Hi Guys ! Bugün D&R’da aylık dergilerimi alırken, GQ’nun İngilizce edisyonunu da aldım. Neyse efendim oturdum Caddebostan sahilde ki Caribou’a; Northern Lite Berry White Mocha’umu yudumlamaya başladım. Bir ara çok sık giydiğim, artık pek kullanmadığım GAP’in ( neden kullanmadığımı inanın bende bilmiyorum, neyse sanki ilgileniyorsanız da ) GQ ile ortak koleksiyon çıkardığını okudum. GAP GQ Koleksiyonu, tahmin edebileceğiniz gibi GAP’in tarzında bir yorumlama olmuş. Yani sweatshirtlerin önünde filan gayet, klasikleşmiş GAP yazısını görüyorsunuz. Zaten GAP GQ Koleksiyonunda topu topuna 7 parça var ve bunların hepsi de seatshirt.

Neyse koleksiyonu tasarlayanlarda hiç kasmamış. Dur biraz uğraşalım o kadar iki marka bir araya geliyor, ortaya güzel bir şeyler çıkaralım diye uğraşmamışlar bile. Normal sezonda gidip göreceğiniz GAP koleksiyonunun oldukça benzerlerini sunmuşlar. Hayır bu ikili yetmemiş Balmain’de devreye girmiş, o da çorbada tuzum bulunsun demiş.

Onun tasarladığı da, çok zor olmayan Amerikan bayrağı içeren bir sweatshirt. Bayrak fetişizminiz varsa bu tasarım size hitap edebilir. Yinede Türkiye’de her yerde girmeyin, malum Amerika ile bir dost oluyoruz bir düşman. Etraf kötü başınızı iş gelmesin 🙂

GAP GQ Koleksiyonuna bu kadar laf attıktan sonra şunu tebrik ederek belirteceğim; 7 parça da Türkiye’de satışa sunulmuş. Bu yazıyı yazarken bakalım Türkiye’de var mı diye, GAP’in online satış mağazasına baktım ve koleksiyonu gördüm. İlk başta pek inanamadım, sayfayı tekrar yeniledim olmadı. Chrome’u kapadım tekrar açtım, siteye girdim ve o sihirli kelimeler dudaklarımdan döküldü; Ohaaaa !

Abiciğim bakın markaların istediği ücreti koymasını anlıyorum. Ama sen GAP’sin be kardeşim. Yani kusura bakmada İngiltere’de her çarşamba ekstra %20 yapan bir şirketsin. ( Yazar burada İngiltere gördüm been taaam mııı diyor :p ). Yani kusura bakmada eskiden, Türkiye pazarında bir adında olabilir. Hatırlıyorum Adidas heşortman altı, Timberland bot ( ki hala severim ) ve üstümüze GAP sweatlerini giymiş bir nesiliz biz. Zaten buna paralel olarak kızlarımızda UGG’a bulaşmıştı. Neyse ki biz bu dönemi atlattıkta kızlarımız hala koca ayak olarak gezmeye devam ediyor. En ucuz parçayı 599.95 kuruşa satıyorlar. Bakın 95 kuruş, hadi yine iyisiniz 599.99 TL de olabilirdi.

Hemen Amerika sitesine girdim ve GAP GQ Koleksiyonunun kategorisine tıkladım. Yaşasın araştırmacı ruhum. Orada ki en ucuz ( buradakiyle aynı model ) 78 dolar. Eee dolar x TL’e bakınca fiyat normal gelebilir fakat şunu düşünün; adamlar 78 Liraya bir sweat alıyorlar, sen ise aynı sweati almak için 600 TL para veriyorsun. Ay pardon, 600 dedim 599.95 TL olacaktı.

Oh bee, bugünde GAP GQ Koleksiyonunu gömdüm bir rahatladım. Şaka bir yana, arkadaşlar gerçekten koleksiyon çok basit kalmış. Tamam abartı bir şeyler beklemiyorum ama GAP Türkiye sitesine girip ürünlere bakarsanız daha güzel ürünler görürsünüz. 265 TL’e daha güzel seatshirtler var, şuan alacak olsam onları alırdım.

Zaten koleksiyonda ki ürünlerde, ekstradan bir ifade filan yok. Bazılarımızda marka takıntısı mevcuttur. İşte Armani giyiyorsam bir şekilde Armani logosu olacak arkadaş kafasındalar. Bu koleksiyonda öyle bir şeyde yok. GAP GQ Koleksiyonundaki 7 parça içinde farklı 7 tasarımcı çalışmış. Bu tasarımcılarda, ünlü tasarımcılar. Öyle sıradan kişilerde değiller ama olmamış be anam.

Umarım önümüzde ki sene,  GAP GQ Koleksiyonu daha başarılı olur der ve buradan kaçarım…

You May Also Like