Herkese merhaba ! Uzun süredir manga okumuyordum. Bir dönem özellikle deli gibi manga okurken sonradan çizgi romanlara kaydım ve mangalara spesifik bir şey olmadığı sürece elimi sürmedim. Bu eksikliği fark edince bu hafta itibariyle tekrar yarım bıraktığım mangalara geri dönmeye karar verdim. Tabi ki, ben mangayı bıraktığım sürece yeni bir sürü yayın başladığını gördüm. Yeni yayınlardan biraz kafamı dağıtması için ( öyle çok ahım şahım konu aramıyordum ) Ev erkeğinin yolu adlı manga ile karşılaştım. Gerekli Şeyler yayıncılık tarafından ilk cildi daha yeni çıkarılmış, Türkiye’de ki yayın hayatına yeni başlamış bir yayın. Goodreads sitesinde ki puanlamaya baktığımda ilk cildi 4.30 almış ki bu puanlamada 8.064 kişi tarafından yapılmış. Anlayacağınız rakam muazzam yüksek, ee durum böyle olunca bende hemen siparişimi geçtim.

Ev erkeğinin yolu cilt 1 bize ne bahsediyor ?

Öncelikle baş kahramanımız bir efsanevi bir katil. Fakat kafasına dank ederek, hayatına bir çeki düzen vermeye karar veriyor. Birden bire karanlık dünyayı terk ediyor ve ortalardan yok oluyor. Evlenip, evinin erkeği oluyor. Günlük ev temizliğiyle uğraşan, yemek yapan, alışverişe çıkan bir adama dönüşüyor.

Şans eseri bir gün alışverişteyken eski çeteden bir çömez ile yolu kesişiyor. Kendisi ortalardan kaybolduktan sonra çete dağılmış, işler yolunda gitmemiş. Kendisi hakkında bir çok söylenti filan çıkmış. Karakterimiz ise bunların hiç birini umursamıyor, onun amacı yeni hayatında sorunsuz bir şekilde yaşamak.

Ev erkeğinin yolu cilt 1; ilk kitap olması sebebiyle çok bir şey vaat ettiğini söyleyemem. Bir kaç cilt sonra neyin ne olduğu belli olur. Yine de ben bu seriye biraz daha şans tanıyacağım. İçerisinde özellikle robot süpürge kısmına değinmesi hoştu. Gerçekten bir robot çılgınlığı aldı başını gidiyor. Şahsen ben kullanmasam da; ebeveyn evimde mevcut. Her neyse biz dönelim; ev erkeğinin yolu cilt 1‘e, burada eski suikastçı karanlığı devam ediyor ve bunun üzerine de bazı dokunuşlar var.

Peki bu cilt 24 lira eder mi ? Koskocaman hayır. Baskı kalitesi ve boyutu güzel olsa da; 24 lira bir manga için oldukça yüksek geliyor. Ekonomik durumlardan dolayı fiyatların buralara kadar çıktığının farkındayım ama siz yine de internet üzerinden indirim ile satın almanızı öneririm.

İlerleyen ciltler çıkıp, okumaya devam eder isem Ev erkeğinin yolu hakkında güncellemeler yapacağım.

You May Also Like