Herkese merhaba arkadaşlar ! Bildiğiniz üzere Cem Yılmaz’ın G.O.R.A filminden tanıdığımız Erşan Kuneri karakteri bir dizi oldu ve Netflix’te yayınlandı. Yayınlandığı günden itibaren gerek sosyal medyada gerek ekşi sözlükte filan baya eleştirilere maruz kaldı. Kimisi sevdi kimisi sevmedi. Bende yayınlandığı günden beri anca bitirebildim. Gündem değişti fakat ben yeni Erşan Kuneri hakkında bir iki cümle edebileceğim. ( Ne yapayım bir türlü uzun süre bir şeyler izleyemiyorum ). Bir kere Erşan Kuneri dizisini eleştirenlerin bazısı; sığ ve bel altı mizahtan bahsettiklerini gördüm. Hayır, benim anlamadığım bu karakter zaten ilk çıktığında belliydi. Yani hangi dönemde ne filmleri çektiği, nasıl bir yapımcı olduğunu G.O.R.A’da bile anlıyorduk. Böyle bir karakterin dizisinde nasıl bir şey bekliyorlardı, ben gerçekten anlamadım. Karakterin yapısını ve dönemi tiye alan bence oldukça başarılı bir yapım olmuş.

Cem Yılmaz filmlerinde; hep güldürsün, karnımıza ağrılar girsin anlayışı mevcut fakat adam farklı farklı işler yapıyor. Erşan Kuneri’de de yeri geldiğinde beni güldürdü. Özellikle ufak ayrıntılar, basit bile olsa oldukça hoştu. Ekşi yazarları bazı sahnelerin alıntı olduğunu filan yazmış ama benim gibi görmeyenler için görme fırsatı oldu. Üstüne üstlük anlayana çok güzel göndermeler vardı, adam her şeyi kıvamında kullandığını düşünüyorum.

Vakit öldürmek için Erşan Kuneri başarılı bir yapım olmuş. Cem Yılmaz’ın dediğine göre 2. sezon için çalışmalara başlanmış, umarım bu haber doğrudur ve devamı gelir. Her bölümde farklı bir film konusu da bence güzeldi ki bu filmlerde de zamanlarının film absürtlüklerine filan göndermelerle doluydu.

Skeçlerinde ki gibi bir performans bekliyorsanız Erşan Kuneri sizi üzebilir ki böyle bir beklenti de olmanızı tavsiye etmiyorum. Onun dışında son zamanlarda izlediğim en güzel Türk yapımlarından biri. Bence bir şansı hak ediyor ki bu hakkı verirken de, bir beklentiyle izlemeyin. Benim bir beklentim olmadığı için belki de beni yapım memnun etti diyebiliriz.

Son olarak oyuncular iyi olsa da; Uraz’a ayrı bir kaç şey demek istiyorum. Gerçekten çok güzel oynamış, adam karaktere harbi harbi girmiş. Başarıları umarım böyle devam eder. Bülent Şakrak’ı görmekte oldukça mutlu etti, o da oldukça başarılıydı. Haa unutmadan filmin müzikleri gerçekten komik ve güzel. Size ne oldu yaram ile veda ediyorum.

You May Also Like