Hi Guys ! Alkol kullanmanın ve sonrasının belli başlı ritüelleri vardır. Mesela alkol alındıktan sonra, ” bir çorba mı içsek ya ? ” muhabbeti döner. Grupta yeterli çoğunluk sağlandıktan sonra ise, paşa paşa çorbacının yolu tutulur. İstanbul anadolu yakası için ise belli başlı marka olmuş isimler vardır. Bunlardan biri de Kadıköy Dürümcü Emmi’dir. İlk defa ne zaman yolum buraya düştü, inanın hatırlamıyorum. Kadıköy itfaiyesinin karşısında, yaz aylarında kapısında sıra bekleyen insanları görebilirsiniz. Şu mekanın dışında sıra bekleyen insanları hiç anlamadım, anlayamayacağım. Bu olayı Midpoint, Happy Moons’ta filan de görüyorum ve gülüp geçiyorum.

En son Dürümcü Emmi’yle yolumuz Nisan sonu gibi kesişmişti. Arkadaşlarla Viktor Levi’de bir doğum günü çıkışı, atıştırmaya gitmiştik. Şarap sonrası da dürümcü ne kadar uyumluysa 🙂 Vizyonumuzu siz düşünün artık. Hatta Kadıköy Dürümcü Emmi’yi ben önermiştim, önermez olaydım… Şimdi bir yerinin adı dürüm olupta, çorbasıyla nasıl meşhur olabilir bu konu biraz ironi barındırıyor. Dürümcü Emmi’de hiç dürüm sipariş etmemiştim. Ettiğim günün, ertesi günü ise midem pertti. ( alkolle alakalı değildi ).

Neyse yolumuz bugün yine Kadıköy Dürümcü Emmi‘yle kesişti. Sebebi ise yurtdışından gelen arkadaşım; hadi beyran çorbası içelim demesi oldu. Eee adam kilometrelerce öteden gelmiş, hayır demek olmaz. Gittik Dürümcü Emmi’ye, oturduk. Havanın soğuk olması falan hikaye, mekan yaz kadar olmasa da dolu. Genel kanı; garsonlarının kabalı olduğu ki bu konuda da geçmiş tecrübelerim, hak veriyor. Yani öyle güleryüz filan pek beklemeyin. Bir kaç garsonu sizin yüzünüze gülümser, iyi akşamlar der vb. Geneli maalesef bu konuda başarısız. Fakat bugün gittiğimde, 3 te 3 yaptığımı söyleyeyim. Pek sanmamakla beraber garsonları değişmiş olabilir.

Kadıköy Dürümcü Emmi‘ye her gelişimde beyran çorbası içtiğimden, bir değişiklik yapayım dedim ve kelle paça içtim. Şimdi arkadaşlar; alkollü değilseniz sizi bol sarımsak beklediğini söyleyebilirim. Alkollüyseniz de merak etmeyin, o kadar sarımsak kesinlikle sizi ayıltacaktır. Kız arkadaşınızla yolunuz düşmesin, illa düşecekse de akşam ki planlarınızı iptal edin. Böyle bir sarımsak yok, bildiğiniz bol bulmuşlar ve dayamışlar. Haa içiliyor mu ? İçiliyor içilmesine de keşke gitmeden bir kaç tek atsaydım demedim de değil.

Eee fiyatlar ne durumda ? Üç su, bir beyran bir kelle paça 44 TL mi ne tuttu. Normal mi ? Şuan için normal diye bilirim. Mercimek çorbası ise 11 TL mi neydi. Kadıköy Dürümcü Emmi‘ye gidecekseniz; güleryüz beklemeyin. Dürümlerine bulaşmayın. İçecekseniz çorbasını için ve kalkın.

Kadıköy Dürümcü Emmi’den daha iyi çorbacı var mı ? Tabikisi de. Kadıköy’ün içinde bile var ama burası da, sıra mıra yokken çorba içilip kalkabileceğiniz bir mekan.

PS: Kadıköy Dürümcü Emmi yanlış hatırlamıyorsam; 2017 yılının en iyilerinin en iyisi ödülünü almış 🙂

You May Also Like