Geçtiğimiz günlerde internette ki kitap sitelerini gezerken Hıfzı Topuz‘un Remzi Kitap evinden çıkma Atatürk Sesleniyor kitabıyla karşılaştım. Normal şartlarda önceliğim olmayan bu kitabın dikkatimi çekme sebebi ise oldukça basitti, oda kitap okurlarına imzalamıştı 93 yıllık çınar. Kitaplığıma değer katması için ve anı kitaplarından hoşlandığım için siparişi geçtim. Etiket fiyatı her ne kadar 20 TL dese de daha ucuza satın alabildim.

ataturk sesleniyor  Hıfzı Topuz Atatürk Sesleniyor ataturk sesleniyor

İçerisinde kendi anılarının bulunması kadar başka kişilerinde Atatürk anıları mevcuttu. 247 sayfalık kitap bir oturuşta biti verdi. Bana kalırsa böyle anı kitaplarının en güzel yanı ise kaynakça kısmı. Tamamen bir maden görevi görüyor. Adını sanını duymadığınız yazarların kitaplarını öğreniyorsunuz ve yeni kişiler keşfediyorsunuz. İlgilendiğiniz konular üzerinde farklı kitaplara kavuşmuş oluyorsunuz.

Sizlerde anı kitaplarından hoşlanıyorsanız bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle odakitap’ı kontrol edip imzalı versiyonu varsa sipariş geçiniz efendim. Kitaplığınızda değer katacak bir yazarın eseridir Atatürk Sesleniyor.

You May Also Like