Bugün ki konumuz alkol fiyatları. Türkiye’de devletimiz sağolsun vergilerle anamızı ağlatıyor. Üstüne birde azar işitiyoruz. Her neyse şimdi sevgili arkadaşlar burada bir sürü alkol markası var. Bütçenize göre seçeneğiniz bol anlayacağınız. İlk başta biralardan başlayalım. Aşağıda gördüğünüz biranın toplam fiyatı 9 pound. Carling’i herkes sevmeyebilir ama ilk geldiğimde arkadaşımla bu birayı içtiğimden sanırım, seviyorum. Stella filan bayıyor ama soğuk bir Carling mutlu olmam için güzel bir sebep.

carling11 İngiltere Alkol Fiyatları İngiltere Alkol Fiyatları carling11

Ülkemizde şuan ne kadara satılıyor bilmiyorum ama bir diğer favori içkim Corona’nın burada 4’lü paketi 3 pound. Buradan Vin Diesel’le Paul Walker’ı sevgiyle analım. Sırf bu herif sebebiyle Corona’ya başlayan ve başka bir şey içmeyen arkadaşım mevcut.

Gelelim diğer alkollere. Şimdi burada şöyle bir şey var, bazı günler bazı marketler indirim yapıyor. Ve fiyatlar mağazadan mağazaya göre değişebiliyor. Mesela dün Tesco’ya gittiğimde 70’lik Jack 25 poundtu. Sainsburry’de ise indirim vardı ve 18 pound’a alabiliyordunuz. Jameson’lar filan de aynı seviyelerde geziyor. Yok ben yıllanmış daha iyi içki istiyorum derseniz ucu açık bir konuya parmak basmış oluruz. Bir ara burada Jagermeister içiyordum. Şişesi 15 pound’a geliyor. Türkiye’den baya bir ucuz. Vodka da ise işler daha da güzelleşiyor. Tercihiniz Absolut’un aromalılarıysa 19 pound’u gözden çıkaracaksınız. Yok sade giderim derseniz 15-16 pound arası. Smirnoff’un sadesinden alacaksanız da dün ben 13 pound’a aldım. Tabi bu fiyatları TL’e çevirince yine pahalı gelebilir. Fakat burayı İngiltere geliri ve fiyatına göre kıyaslarsak gayet ucuz olduğunu anlarsınız.

Tekila fiyatları da 14 ile 16 pound arasında değişiyor. Şuana dek maalesef 2 farklı marka görebildim. Şaraplar ise envai çeşit.

Sonuç;

  • Fiyatları bir İngiliz gibi düşünecek olursak, ucuz
  • Bazı günlerde kampanya oluyor. Daha ucuza alkol alabilirsiniz
  • Bu haliyle bile Türkiye’den ucuz

You May Also Like