Hi guys ! 10 derslik aldığım paketin bugün 6. dersini de bitirmiş bulunuyorum. Ve karşınızda Erkek Adam Pilates Yapar Ders 6 ile çıkıyorum. Geçtiğimiz ders paketi yarılamıştım. 6. dersimin şerefine, sevgili hocam ladder barrel denilen aleti de tecrübe etmemi sağladı. Yaptığım hareketler özellikle bacak esnetmeye yönelikti ki, benimde en sorunlu bölgelerimden biri kendileri oluyor. İsminden emin olmak için google a bakarken hepsiburada’da ki fiyatının 19 bin TL olduğunu görünce bir WTF ! tepkisi vermedim dersem, yalan söylemiş olurum.

Erkek Adam Pilates Yapar Ders 6 wtf

Aklınızda bir pilates stüdyosu filan açmayı düşünüyorsanız ve ladder barrel almanız gerekiyorsa benim ile iletişime geçebilirsiniz. Valla tanıdığım çok iyi bir marangoz var, uygun fiyata bunu üretiriz arkadaşlar 🙂

İşin şakası bir yana, sanırım stüdyoda olup deneyimlemediğim tek konnector kaldı. Onda da reformerdan farklı olarak 4 adet bantın bulunması.

6. dersim reformer ağırlıklıydı. Seviyorum bu kerata aleti fakat bir bacak hareketi var ki, düşmanıma vermesin. Bu hafta uzun süredir görüşemediğim arkadaşım, sanki boyun uzamış hayırdır diye muhabbet etti. Aslında boyumun uzadığı filan yok fakat daha dik duruyorum. İşin güzel tarafı ise, dik durmak için çalışmamak. Pilatesin en büyük faydalarından biri de bu. İlki kesinlikle omuz ve boyun ağrılarını azaltması / kesmesi. Daha önce ki yazılarımda da belirttiğim gibi ağrılarımda büyük bir azalma var. Bitti demiyorum çünkü nazar değmesinden korkuyorum 🙂

Bugün 6. dersimizden daha çok, başka pilates yapan bir arkadaşım ile olan muhabbetimi ele almak istiyorum. Çünkü bazı konularda pilatesi ben mi abartıyorum diye düşünüyordum. Biliyorsunuz, insan oğlu abartmayı sever. Kendisi benden daha önce pilatese başladı, aramızda bi 10 ders fark filan var. Onunda benim gibi omuz, sırt ağrısı mevcuttu ve doktor tavsiyesi ile bu yola girdi.

İkimizin ortak kanısı da pilatesin sıkılaştırması. Evet, bunu bir çok kez duyduğunuza eminim. Bende de özellikle bacaklarım konusunda bunu söyleyebilirim. Pilates zayıflatır mı ? sorusunu soran arkadaşlara rastlıyorum, illa ki zayıflatır ama esasında sıkılaştırdığını söyleyebilirim. Kilonuz aynı kalsa da, bedenen inceliyorsunuz. Yaptığınız hareketler ile bütün vücudunuzu kullanıyorsunuz. Arkadaşıma bu olayı söylediğimde, 3-4 kilo almama rağmen eskiden giyemediğim pantolonlarımı giyebiliyorum dedi. Benzer durum bende de var. Genelde 1 kg alıp veren bir tipim. Yine 1 kg almış durumda olsam da, kullandığım kemerde daha az delik kullanmaya başladım. Hatta hafta içerisinde belimi öylesine ölçmüştüm ve 5-6 cm gibi bir fark ile karşılaştım. Bunu daha önceden de belirttim mi bilemiyorum. Şuan için bir ölçüm yapmadığımdan detaylı bilgi veremiyorum. Yarın spor salonu ve pilates salonunda da ölçülmeyi düşünüyorum. Sanırım yarın ki idmandan hemen sonra bir yazı ele almam. Hafta içerisinde yazar ve size ölçüm sonuçlarını bildiririm. Dip not olarakta; ekstradan fitness a devam ettiğimi hatırlatayım. Alacağım sonuçların hepsi pilatese ait değildir, tamamlayıcı bir etkendir.

Sizlere daha önceden de bahsettiğim gibi cinsel hayat performansı olarakta, arkadaşımla aynı fikirde mutabık kaldık. O da sürelerinin uzadığını ve performansınında arttığını fark ettiğini söyledi.

Hani erkekler pilates yapmaz tarzında düşünüyorsanız, cinsel hayatınızda ki performansını arttırmak için bile erkek pilates yapar arkadaşlar. Siz hala pilatesi kadın sporu olarak görebilirsiniz. Maalesef böyle düşünerek çok fazla şey kaybediyorsunuz.

You May Also Like