mesafe ayarı yapabiliyorsunuz. Bunu bildiğinizi bir standart donanım olarak düşünüyorum. Yok ben bilmiyorum, hiç programı incelemedim hep sağ sol yaptım diyenlerdenseniz sizi lütfen site dışına alalım :p Neyse efendim, bizim arkadaş mesai saatleri içerisinde bu programı kullanacak olursa ayarlarını güncelliyordu. Mesafeyi en düşüğe alıp, iş yerinde başka kimler kullandığını görüyordu ve onları beğeniyordu. Böyle böyle baya kişiyle buluştu. Dediğim gibi bu kişi ben değilim bir arkadaşım 🙂 Bana kalırsa; mesai saatinde flört edin ama abartmayın. Hep iş iş maalesef olmuyor. Bazen es vermek kafa dağıtmak gerekiyor. Beğeneceğiniz veya beğenmeyeceğiniz kişilerde de biraz seçici olun, herkesi beğenmeyin. Mesela bu sabah bir sitede; birini like’layacaksanız 20 saniye bekleyin diyordu. Beğeneceğiniz kişinin profilinde 20 saniye kalıyorsanız, o zaman like’layın diyorlardı. Bana bu öneri çok saçma geldi ama siz bilirsiniz. 3-4 fotoğraf için 20 saniye duracaksak vay halimize. Zaten sizde bu dediğimi yapacak olan tayfadansanız, bırakın mesai saatinde flört etmeyin, programı filan de  evde kullanın programı.

Araştırma 18-18:30 arasında kullanımın da çok olduğunu söylemiş ama; mesai saatinde flört edecekseniz yani bu programları kullanacaksanız, piyasa araştırmasını 17:30 gibi yapmak bana daha mantıklı geliyor. Sonuçta eşleşeceksin, iyi kötü tanışacaksın, biraz muhabbet edeceksin, fazla vakitiniz kalmıyor.

Son olarak; mesai biter bu çocuk kaçar diyince aklıma Batesmotelpro geldi. Mitsubishi için yaptıkları için harika bir reklam çalışması var. Eğer izlemediyseniz kesinlikle izleyin. Batesmotelpro ara ara youtube kanallarının olduğunu hatırlıyorlar da bizimle böyle çalışmalarını paylaşıyorlar. Keşke daha fazla video yükleseler fakat adamların işleri güçleri var. Umarım bu iş mesai saatinde flört konulu da bir çalışma yaparlar. Neyse;  Sebilin oradayız akşamüstü, kültür seviyesi olağanüstü. Sizleri de bekleriz 🙂

You May Also Like