Hi guys ! Sizin hala Kohler Moxie kablosuz hoparlörlü tepe duşunuz yok mu ? Cevabınız hayır ise bunu kesinlikle kabul etmiyorum ve hemen sipariş etmenizi istiyorum. Kohler moxie kablosuz hoparlörlü tepe duşu demek ( ismini uzun uzun yazarken yoruldum bee ); mutluluk demek, zevk demek, kendinizi şımartmak demek. Şaka bir yana; işsiz işsiz Amazon Türkiye‘de gezinirken bu ürünle karşılaştım. Bir ürüne baktım bir fiyatına baktım ve o klasik Türk tepkisini verdim; yoh …. Neyse girdim bakalım ne özelliği varmış bu Kohler moxie kablosuz hoparlörlü tepe duşunun dedim.

İsminin bu kadar uzun olduğuna bakmayın; esas özelliği bluetooth özelliğine sahip bir hoparlör. Ee adından da anlaşılacağı gibi, müzik dinleyebiliyorsunuz. Amazon Türkiye‘de 1.081 TL olan ürünün fiyatı indirim ile, 850 TL’e düşmüş. İçimden bu kadar para verilir mi ya diye geçirirken biraz araştırma yapayım dedim. Her zaman ki gibi ilk hedefim google’da bunu Türkçe aratmak oldu. N11’de 1.739 TL’lik fiyatını görür görmez, amazon hesaplıymış almak lazım dedim ve sepete ekledim. Tam kredi kartı bilgilerimi yazıp, onaylaya basmak üzereydim ki; kendime geldim ve siparişten vazgeçtim.

Sonra kendi kendime durumu sorgulamaya başladım; bir duş başlığına 850 TL indirimde para ödenir mi ? Sonuçta o sıradan bir duş başlığı değildi. O Kohler moxie kablosuz hoparlörlü tepe duşuydu. Alanında en önde gelen modellerden biriydi. Taa 2013 yılında bile piyasadaydı ve hala satışta olan bir üründü. Markayla dalga geçmeyi bir kenara bırakırsak, adamlar fena duş başlığı yapmamışlar. 7 saate kadar pil ömrü var. Hoparlör ünitesi duş başlığından ayrılabiliyor ve sarj ediliyor. İsterseniz günlük hayatta da hoparlörü kullanabiliyorsunuz. 10 metrelik bir alanda bluetooth  bağlantısını gerçekleştiriyor. Ses kalitesi de youtube videolarına bakınca oldukça başarılı olduğunu gösteriyor. Hoparlör yanı sırada, firmanın açıklamalarına göre su tasarrufu sağlıyorlarmış. Firmanın kohler moxie dışında başka ürünleri de mevcut.

Peki gelelim; Kohler Moxie kablosuz hoparlörlü tepe duşu alınır mı ?

Alınır ama Türkiye’de alınmaz. Yani Türkiye’den sipariş etmek büyük hata olur. Amazon Amerika’da bu ürünü arattığınızda karşınıza 80 dolar civarında fiyatlar çıkıyor. Bu makaleyi yazdığım sırada 1 dolar = 5.28 TL. Amerika’da ki fiyat ile çarptığımızda 422 TL civarında bir ücretle karşılaşıyoruz. Bu ürüne yarısından daha pahalıya sahip oluyorsunuz. 428 TL’cik Amerika’da bu ürün daha uygun. Gidin Amerika’dan sipariş geçin, gümrüğe takılsa bile vergisini ödeyip daha hesaplı sahip olabilirsiniz.

Yok bir alternatif yoluda, 100 TL civarında piyasa bulabileceğiniz su geçirmez speakerlara yönelmeniz. Belki Kohler Moxie kadar iyi ses vermez ama işinizi göreceğinizden şüpheniz olmasın.

Amerika’da yaşıyor olsam, dolar kazansam kohler’i o zaman tercih ederdim. Fakat Türkiye şartlarında Kohler moxie kablosuz hoparlörlü tepe duşu sınıfta kalıyor.

PS: Sevgili okurlar, böyle bir konuyu neden ele aldım inanın bilmiyorum. Hayır bir de oturdum bunu yabancı sitelerde araştırdım. Yetmedi youtube’da kullanıcıların kutu açılış videolarını izledim. Nasıl monte ettiklerini baktım ki çok kolay. Ben bunu alacağım derseniz, monte etmekten filan çekinmeyin. Eliniz yatkın olmasa bile youtube’dan bir çok videoya ulaşabiliyorsunuz 🙂 Bunları yaptığım yetmedi, üstüne gittim satış fiyatlarını araştırdım. Sonra dolar kurunun güncel versiyonuna baktım falan filan. Sanırım, ben acayip işsizim ya. Neyse hepinizi seviyorum. Olurda kohler moxie kablosuz hoparlörlü tepe duşu alırsanız performansını benimle paylaşmayı unutmayın 🙂

Sizin için aşağıya bir tüketici videosunu bırakıyorum…

Unutmadan Türkiye’de tek çeşit satılsada, Amerika’da aynı modellerin su geçiş versiyonları farklı olanları var. Yani 2 gpm ile 2.5 gpm opsiyonları sunuluyor. GPM nedir ? diye soracak olursanız; dakikada geçen galon miktarını belli eden ölçü birimidir. 1gpm = 0.2271 m3/h. ( google amca sağolsun ).

Bu seçene için bile kohler moxie kablosuz hoparlörlü tepe duşu, Amerika’dan alınır. ( Arkadaşlar help me ! Bildiğiniz kohler moxie kablosuz hoparlörlü tepe duşu yazmak alışkanlık oldu, yazarken mutlu oluyorum. Hahaha yazar kafayı yedi, hadi ben kaçar )

You May Also Like