Hi guys ! Hazır hafta sonuna merhaba demek üzereyiz size bir film önerisinde bulunayım. Filmimizin adı, başlıktan da anlaşılacağı üzerine İyi Adamlar. Tam vakit öldürmelik, çerezlik diye adlandırabileceğimiz bir film.  İyi Adamlar Amerika’da vizyona 16 Mayıs 2016 tarihinde girmiş. Doğrusunu söylemek gerekirse; Ryan Gosling’in oynadığı filmleri pek tercih etmiyorum. İşin tuhaf kısmı ise; ben ne kadar Ryan Gosling’in filmlerinden kaçınsamda, denk gelip izlediklerimde hoşuma gidiyor. Bende bir ayarsızlık olduğu kesin. Her neyse, filmimiz ne eski ne yeni bir film. Başrollerini Ryan Gosling ve Russell Crowe paylaşıyor. İkisi de özel dedektif ve hayatlarının pek iyiye gittiği de söylenemez. 1 saat 56 dakikalık bir film olduğundan, İyi Adamlara kısa bir film demek, bana doğru gelmiyor. Unutmadan film IMDb’den 7.6 puan almış. Yani başarılı bir yapım.

Konusu hakkında kısa bir özet geçecek olursak; bir porno yıldızı öldürülüyor ve hikayemiz start alıyor. İnternette gezinip, konusunu araştırırsanız da bu tarz bir cümleyle karşılaşacaksınız. Olayların gerçeği ise tamamen farklı. Komik, eğlenceli bir dedektiflik filmi sizleri bekliyor. İyi Adamlar başlarda biraz sıkıcı gelebilir, onun için biraz zaman tanımanızı tavsiye ediyorum. Çünkü dakikalar ilerledikçe, konusu derinleşmeye ve eğlenceli bir hal almaya başlıyor. Yarısından itibarende oldukça akıcı bir filme bürünüyor.

Spoiler olmasın diye çok detaya inmeyeceğim, yalnız önemli olmayıp güldüren sahnelerden bahsetmek istiyorum. Mesela Ryan Gosling‘in bir yerlerden kazayla düşmesi ve bunu çok doğal bir şekilde yansıtmaları güldürdü. Sonlara doğru gerçekleşen havuz düşüşü ve başkan Nixon olayı da çok güzel bir detaydı. Yada şöyle söyleyeyim son yarım saat gerçekten filmin prime bölümü olmuş.

Film boyunca gizemli kızımız Amelia’yı canlandıran güzelimiz ise Margaret Qualley. Hani ararsınız filan boş yere kasmayın, ben direk ismini vereyim. Filmin başında gördüğümüz diğer güzelimiz ise Murielle Telio. Kötü katilimize can veren aktörümüz; Matt Bomer. Filmde ki kıyafetlerine, tarzına hayran kaldığımı söylemek istiyorum.

İyi Adamlar için abartıdan uzak ( düşüş sahneleri vb. geçiyorum ) bir film olduğunu söyleyebiliriz. Yani çok saçma, abartı efektler yok. Filmde kazayla ölen insanlar ise ayrı bir renk katmış.

Size bir şey katmayacak, zaman öldürecek bir film arıyorsanız İyi Adamlar, bunun için biçilmiş kaftan. 2 saatinizi sizi gülümseterek geçireceğine garanti verebilirim. Son olarak; Russell Crowe‘un yaşlandığını gördüğümde bir tuhaf oluyorum. Ne bileyim daha 54 yaşında fakat yaşıtlarına göre çok çöktü gibime geliyor. Yani ünlü olup, ondan daha yaşlı ama iyi durumda olan bir sürü aktör var. Neyse Russel abimizi fazla gömmeden ben bir aynaya bakıp geliyorum canlar.

Hadi size iyi seyirler.

 

You May Also Like