İngiltere’de iki tür su çeşidi olduğunu illa ki duymuşsunuzdur. Bu arkadaşlar bizim soda olayına mineral water diyorlar bir de bizim normal hayatta kullandığımız spring waterları var. Sizler normal tüketim için spring water’ı alacaksınız. Ayrıca burada musluktan su içebiliyorsunuz sevgili arkadaşlar. Yani özellikle şişe su almanıza gerek yok. Musluktan içmek veya şişe su almak tamamen sizin tercihinize kalmış. Tesco’da benim kullandığım Higland suların 750 ml’si 82 cent. Evde de 1.5 litreliklerden 6 lı paket alıyorum. Su stoğum bittiği zaman acil durumlarda da Sainsburry’nin kendi 2 litrelik sularını alıyorum sanırım onlarda o civarda bir şey olması lazım. Her yerde olduğu gibi burada da hacim ufaldıkça fiyat artıyor.

Her neyse bu konuyu içme suları için yazmak istememiştim aslında, yine de bu genel bilgileri de vereyim dedim. Son zamanlarda çok fazla saçım dökülüyor. Hani Türkiye’de de dökülürdü ama burada bu olay çok hızlandı ve sinir bozucu bir hal almaya başladı. İlk başta hava değişimi dedim ama bir türlü geçmedi. Dün arkadaşla konuşurken o da saçlarının döküldüğünden bahsettiğini ve sudan kaynaklandığını söyledi. Biraz komplo teorisi olsa da ihtimal dahilinde tutmaya başladım. Artık ne kadar önler bilemiyorum ama bugün gittim ve Toni & Guy‘ın zarar görmüş saçlar için olan şampuanını ve maskesini aldım. Bakalım ne kadar işe yarayacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

Sizlere tavsiyem saçlarınız için gelirken bakım ürünü almayı unutmayın. Belki dökülmese bile hava değişimi olumsuz etkileyebilir. Bir diğer unutmamanız gereken şey ise; el ve dudak kremi. Daha önce dudak kreminden bahsetmiştim. İlk geldiğim zamanlar dudaklarım hemen kuruyordu, şuan bu durumu yaşamıyorum fakat yeni gelen arkadaşların yarısı bu durumu yaşıyor. Demek ki olay mevsimde değil İngiltere’nin havasında. Bir tane Nivea dudak kremi işinize yarayacaktır. Bir diğer önerim ise el kremi. Gerçekten elinizi koruyacak bir krem alın. Dudaklarım geçse bile el kremi kullanmadığım zamanlar ellerim kuruyor ve parçalanıyor. Her gün krem kullanmaya özen gösteriyorum. Erkek veya kadın olmanız fark etmez bakım ürünlerinizle gelin.

Sonuç;

  • Burada musluk sularını içebiliyorsunuz
  • El ve dudak kremini unutmayın
  • Su alırken mineral ve spring olayına bakın. Sizin alacağınız spring
  • Belki sizin için gerekli olmasa da önlem olarak saç bakım ürünlerinizle gelin

You May Also Like